Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Bezrobotny – czy ma szansę na pożyczkę?

Jedną z firm na którą możemy liczyć W przejściowych kłopotach finansowych jest firma Provident - czy udzieli nam pożyczkę również jako osobie bezrobotnej?

Zacznę może od tego że w tym artykule nie koncentruję się na osobach bezrobotnych którzy mają taki status od dłuższego czasu i nie robią nic w kierunku aby tą sytuację zmienić. Mając na myśli osoby bezrobotne i możliwość uzyskania pożyczki, myślę tu bardziej o osobach które straciły pracę i obecnie otrzymują zasiłek dla bezrobotnych a ich sytuacja jest przejściowa

Czy w takiej sytuacji bezrobotny może liczyć na jakąś nie dużą pożyczkę? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji pożyczkobiorcy np. jeśli dopiero co stracił pracę a nową pracę ma rozpocząć niebawem to szanse na uzyskanie pożyczki są całkiem spore. Pod warunkiem oczywiście że bierzemy pod uwagę pożyczki pozabankowe, ponieważ uzyskanie kredytu bankowego w takiej sytuacji jest niestety nie możliwe.

Do jakiej firmy się udać aby sprawdzić czy mamy jakieś szanse na pożyczkę? Najlepiej do takiej która z góry nie odrzuci naszego wniosku a rozpatruje każdą sytuację indywidualnie. Na takie rozpatrzenie wniosku możemy liczyć w takich firmach jak choćby w Providencie. W przypadku jednak jeśli chwilowo nie posiadamy bieżących dochodów raczej nie mamy co liczyć na uzyskanie większej gotówki a raczej na mniejsze kwoty.

Pewne szanse na uzyskanie pożyczki jako osoba bezrobotna mamy również w firmach udzielających pożyczki pozabankowe drogą internetową a które nie weryfikują przy tym dodatkowych danych jak uzyskiwane przez nas dochody czy nie wykonują telefonów do pracodawcy. Do uzyskania takiej pożyczki będzie nam potrzebny w zasadzie jedynie dowód osobisty, konto bankowe (najlepiej z dostępem do internetu) oraz telefon komórkowy.

Z której oferty pożyczek pozabankowych skorzystamy jako osoba bezrobotna, musimy pamiętać o tym aby terminowo spłacać raty pożyczki ponieważ w przeciwnym wypadku możemy wpaść w jeszcze gorsze kłopoty. Za nie terminowe spłaty pożyczek są bowiem naliczane duże odsetki dlatego tego rodzaju pożyczki warto zaciągać tylko w przypadku jeśli jesteśmy pewni co do tego że raty pożyczek będziemy spłacać bez opóźnień.

6 Comments

  1. Jeśli pod nazwą bezrobotny macie na myśli osobę która chwilowo straciła pracę to spoko, bo nie wyobrażam sobie by osobom będącym od dłuższego czasu na bezrobociu udzielać takich pożyczek. Nicy z czego mieli by je spłacać, chyba nie z kuroniówki? A wiadomo miesiąc czy dwa przerwy w pracy może się zdarzyć, dlatego w takiej sytuacji można im pomóc.

  2. W firmach pożyczkowych, które udzielają pożyczki przez internet, pewnie taki bezrobotny uzyska pożyczkę. Większość takich firm ani tak nie weryfikują dochodów. Najważniejsze jest dla nich to że nie mamy zadłużeń w postaci jakichś nie opłaconych rachunków, faktur czy innych takich. Mogą to sprawdzić przez bazy dłużników. Jeśli pod tym kątem jesteśmy czyści to szanse na dostanie pożyczki będziemy mieli spore.

  3. Oczywiście że ma, w zależności od tego jakiej kwoty pożyczki potrzebujemy. Na ogół firmy pożyczkowe tak do 2000-3000 zł nie wymagają jakichkolwiek zaświadczeń, więc tym samym nie weryfikują tego czy mamy jakiś dochód czy też nie. Jeśli jedna firma nie udzieli nam pożyczki, to zawsze możemy pójść do innej. W firmach pożyczkowych nie ma takiej wymiany informacji jak w przypadku banków, no chyba że mamy zadłużenie, wtedy to już inna historia.

  4. W banku na pewno nie dostanie pożyczki bo prześwietlą go z każdej możliwej strony, natomiast w firmie pożyczkowej jak nie w tej, to w innej uda mu się pożyczkę. Oczywiście jako osoba bezrobotna nie możemy mieć przy tym opóźnień w spłacie, które byłyby widoczne w jakichkolwiek bazach. Takie zadłużenia eliminują automatycznie z uzyskania jakiejkolwiek pożyczki.

  5. Jak nie będą sprawdzać w żaden sposób dochodów i dzwonić do pracodawcy to tego nie sprawdzą. Pytanie tylko, jak chcemy spłacić taką pożyczkę jako osoba bezrobotna? A jeśli do tego jeszcze nie będziemy wyrabiać ze spłatą i narobimy sobie w ten sposób długów? Lepiej nie ryzykować 😉

  6. Escobar from Medellin 7 grudnia 2017 at 17:35

    A na co bezrobotnemu pożyczka, skoro nie będzie miał z czego spłacić. To chyba mija się trochę z celem? Chyba że ma to być osoba dla osoby która pracuje na czarno, a oficjalnie jest osobą bezrobotną?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*