Szybka gotówka z szybką spłatą na wakacyjny wyjazd

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

11 udostępnij na FB

Już za kilka dni, wraz z zakończeniem roku szkolnego rozpocznie się trwający ponad 2 miesiące okres wakacyjny. Jeżeli nie macie zaplanowane jeszcze żadnych zagranicznych czy to krajowych wyjazdów, to jeszcze nic nie stoi na przeszkodzie by pomyśleć o jakimś letnim wypoczynku. Czy to nad jeziorem czy nad naszym polskim morzem. Dzisiaj przyjrzę się gdzie warto sięgnąć po dodatkową gotówkę. Z stosunkowo krótkim okresem spłaty, nie przekraczającym 3-4 miesięcy.

Banki raczej nie chętnie podchodzą do pożyczania na krótko. Dlatego sprawdziłem kilka firm pożyczkowych które dają nam możliwość uzyskania szybkiej w spłacie pożyczki. Co jednak najlepsze, taka pożyczka wcale nie musi być droższa w spłacie od tradycyjnego kredytu bankowego. A co więcej – może być nawet tańsza co pokazują przykłady zaprezentowane w pierwszej kolejności.

Szybka Gotówka + Szybka spłata = tania pożyczka na wakacyjny wyjazd

WONGA
Okres spłaty: nawet 60 dni
Koszt pożyczki: 10 zł (dla nowych klientów)
Kwota pożyczek: do 1500 zł (chwilówki) do 3000 zł (pożyczki ratalne)

Moim zdaniem chyba najlepsza oferta ponieważ pożyczamy gotówkę na początku wakacji a oddajemy praktycznie dopiero po 2 miesiącach i płacimy za to jedyne 10 zł. Oczywiście promocja ta dotyczy wyłącznie nowych klientów, którzy z oferty Wongi jeszcze nie mieli okazji korzystać. Jeśli jednak korzystaliście lub chcielibyście pożyczkę z nieco dłuższą spłatą np. w 3 czy 4 miesięcznych ratach to Wonga również takiej pożyczki Wam udzieli a do tego zaproponuje najniższe koszty pożyczki wśród firm oferujących pożyczki pozabankowe. Szybka gotówka i zdecydowanie najtańsza opcja!

VIVUS
Okres spłaty: nawet 60 dni
Koszt pożyczki: 0 zł (dla nowych klientów)
Kwota pożyczek: do 1600 zł (dla nowych klientów)

Vivus ma bardzo dobrą ofertę z której jednak można skorzystać już tylko do końca czerwca (o ile nie zostanie ona później przedłużona). Polega ona na pożyczeniu gotówki całkowicie za darmo, co wydaje się idealnym rozwiązaniem jeśli myślimy o dodatkowych wakacyjnych wydatkach. Promocja ta jednak tyczy się wyłącznie nowych klientów, którzy mogą pożyczyć do 1600 zł na okres aż 60 dni. Pożyczoną kwotę będziemy spłacać w 2 miesięcznych ratach czyli część za 30 dni a drugą część za kolejne 30 dni.

EKSPRES KASA
Okres spłaty: nawet 60 dni
Koszt pożyczki: 0 zł (dla nowych klientów)
Kwota pożyczek: do 1500 zł (dla nowych klientów)

Oferta niemalże identyczna jak w Vivusie, tyle że póki co nie jest ona ograniczona czasowo. Dotyczy wyłącznie nowych klientów, sięgających po pierwszą pożyczkę w Ekspres Kasie i osób które nie pożyczały gotówki również w innych markach należących do firmy Ferratum Bank. Do pożyczenia jest maksymalnie do 1500 zł z okresem spłaty w 2 miesięcznych ratach, bez żadnych dodatkowych kosztów a więc oddajemy tyle samo ile pożyczyliśmy.

Pożyczki na wakacyjny wyjazd z ratami miesięcznymi

FENIKO
Okres spłaty: 4 miesiące
Koszt pożyczki: uzależniony od kwoty pożyczki
Kwota pożyczek: do 1000 zł

Dobra oferta dla osób które zmagają się z problemem pozyskania dodatkowej gotówki z banku. W Feniko uzyskamy dodatkową szybką gotówkę w bardzo szybki sposób, załatwiając wszystkie potrzebne formalności online. W Feniko nie będziemy mogli co prawda liczyć na żadne promocyjne koszty pożyczki jak u poprzedników, ale za to jest to propozycja szeroko dostępna dla osób już od 18 roku życia a do tego również w sytuacji jeśli nasza historia kredytowa w BIK nie jest najlepsza.

ZAPLO
Okres spłaty: od 3 do 24 miesięcy
Koszt pożyczki: uzależniony od kwoty pożyczki
Kwota pożyczek: do 10 000 zł

Propozycja dla osób które nie usatysfakcjonują kwoty pożyczek jak zaprezentowane dotychczas a szukające większej gotówki, ale również z szybką spłatę. W Zaplo możemy pożyczyć nawet do 10 000 zł a okres spłaty pożyczki ustalić na kilka miesięcznych rat. Warunkiem uzyskania pożyczki jest jednak pozytywna ocena zdolności kredytowej, a ta jest weryfikowana zarówno w bazach dłużników jak również w bazach BIK.

PROVIDENT
Okres spłaty: od 3 do 24 miesięcy
Koszt pożyczki: uzależniony od kwoty pożyczki
Kwota pożyczek: do 15 000 zł

Również w Providencie mamy możliwość uzyskania szybkiej gotówki na wakacyjne wojaże. Wszystko dzięki nowej ofercie pożyczkowi samoobsługowej, która udzielana jest całkowicie przez internet. Istnieje możliwość wybrania krótkiego okresu spłaty pożyczki np. 3 miesięcy i spłacenie całości w 3 miesięcznych ratach. Koszty pożyczki nie są specjalnie wysokie, porównując ofertę do innych propozycji firm pożyczkowych.

Czytaj również

11 Comments
 1. Pożyczka na wakacyjny wyjazd to tylko w banku, bo inaczej te nasze wczasy strasznie drogą nas wyjdą a pożyczkę będziemy musieli spłacać przez następne 2 lata. Moim zdaniem więc jak dodatkowa gotówka to tylko w postaci kredytu albo jeszcze lepiej jakiś limit odnawialny który można szybko spłacić.

  • Oferta takiej Wongi wcale droga w spłacie nie jest, tym bardziej jeśli skorzystamy jako nowy klient z oferty 60-dniowej. Poza tym koszty ich pożyczek ratalnych już niemal zrównały się z tymi bankowymi, więc moim zdaniem oferta godna rozważenia. Tym bardziej jeśli ktoś potrzebuję gotówki od ręki, a nie chce czekać na decyzję o przyznaniu kredytu w banku, co często jest czasochłonne.

 2. Rozumiem że mówimy o wycieczkach zagranicznych? Bo sięganie po kredyt czy pożyczkę na wycieczkę w naszym kraju to nie porozumienie. Raz to że noclegi w naszym kraju są gigantycznie drogie w porównaniu z tymi w Czechach czy na Chorwacji, to jeszcze pogoda słaba i morze zimne ;-(

 3. Zależy ile chcemy na te wakacje wydać, bo jeśli to wycieczka zagraniczna a do tego rodzinna np. 2+2 to wiadomo że koszt takiej wycieczki to minimum 10 000 zł. A chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zaciągał na taką wycieczkę pożyczki pozabankowej, bo będzie miał do oddania drugie tyle. Co innego ratować się taką pożyczką, a co innego brać ja na spełnianie zachcianek. Moim zdaniem tutaj nic innego tylko kredyt bankowy będzie miał zastosowanie, a jeszcze lepiej użycie jakiegoś limitu w koncie lub płatność za taką wycieczkę kartą kredytową a tak chyba też można.

 4. Ludzie, każda dobra firma oferująca wycieczki zagraniczne posiada u siebie możliwość spłaty w ratach takiej wycieczki. Większość z nich współpracuje pod tym kątem z bankami, więc koszt kredytowania takiej wycieczki nie będzie drogi w spłacie. To chyba nawet lepsze niż wydawanie całej kwoty jednocześnie, bo koszt wakacyjnego wyjazdu rozbity jest na łatwe w spłacie raty.

 5. W tym roku Grecja i Zakynthos – już się nie mogę doczekać. Ja nie korzystam ani z kredytu ani pożyczki, a wykorzystuję do tego celu limit w koncie. Mam ustawiony na 8000 zł i do tej kwoty mogę wyciągnąć pieniądze z konta, bez żadnych pytań. No i spłatę robię wtedy kiedy mi pasuje, mogę spłacić od razu a mogę przez najbliższy rok to spłacać.

 6. Na taki wakacyjny wyjazd najlepiej wziąć coś taniego w spłacie. Jeszcze tańsza niż wspomniany przez kolegę Pavelusa, limit w koncie, może być pożyczka hipoteczna jeśli np. chcemy wziąć 10 000 zł. To będzie zdecydowanie najniższy procent pożyczki, ale trzeba oczywiście być właścicielem mieszkania czy domu. W ten sam sposób uzyskamy np. tanią pożyczkę na remont mieszkania.

 7. Oj pojechało by się na takie wakacje. Jest tyle pięknych wysp – Sardynia, Majorka, Zakinthos, chorwacka wyspa Brac które chciałoby się ponownie odwiedzić. Jeśli samemu się jedzie to można wziąć na to pożyczkę, ale dla rodziny 2+2 nie będzie to dobrym pomysłem, bo spłacać taką pożyczkę trzeba będzie ze 2 lata.

 8. Ja korzystam głównie z opcji last minute, dzięki czemu nie muszę tracić dużych pieniędzy na takie wycieczki. Polecam obserwować takie okazje, ponieważ można trafić na prawdę ekstra okazje a wtedy pożyczka na wycieczkę nie będzie wcale potrzebna.

  (4/5)
 9. Można skorzystać z takiej opcji, jeśli ktoś nie ma innych zobowiązań w postaci kredytów hipotecznych, kart kredytowych czy innych. W przeciwnym wypadku, ja bym nie korzystał, bo p[o co się tak zadłużać. Moim zdaniem mało fajna opcja wakacji.

  (3/5)
 10. Na szczęście teraz rozdają bony turystyczne, więc nie będziemy potrzeby by brać dodatkowe pożyczki na wakacje. No chyba że ktoś ma większe potrzeby, to bank zawsze służy pomocą.

  (5/5)

Oceń: