Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Bezrobotny – czy ma szansę na pożyczkę?

Jedną z firm na którą możemy liczyć W przejściowych kłopotach finansowych jest firma Provident - czy udzieli nam pożyczkę również jako osobie bezrobotnej?

Zacznę może od tego że w tym artykule nie koncentruję się na osobach bezrobotnych którzy mają taki status od dłuższego czasu i nie robią nic w kierunku aby tą sytuację zmienić. Mając na myśli osoby bezrobotne i możliwość uzyskania pożyczki, myślę tu bardziej o osobach które straciły pracę i obecnie otrzymują zasiłek dla bezrobotnych a ich sytuacja jest przejściowa

Czy w takiej sytuacji bezrobotny może liczyć na jakąś nie dużą pożyczkę? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji pożyczkobiorcy np. jeśli dopiero co stracił pracę a nową pracę ma rozpocząć niebawem to szanse na uzyskanie pożyczki są całkiem spore. Pod warunkiem oczywiście że bierzemy pod uwagę pożyczki pozabankowe, ponieważ uzyskanie kredytu bankowego w takiej sytuacji jest niestety nie możliwe.

Do jakiej firmy się udać aby sprawdzić czy mamy jakieś szanse na pożyczkę? Najlepiej do takiej która z góry nie odrzuci naszego wniosku a rozpatruje każdą sytuację indywidualnie. Na takie rozpatrzenie wniosku możemy liczyć w takich firmach jak choćby w Providencie. W przypadku jednak jeśli chwilowo nie posiadamy bieżących dochodów raczej nie mamy co liczyć na uzyskanie większej gotówki a raczej na mniejsze kwoty.

Pewne szanse na uzyskanie pożyczki jako osoba bezrobotna mamy również w firmach udzielających pożyczki pozabankowe drogą internetową a które nie weryfikują przy tym dodatkowych danych jak uzyskiwane przez nas dochody czy nie wykonują telefonów do pracodawcy. Do uzyskania takiej pożyczki będzie nam potrzebny w zasadzie jedynie dowód osobisty, konto bankowe (najlepiej z dostępem do internetu) oraz telefon komórkowy.

Z której oferty pożyczek pozabankowych skorzystamy jako osoba bezrobotna, musimy pamiętać o tym aby terminowo spłacać raty pożyczki ponieważ w przeciwnym wypadku możemy wpaść w jeszcze gorsze kłopoty. Za nie terminowe spłaty pożyczek są bowiem naliczane duże odsetki dlatego tego rodzaju pożyczki warto zaciągać tylko w przypadku jeśli jesteśmy pewni co do tego że raty pożyczek będziemy spłacać bez opóźnień.

  1. Jeśli pod nazwą bezrobotny macie na myśli osobę która chwilowo straciła pracę to spoko, bo nie wyobrażam sobie by osobom będącym od dłuższego czasu na bezrobociu udzielać takich pożyczek. Nicy z czego mieli by je spłacać, chyba nie z kuroniówki? A wiadomo miesiąc czy dwa przerwy w pracy może się zdarzyć, dlatego w takiej sytuacji można im pomóc.

  2. W firmach pożyczkowych, które udzielają pożyczki przez internet, pewnie taki bezrobotny uzyska pożyczkę. Większość takich firm ani tak nie weryfikują dochodów. Najważniejsze jest dla nich to że nie mamy zadłużeń w postaci jakichś nie opłaconych rachunków, faktur czy innych takich. Mogą to sprawdzić przez bazy dłużników. Jeśli pod tym kątem jesteśmy czyści to szanse na dostanie pożyczki będziemy mieli spore.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*