Bliska Pożyczka

- pożyczka do domu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

Choć nazwa Bliska Pożyczka może wydawać się nową marką na krajowym rynku pożyczkowym, to stoi za nią znana nam już wszystkim firma pożyczkowa. Firma, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek domowych.

Nie jest to Provident, ale firma która równie dobrze sobie radziła i nadal radzi na tym obszarze działalności. Otóż pożyczkodawcą odpowiedzialnym za markę Bliska Pożyczka jest Everest Finanse S.A. z siedzibą w Poznaniu. Czyli właściciel popularnej marki Bocian Pożyczki, z którą większość z Was na pewno się już spotkała.

Pożyczki do domu w wysokości do 5000 zł

Jak działa Bliska Pożyczka, tego nie muszę chyba dokładnie opisywać. Szczegółowo wyjaśniłem to w artykule na temat pożyczek domowych, który swego czasu zagościł na łamach Banki24. Metoda jest stosunkowo prosta. Dzwonimy do firmy pożyczkowej z informacją że potrzebujemy pożyczki. Firma wysyła do nas pracownika, który odwiedza nas w miejscu zamieszkania. Weryfikuje nasze dane, sprawdza czy posiadamy odpowiednie możliwości finansowe do spłaty pożyczki. Jeśli oceni że takie posiadamy, firma Bliska Pożyczka wypłaca nam pożyczkę, która zostanie nam dostarczona bezpośrednio do domu.

Bez sprawdzania w BIK

Choć kiedyś firm udzielających pożyczki bez BIK było na prawdę sporo, to obecnie pozostały na tym polu już tylko nie liczne. Jedną z takich firm, w której mamy jeszcze taką możliwość jest właśnie Bliska Pożyczka. Firma indywidualnie ocenia i rozpatruje każdy otrzymany wniosek o pożyczkę. Wymaga od klienta głównie tego, by ten posiadał ukończone 18 lat oraz dochody, które umożliwiają mu spłatę pożyczki. Nie liczy się więc tyle historia kredytowa, co aktualny status pożyczkobiorcy.

Ile pożyczymy w Bliskiej Pożyczce?

W ramach podstawowej oferty uzyskamy pożyczkę w wysokości do 5000 zł z okresem spłaty od 1 do 12 miesięcy. Jeszcze więcej pożyczymy w ramach oferty “Pożyczka dziesiątka”. Tutaj maksymalna kwota pożyczki może wynosić nawet do 15 000 zł. Okres spłaty również jest bardziej zróżnicowany i może wynosić od 2 do 24 rat miesięcznych.

Czytaj również

3 Comments
  1. Jak wygląda proces udzielania pożyczki do domu przez Bliska Pożyczka. Czy tak jak kiedyś w Providencie, dostarczają pożyczkę do domu i przychodzą każdego tygodnia po ratę?

    (3/5)
  2. @Zainteresowana – tak Bliska Pożyczka to tak na prawdę Bocian Pożyczki pod nową marką. A więc pożyczki na raty tygodniowe udzielane w domu.

    (5/5)

Oceń: