7 zalet inwestowania w złoto

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

1 udostępnij na FB
inwestycja w złoto Czy złoto może okazać się dobrą inwestycją na przyszłość? Jeśli myślimy o inwestycji długoterminowej, będzie to na pewno znacznie korzystniejsza opcja aniżeli założenie lokaty czy konta oszczędnościowego w banku.

Magiczny kruszec, który budzi zachwyt ludzkości od wieków, niezmiennie podziwiany i pożądany- złoto, to nie tylko metal, z którego wykonuje się piękną biżuterię, ale również doskonała i pewna inwestycja.

Złoto wykorzystywane jest na świecie w trzech głównych sektorach:
-w około 50% do produkcji biżuterii i ozdób,
-w około 40% jako tak zwane złoto inwestycyjne- częściowo stanowi ono rezerwy bankowe, a częściowo jest w rękach indywidualnych inwestorów.
-pozostałe 10% pochłaniają zastosowania przemysłowe.

Złoto – idealną inwestycją na przyszłość?

Ten błyszczący kruszec występuje na Ziemi w ograniczonych ilościach, co czyni go bardzo cennym, również dla drobnych inwestorów, Sprawdź, dlaczego złoto to doskonała inwestycja na przyszłość.

1. Ochrona przed inflacją.
Wartość złota nie spada tak jak wartość pieniądza. Ta sama kwota w gotówce 30 lat temu i dziś ma zupełnie inną wartość konsumpcyjną- oznacza to, że aktualnie kupimy za nią o wiele mniej. Oszczędności ulokowane w złocie, a nie w gotówce dadzą nam w sensie zakupowym mniej więcej tyle samo.

2. Brak ryzyka znacznego spadku wartości.
Światowym problemem zawsze była i będzie inflacja. Jej wzrost na przestrzeni lat jest nieunikniony i stale postępuje. Dzieje się tak dlatego, że papierowy pieniądz jest nieustannie dodrukowywany przez banki centralne, przez co traci na wartości. W przypadku złota jest to niemożliwe- nie da się go dodrukować ani w żaden sposób wyprodukować, a jego naturalne zasoby są coraz bardziej ograniczone.

3. Łatwość dziedziczenia.
Majątek w złocie (niezależnie od tego, czy jest to złoto biżuteryjne, czy inwestycyjne) można łatwo przekazać następnym pokoleniom na prostych zasadach dziedziczenia. Nie musimy też martwić się jak ulokować majątek, aby na przestrzeni lat kompletnie nie stracił na wartości- nasze wnuki będą mieć z niego tyle samo lub nawet więcej korzyści, jak my obecnie.

4. Bezpieczeństwo w czasach kryzysu.
W czasach krachów na giełdach, załamań gospodarczych i kryzysów wartości różnych walut są bardzo narażone na niestałość. W przypadku złota jest inaczej- niezmiennie od wielu lat inwestycja w złoto jest gwarancją bezpieczeństwa i spokoju, bez względu na to, co dzieje się na świecie. Reasumując- w czasach, gdy nic już nie jest pewne, pozostało nam jeszcze złoto- warto o tym pamiętać.

5. Pewny zysk.
Wartość złota w ciągu wielu lat waha się jedynie nieznacznie, zachowując przy tym stałą tendencję do wzrostu wartości. To, że będzie się ona utrzymywać, a nawet umacniać jest pewne, ze względu na ograniczoną podaż tego złoża naturalnego, przy jednoczesnym stałym wzroście liczby ludności na świecie. Złoto staje się z biegiem czasu towarem coraz bardziej deficytowym, a co za tym idzie coraz cenniejszym. Inwestując wiec w tej chwili długoterminowo w złoto, mamy pewność zysku.

6. Zabezpieczenie w razie konfliktu zbrojnego.
Świat jest bardzo niespokojny. Wokół nas toczy się wiele poważnych konfliktów zbrojnych. Choć żaden z nich nie dotyczy nas aktualnie bezpośrednio, to realne niebezpieczeństwo jest bardzo blisko, bo tuż za naszą wschodnią granicą. Warto pamiętać o tym, że w razie konfliktu zbrojnego, tak naprawdę tylko złoto dam nam pewność egzystencji. Gotówka w złotówkach nie da na zupełnie nic, jeśli będziemy chcieli wyjechać za granicę i rozpocząć tam nowe życie. Zabierając ze sobą złoto, zabieramy pewną i trwałą wartość bez względu na okoliczności.

7. Uniwersalność.
Złoto to jedyna waluta, która daje pełną wolność, ponieważ jako jedyna jest akceptowana, uznawana wysoko ceniona absolutnie na całym świecie. Nie ma takiego kraju, w którym majątek w złocie, nie zapewniłby nam godnego życia.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób ulokować swoje oszczędności, inwestycja w złoto jest warta rozważenia. Nie koniecznie w kontekście uzyskania jakiś ogromnych zysków, ale choćby po tu, by móc sprać spokojnie w trudnych czasach, w których żyjemy i zawsze mieć jakiś wentyl bezpieczeństwa, z którego można skorzystać choćby w czasie konfliktu zbrojnego. Zdecydowanie warto więc posiadać sztabki złota lub monety bulionowe.

Czytaj również

1 Opinie
  1. (5/5)

    Jeśli rozglądać się za inwestycją, która przynosi wyższy zysk niż lokata a jednocześnie jest inwestycją bezpieczną, to z pewnością złoto byłoby tu zdecydowanym faworytem.

Oceń:*