Bank odmówił Ci pożyczki?

Zobacz jakie masz alternatywy!

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

„Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził”- mówi stare polskie powiedzenie. Nie jeden z nas już przekonał się, że szczególnie wybredne są banki. A na przeszkodzie do pozytywnego spojrzenia na zdolność kredytową klienta stoi przeważnie brak umowy o pracę lub regularności zarobków. Co można zrobić kiedy bank odmówi Ci pożyczki? Możliwości jest wiele. Wbrew pozorom pieniądze rzeczywiście leżą na ulicy.

Bank odmówił pożyczki lub kredytu? Zobacz jakie masz alternatywy!

Pożyczki społecznościowe
Obecne na polskim rynku od 2008 roku i cieszące się niesłabnącą popularnością także wśród inwestorów. Dlatego jeśli tylko nie jesteś zadłużony po uszy na pewno znajdzie się ktoś kto chętnie pożyczy Ci pieniądze na korzystny również dla Ciebie procent, który przy okazji wynegocjujesz sobie sam. W ten sposób możemy uzyskać nawet tańszą pożyczkę niż w banku, szczególnie w sytuacji pożyczania kolejnej pożyczki społecznościowej a więc jeżeli będziemy posiadać już status zaufanego klienta.

Bank odmówił pożyczki

Chwilówki

Chyba najlepiej wszystkim znana alternatywa gdy bank odmówił pożyczki, na szybkie pieniądze extra do naszej kieszeni. Jeśli nie mamy problemów ze zdolnością to rzeczywiście mogą trafić na nasze konto już w kilkanaście minut. Jest to idealna propozycja dla tych osób które są w stanie bardzo szybko spłacić zaciągnięte zobowiązanie np. w ciągu 30 czy 60 dni. Co ciekawe, wiele firm udzielających tego typu pożyczek daje możliwość pożyczenia pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. W ten sposób możemy pożyczyć nawet do 2000 zł całkowicie bez opłat, pod warunkiem że w określonym terminie spłacimy całą pożyczoną kwotę. W ramach przypomnienia dodam że co miesiąc możecie na blogu zapoznać się z aktualnym rankingiem chwilówek.

Pożyczki pozabankowe długoterminowe

Cieszące się co raz większą popularnością pożyczki długoterminowe działają na zbliżonych zasadach co pożyczki bankowe, ponieważ też rozłożone są w spłacie na raty miesięczne. W niektórych przypadkach oprocentowanie takich pożyczek jest jednak wyższe od ofert bankowych, szczególnie w przypadku rozłożenie spłaty na dłuższy okres. Bardzo dużo ofert dostępnych dla osób którym bank odmówił kredytu, jest obecnie przez internet, dzięki czemu w celu uzyskania pożyczki nie musimy nawet wychodzić z domu. Większość firm nie wymaga również przedstawiania zaświadczeń o dochodach oraz nie wymaga pozytywnej historii kredytowej w BIK, o czym pisałem swego czasu a w artykule Zły BIK – gdzie po kredyt?

Pożyczka pod zastaw samochodu

Jeśli oczywiście nie znajduje się on pod zastawem bankowym. W ten sposób masz szansę na naprawdę duże pieniądze na dogodnych warunkach i nie najgorszym oprocentowaniu. Co najważniejsze możesz przedłużać termin spłaty i nie musisz oddawać samochodu, wystarczy, że przedstawisz dowód rejestracyjny pojazdu. Z samochodu będziesz mógł więc korzystać, tak samo jak korzystałeś do tej pory.

Pożyczka leasingowa

To coś dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą i chcieliby z pożyczonych pieniędzy sfinansować zakup środków trwałych, czyli przykładowo maszyn, urządzeń czy pojazdów. Z tej oferty w drodze wyjątku mogą korzystać także rolnicy nie prowadzący działalności gospodarczej. Jak widać firmy leasingowe systematycznie rozszerzają swoją ofertę. Szerzej na temat leasingu miałem okazję pisać we wczorajszym artykule Czym jest Leasing?

Czytaj również

7 Comments
 1. Alternatywnych metod pozyskania gotówki jest cała masa, pytanie tylko czy zależy nam na czasie czy bardziej na niższym koszcie tej dodatkowej pożyczki. Jeżeli na czasie to oczywiście pożyczki pozabankowe będą tutaj nie zastąpione bo nigdzie indziej nie dostaniemy tańszej pożyczki. Jeśli bardziej zależy nam na tym by koszt pożyczki był możliwe najmniejszy to wtedy powinniśmy postarać się o pożyczkę społecznościową. Nie łatwo ją uzyskać, ale jak dobrze się przyłożymy to ją uzyskamy. No i przy okazji otworzymy sobie drogą do łatwiejszego uzyskania pożyczki na przyszłość. Wtedy już nie będziemy nawet musieli prosić banku o kredyt, bo przy kolejnej pożyczce dzięki Kokosowi dostaniemy bardziej korzystną ofertę.

 2. Tu się nie ma co szczypać, to nie czasy kiedy wybór był jeden, albo bank albo droga pożyczka domowa w Providencie. Teraz wybór jest tak duży, że jeśli nie mamy jakiejś tragicznej historii kredytowej typu zadłużenia komornicze czy wpisy w KRD to dostaniemy bez większych problemów pożyczkę w firmie pożyczkowej. I te koszty pożyczek wcale nie są jakieś drastycznie duże. Jak więc bank jeden, drugi odrzuci nasz wniosek to nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko szukać nie drogiej w spłacie pożyczki pozabankowej.

 3. Przerabiałem temat ale z kilkanaście lat temu, kiedy nie było tyle możliwości co teraz. Sądzę więc że w dzisiejszych czasach dla chcącego nic trudnego i jeśli szukamy pożyczki poza bankiem, to bez większego problemu taką znajdziemy. Oczywiście trzeba zwracać uwagę na koszty, bo w jednej firmie jest taniej a w drugiej drożej. Te koszty są różne, ale wystarczy spojrzeć na aktualne porównania czy rankingi pożyczek, choćby dostępne na tym blogu by zapoznać się z najbardziej korzystnymi ofertami wśród pożyczek pozabankowych.

 4. Jak ktoś miał w planach zaciągnięcie kredytu a pomimo złożeniu kilku wniosków go nie dostał to polecam w takiej sytuacji tylko jednego rozwiązanie – Kokos. Rejestrujemy się, dopełniamy wszystkie formalności a potem wystawiamy swoją ofertę. Na początek warto ustawić oprocentowanie kredytu zbliżone do ofert bankowych albo nawet delikatnie wyższe, wtedy będziemy mieli większe szanse na szybkie pozyskanie inwestorów. Przy kolejnych pożyczkach, kiedy będziemy mieli już na koncie jedną spłaconą terminowo pożyczkę, będziemy mogli uzyskać kredyt nawet na bardziej przyjaznych zasadach niż w banku.

 5. Fajną alternatywą jest również firma Zaplo, tym bardziej że ma większą akceptację wniosków o pożyczki niż Wonga. Łatwiej uzyskać więc u nich pożyczkę aby bank odmówił pożyczki. Oczywiście jeśli nie macie negatywnej historii kredytowej a więc znacznych opóźnień w spłacie kredytów, pożyczek czy innych zobowiązań jak rachunki, faktury itp.

 6. W dzisiejszych czasach nie ma się za bardzo przejmować tym, że nie udało nam się uzyskać kredytu w banku. Jest szereg alternatyw opcji z których możemy skorzystać i rata miesięczna takiej pożyczki nie różni się zbyt mocno od tradycyjnego kredytu.

  (4/5)
 7. No problemo.. Kilka lat temu może byłby z tym problem i trzeba byłoby szukać wśród jakichś drogich parabanków. Dziś większość z nich nie istnieje, bo wykończyły je odgórne ustawy. Za to są legalnie działające firmy z normalnymi kosztami jak Wonga czy Smatney. Jednak poprzeczka pod kątem wymagań poszła przez to niestety w górę.

  (4/5)

Oceń: