Ranking Pożyczek Pozabankowych – Marzec 2021

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

Większość osób nadal ma utrudniony dostęp do pożyczek pozabankowych z ratami miesięcznymi. Jest to oczywiście skutkiem odgórnej ustawy o kosztach poza odsetkowych, wprowadzonej w marcu 2020 roku, w ramach tarczy Antykryzysowej. Docelowo ma ona jednak obowiązywać do końca czerwca 2021 roku. Co daje duże nadzieje na to, że firmy działające w tym sektorze będą mogły udzielać pożyczek w taki sposób, jak robiły to przed pandemią koronawirusa.

Gdzie więc szukać pożyczek pozabankowych w marcu 2021 roku? Szczególnie w sytuacji, gdy bank odrzucił nasz wniosek o kredyt? Tego typu ofert jest co prawda znacznie mniej niż jeszcze przed kilkoma laty. Nadal jednak na rynku tym, działają aktywnie firmy udzielające pożyczki pozabankowe z ratami miesięcznymi. Większość ofert tego typu, to pożyczki od 1000 do 15 000 zł, z okresem spłaty od 3 do nawet 48 miesięcy.

Pozabankowe Pożyczki Ratalne – Ranking Marzec 2021

Z jednej strony dużym atutem obecnych ofert pożyczek ratalnych są niskie koszty tego typu ofert. Bynajmniej jeśli porównamy je z ofertami, które dostępne były na tym rynku jeszcze przed 3 czy 4 laty. Z drugiej strony jednak, nie każdy będzie miał szanse uzyskać tego rodzaju pożyczki. Bynajmniej do czasu obowiązywania wspomnianej już ustawy, która odgórnie określa wysokość kosztów poza odsetkowych. Firmy pożyczkowe był zmuszone zawęzić grono potencjalnych pożyczkobiorców. A więc największe szanse uzyskania pożyczki pozabankowej, będą miały osoby o najlepszej zdolności i historii kredytowej. Największy procent akceptowanych wniosków o pożyczkę, ma miejsce w przypadku osób, które posiadają dochód na poziomie przynajmniej najniższej krajowej. Oraz tych osób, które nie posiadają zadłużeń widocznych w takich bazach jak Krajowy Rejestr Długów (KRD), ERIF czy BIG Infomonitor. Niemal wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują również historię kredytową klienta w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Najlepsze Pożyczki Ratalne na Marzec 2021

Jedną z najbardziej bezkonkurencyjnych ofert nadal posiada firma Provident. Jest to bez wątpienia firma posiadająca już odpowiednio wysoki status i zaufanie na rynku pożyczkowym w Polsce. Oferta pożyczek gotówkowych obejmuje pożyczki od 500 do nawet 20 000 zł. Spłata pożyczki może być realizowana w ratach miesięcznych – od 3 do 48 miesięcy. Firma nadal udziela również pożyczki domowe, które mogą być spłacane w ratach tygodniowych.

Ciekawą alternatywą okazuje się również pozabankowa karta kredytowa dostępna w firmie AXI. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do tradycyjnej karty kredytowej, możemy za jej pomocą wypłacać gotówkę w bankomacie bez płacenia dodatkowej prowizji. Nie będziemy również płacić opłaty miesięcznej, jeśli aktywnie będziemy korzystali z karty.

Poza firmą Provident, warto również zwrócić uwagę na firmy, które również aktywnie udzielają pożyczek pozabankowych przez internet. Wśród nich ofertami godnymi uwagi mogą być propozycje:

  • Super Grosz – do 10 0000 zł dla nowych klientów i 15 000 dla stałych
  • Hapi Pożyczki – pożyczki do 15 000 zł
  • Smartney – pożyczki od 3000 do nawet 60 000 zł online
  • Zaplo – pożyczki na 4 raty miesięczne do 5000 zł
  • Aasa lekkie raty – pożyczka pozabankowa do 15 000 zł
  • Wonga – pożyczka ratalna do 20 000 zł

Czytaj również

1 Comment
  1. Tradycyjnie nie zawiódł mnie z tego zestawienia Provident. Kolejna odmowa w banku, a u nich pożyczkę udało się uzyskać bez robienia większych problemów. Co prawda nie tyle ile chciałem, ale wystarczająco by starczyło.

    (4/5)

Oceń: