Ubezpieczenie nieruchomości to pomoc w zdarzeniach losowych

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
ubezpieczenie domu Czy warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania? Na tak postawione pytanie, każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, jakie ryzyko ponosimy, jeśli nie zdecydujemy się wykupić takiego ubezpieczenia.

Zdarzenia losowe mogą się przytrafić każdemu. Można się przewrócić na ulicy, można mieć samochodową kolizję, a można także zalać swoje mieszkanie lub mieszkanie sąsiadów. Najważniejsze, żeby być na to wszystko ubezpieczonym. To właśnie ubezpieczenia mogą uratować nas przed kataklizmem, pod względem kosztów usuwania jego skutków. Każdy powinien mieć ubezpieczenie mieszkania bądź ubezpieczenie domu.

W przypadku zdarzenia losowego to ubezpieczyć pokryje koszty zlikwidowania skutków takiego zdarzenia. Każda polisa na dom bądź polisa na mieszkanie obejmuje wszystkie zdarzenia losowe, które spowodują zniszczenie nieruchomości. Warto od razu wykupić ubezpieczenie dla swojej nieruchomości, bo ubezpieczenia to gwarancja spokojnego korzystania ze swojego gniazda domowego.

Jak się ubezpiecza nieruchomości?

Robi się to dokładnie tak samo jak ubezpieczenie samochodu. Wystarczy wybrać się do ubezpieczyciela i wykupić odpowiednią polisę na dom lub polisę na mieszkanie. Wszystkie firmy oferujące ubezpieczenia oferują również polisy na nieruchomości. Ubezpieczenia mieszkań są naprawdę niedrogie, ale gwarantują, że po ewentualnym kataklizmie nie zostaniemy ze wszystkim sami. Agencje ubezpieczeniowe bardzo chętnie oferują ubezpieczenie mieszkań i domów. Chociaż nie da się ukryć, że bardziej dochodowym produktem jest polisa na dom. Ubezpieczenia domów są mniej ryzykowne aniżeli ubezpieczenia mieszkań. Chodzi o to, że w mieszkaniach jest większe ryzyko spowodowania szkody przez sąsiadów. W domu za szkody nie do końca przypadkowe odpowiedzialni są właściciele. Każda polisa na mieszkanie obejmuje wszelkiego rodzaju zalania, pożary czy szkody wyrządzone przez siły natury. Dobrze jest posiadać droższe ubezpieczenie. Im droższe ubezpieczenia tym większa jest gwarantowana suma wypłacanego odszkodowania. Ubezpieczenia mieszkań mają jednak swoje granice zarówno w składkach jak i gwarantowanych wypłatach.

Czy opłaca się dzisiaj ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samemu. Ubezpieczenia nieruchomości nie kosztują zbyt wiele. Za naprawdę duży dom zapłacimy kilkanaście złotych miesięcznie za ubezpieczenie w podstawowej wersji. Im większy zakres polisy tym większa będzie za nią stawka. Ubezpieczenie mieszkania powinno się zacząć od wybrania odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego i konkretnej oferty. Ubezpieczenie nieruchomości będzie miało różne ceny w różnych towarzystw. Dlatego koniecznie należy przeanalizować zakres takiej polisy oraz wszystkie wykluczenia od wypłaty odszkodowania. Jednak ubezpieczenie to bardzo ważna i opłacalna rzecz. Koszty są niewielkie, ale oszczędności w przypadku poważnego kataklizmu potrafią być ogromne. Bo z odszkodowania można pokryć naprawę szkód spowodowanych zalaniem, pożarem a nawet włamaniem i kradzieżą. Ubezpieczając mieszkanie można też sobie zaoszczędzić nerwów i problemów. Bo usuwanie skutków wypadków losowych też będzie ułatwione, dzięki ubezpieczeniu.

Jakie zdarzenia powinno obejmować ubezpieczenie domu?

Dzięki ubezpieczeniom nieruchomości można pokryć koszty usuwania skutków zdarzeń losowych. Ubezpieczenia mieszkań obejmują wszelkiego rodzaju zalania. Zarówno te spowodowane przez Nas jak i te spowodowane przez Naszych sąsiadów. Odszkodowanie dostaniemy nawet wówczas, kiedy sąsiad nie posiada ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie zagwarantuje również pełną ochronę mienia na wypadek kradzieży z włamaniem. Wystarczy jedno ubezpieczenie mieszkania, żeby odzyskać większość poniesionych strat. Ponadto wszystkie ubezpieczenia obejmują również pożary. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenie musi być zawsze opłacane w terminie. W przeciwnym razie może się okazać, że ubezpieczenie straciło ważność ze względu na zaległości w opłacaniu składek. Firmy ubezpieczeniowe nakładają też na oferowane ubezpieczenia wyjątki od wypłaty odszkodowania. Warto się z nimi dokładnie zapoznać, zanim podpisze się umowę ubezpieczenia.

Czytaj również

Oceń:*