Bankowe konto z darmowymi bankomatami

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Wybierając konto osobiste zazwyczaj zwracamy uwagę na to, czy posiada ono stałą opłatę miesięczną za prowadzenie. Jeśli konto ma taką opłatę to sprawdzamy jej wysokość. Jeśli jednak bank zapewnia brak opłaty miesięcznej, to najczęściej nie zawracamy sobie głowy dodatkowymi opłatami, które mogą wiązać się z aktywnym korzystaniem z konta.

Za co najczęściej przychodzi nam płacić otwierając konto osobiste? Najczęściej dodatkowe opłaty dotyczą karty płatniczej czy debetowej. Może to być stała miesięczna opłata za kartę lub prowizja od wypłat gotówkowych dokonanych za pomocą bankomatu. Okazuje się, że jednej jak i drugiej opłaty możemy uniknąć, pod warunkiem że zainteresujemy się tą kwestią jeszcze na etapie zakładania konta bankowego.

Konto bankowe z bezpłatną kartą

Jak możemy uniknąć opłaty miesięcznej za kartę? Przy zakładaniu rachunku osobistego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy bank pobiera dodatkową opłatę za kartę. Jeśli tak, to czy możemy jej uniknąć. Bank może nam udostępnić konto z bezpłatną kartą, ale pod warunkiem że spełnimy określony warunek. Taki warunek będzie musiał zostać przez nas spełniony w każdym kolejnym miesiącu. W przypadku kart płatniczych najczęściej dotyczy on wykonania transakcji bezgotówkowych kartą na określoną kwotę np. 300 lub 500 zł miesięcznie. Jeśli co miesiąc uda nam się spełnić postawiony warunek, bank nie będzie naliczał nam opłaty miesięcznej za kartę. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć kontem z darmową kartą bez opłat miesięcznych.

Konto z bezpłatnymi bankomatami

W przypadku wypłat gotówkowych z bankomatów sytuacja wygląda różnie. Jedne z banków posiadają w pełni darmowe wypłaty z bankomatów i dotyczy to najczęściej wypłat dokonanych za pośrednictwem bankomatów własnych danego banku czy sieci bankomatów Euronet. Bez większych przeszkód znajdziemy również takie banki, które oferują konto z darmowymi bankomatami w nie ograniczonej postaci. Za ich pośrednictwem możemy wykonywać wypłaty gotówkowe z dowolnych bankomatów znajdujących się na terenie naszego kraju. Tu jednak wymagane jest spełnienie określonego warunku. Najczęściej konieczne jest w tym wypadku poniesienie stałej opłaty miesięcznej za kartę (np. 6-7 zł miesięcznie) lub w innym przypadku należy zapewnić stałe miesięczne wpływy konto.

Jakie banki udostępnią nam konto z darmowymi bankomatami?

 • Nest Bank – darmowe wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce
 • PKO Bank Polski – darmowe wypłaty w bankomatach PKO
 • Santander Bank – darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie całej Polski (opłata za kartę)
 • mBank – darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie całej Polski (opłata za kartę)
 • Bank Pekao – brak prowizji za wypłatę z bankomatów dla osób do 26 roku życia
 • Banku Millenium – darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie całej Polski (stałe wpływy na konto)
 • Getin Bank – brak prowizji za wypłaty ze wszystkich bankomatów Planet Cash w Polsce
 • Alior Bank – brak prowizji za wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce
 • BNP Paribas – konto z darmowymi bankomatami BNP Paribas i Planet Cash

Wspomniana wyżej opcja darmowych wypłat gotówki z bankomatów, może dotyczyć określonych rachunków osobistych, które znajdują się w ofercie wymienionych banków.

Kosztowne wypłaty gotówki z bankomatów

Otwierając konto osobiste przez internet, warto zwrócić uwagę na to, w jakich bankomatach możemy bezpłatnie dokonywać wypłat gotówkowych. Może się okazać bowiem, że niektóre wypłaty gotówki mogą się dla nas okazać bardzo kosztowne. Szczególnie jeśli do takich wypłat użyjemy bankomatu innego banku, lub bankomatów Planet Cash/Euronet. Jeśli nasz bank nie oferuje darmowych wypłat gotówkowych z takich bankomatów, prowizja od jednej wypłaty może wynieść niekiedy nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Szczególnie jeśli dokonujemy wypłaty większej kwoty gotówki.

Czytaj również

2 Comments
 1. Wbrew pozorom to dosyć ważna rzecz, bo dla przykładu ja nie tylko używam bankomatu do wypłaty gotówki. Czasami muszę również zweryfikować saldo konta. A wiem że użycie do tego celu innego bankomatu, może wiązać się z dodatkową opłatą. Na szczęście posiadając konto z darmowymi bankomatami w Santander, mogę takie operacje wykonywać bezpłatnie z dowolnego bankomatu.

  (5/5)
 2. Kilkanaście lat korzystam z tego samego konta i nie płacę ani za prowadzenie ani za przelewy. eKonto w mBanku – zdecydowanie polecam. Niestety nie mam karty do konta, więc nie wiem jak jest z darmowymi bankomatami.

  (4/5)

Oceń: