Pożyczki pozabankowe na rok – 12 miesiecy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

18 udostępnij na FB
Pożyczki pozabankowe to nie tylko chwilówki z króciutkim okresem spłaty ale również udzielane na dłużej np. ze spłatą w 12 miesięcznych ratach

Większość spośród firm udzielających pożyczki pozabankowe specjalizuje się w udzielaniu pożyczek z krótkim okresem spłaty, szczególnie tych na okres miesiąca czyli 30 dni. A gdzie uzyskamy pożyczkę ze znacznie dłuższym okresem spłaty? Dziś zajmę się pożyczkami które możemy zaciągnąć na okres nawet 12 miesięcy.

Zacznę może od tego że koszt jaki przyjdzie nam spłacić za tego typu pożyczkę nie będzie niestety należeć do małych. Pożyczki pozabankowe opłaca się pożyczać głównie z krótkim okresem spłaty, w przypadku dłuższych terminów spłaty, koszty mogą być dosyć wysokie. Zależne to jest jeszcze od kwoty pożyczki jaką pożyczamy – im większa tym koszty będą wzrastać.

W jakich firmach znajdziemy pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy, z okresem spłaty w 12 równych miesięcznych ratach. O tym właśnie przeczytacie dzisiaj na łamach Banki24 – zapraszam!

PROVIDENT

Na początek niektórzy mogą przeżyć małe zdziwienie i powiedzieć – przecież w Providencie nie otrzymamy pożyczki z ratami miesięcznymi, tylko tygodniowymi! Owszem, tak było do tej pory ponieważ od jakiegoś czasu w ofercie firmy dostępna jest oferta pożyczek ze spłatą w ratach miesięcznych i tak mamy do wyboru opcję spłaty 3, 6 lub 12 miesięcznej. Ta ostatnia to najdłuższa możliwa opcja spłaty pożyczki w Providencie. W ramach takiego okresu spłaty pożyczymy nie więcej jak 8000 zł. Pożyczki w ramach opcji Przelew to jedne z najtańszych pożyczek dostępnych w ofercie krajowych firm pozabankowych.

HAPI POŻYCZKI

Hapi Pożyczki to nowy twór na rynku oferujący pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy, działający pod skrzydłami Providenta. Jest to taki internetowy odpowiednik tej firmy, w ramach którego pożyczkę możemy uzyskać całkowicie online bez potrzeby wychodzenia z domu. Maksymalna kwota internetowych pożyczek Hapi to 7500 zł z okresem spłaty do 12 czy nawet 24 miesięcy.

ZAIMO

Pożyczkę na rok i to również w pełni przez internet uzyskamy również w Zaimo, firmie która ma wiele wspólnego z Kredito24 i pod tą nazwą udziela pożyczek długoterminowych. Jeśli komuś zależy na prawdę szybkiej pożyczce (takiej którą można mieć na koncie nawet w ciągu 15 czy 20 minut od momentu złożenia wniosku) to ofertą Zaimo na pewno powinni się zainteresować. Jest to też jedna z nie licznych pożyczek którą można uzyskać bez konieczności wysyłania przelewu weryfikacyjnego (dzięki aplikacji Konto Connect). Maksymalne kwoty pożyczek dostępne w Zaimo to do 10 000 zł.

ZAPLO

Firma Zaplo oferuje nam nieco niższe pożyczki, ale z możliwością ich ekspresowego pozyskania bezpośrednio na nasze konto bankowe. W ofercie firmy znajdziemy pożyczki do 4000 zł z okresem spłaty od 3 do 12 miesięcy. Należy jednak przyznać że Zaplo (podobnie jak jej bliźniacza firma Vivus) weryfikuje dane pożyczkobiorców w bazach BIK.

ASA KREDYT

Firma która pożycza nie duże kwoty od 1000 do 2000 zł, ale pobierając przy tym nie wygórowane opłaty jak na warunki pozabankowe. Jak nam wiadomo uzyskanie pożyczki w Asa to najłatwiejszych nie należy, ponieważ firma dokładnie weryfikuje historię kredytową każdej osoby starającej się o uzyskanie pożyczki.

TAKTO FINANSE

W ofercie Takto Finanse znajdziemy pożyczki nawet do 10 000 zł a okres spłaty może wynosić zarówno 12 miesięcy, jak też możemy wybrać znacznie dłuższy okres spłaty jak 24 czy nawet 36 miesiące. Koszty pożyczek niezbyt wygórowane za to uzyskać pożyczkę również nie tak łatwo. Umowa o pożyczkę podpisywana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej.

INCREDIT

Firma udzielająca pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy w pełni internetowo. Oferta powinna przypaść do gustu szczególnie tym osobom które chciałyby mieć pieniądze na koncie w bardzo szybkim czasie. Przy pierwszej pożyczce pożyczymy w Incredit nie więcej jak 1500 zł, jednak w przypadku kolejnych pożyczek możliwe jest uzyskania pożyczek do 5000 zł. Okres spłaty może wybrać dowolny od 1 czy 2 miesięcy, po 12 czy nawet 24 miesiące.

Czytaj również

18 Opinie
 1. Trochę się sytuacja zmieniła ponieważ teraz najbardziej korzystną ofertę pożyczki ratalnej na 12 miesięcznych rat posiada jednak Wonga, której zabrakło w tym zestawieniu. Widzę jednak że artykuł był pisany 2 lata temu, gdy pożyczka ratalna chyba nawet jeszcze nie była obecna w ofercie firmy.

  • Może i posiada, tyle że warunki uzyskania niemal takie same jak w banku (no może poza tym że udzielają pożyczek od 18 lat) a że w banku pożyczymy taniej gotówkę i też przez internet, to po co przepłacać 😉

   • Bo u nich gotówkę masz tego samego dnia co składasz wniosek a nie dwa dni później. Jakby nie patrzeć, kwestia czasu obecnie dla wielu ludzi odgrywa dużą rolę. Niektóre firmy pożyczkowe potrafią dostarczyć gotówkę klientowi na konto w kilkanaście minut, a niestety w bankach z tym jest różnie.

 2. Jest jeszcze nowa propozycja pożyczek Rapida Money, dla to bardziej dla osób które posiadają większe zadłużenia. Do ich pożyczek konieczne jest również posiadanie zabezpieczenia w postaci gwaranta. Dodatkowej osoby która będzie musiała wziąć na siebie odpowiedzialność spłacenia pożyczki, w sytuacji jeśli osoba pożyczająca nie byłaby w stanie jej spłacać. Oferują nawet do 25 000 zł pożyczki, zarówno na 12 miesięcy jak i na dłuższy okres.

 3. Najpierw lepiej popytać w banku czy nie dostaniey takiej pożyczki na 12 miesięcy, bo po co przepłacać w fimie pożyczkowej. Jak nie w banu to może w skok’u, tam też koszty nie są chyba takie duże jak w firmach pozabankowych? Ostatecznie można pozabankowo jak już nikt nie chce dać, ale warto szukać takiej opcji która będzie miała najniższą ratę miesięczną.

  • Fakt, tylko przypuszczam że jak ktoś tu zajrzał w poszukiwaniu pożyczki pozabankowej, to jednak szuka jej z konkretnego powodu. Mi też kiedyś banki odmawiały udzielenia pożyczki, nie z powodu złej historii kredytowej ale zdolność miałem zbyt niską. A w firmie pożyczkowej dostałem bez problemu a wtedy jednym sensowym alternatywnym wyborem był Provident. Dobrze więc że dzisiaj wybór pod tym kątem jest znacznie szerszy i już nie musimy narażać się na duże koszta, jeśli interesuje nas pożyczka ze spłatą w 12 miesięcznych ratach.

 4. Można taką pożyczkę wziąć pozabankowo pod warunkiem że na te 12 miesięcy nie weźmiemy zbyt dużej kwoty pożyczki. Te większe kwoty są strasznie drogie w spłacie, dlatego lepiej korzystać w przypadku większych kredytów z usług bankowych. Dużo jest teraz banków udzielających kredyt na 12 miesięcy przez internet, więc po co przepłacać.

 5. Te 12 miesięcy to moim zdaniem taki ostateczny próg w ramach którego zaciąganie pożyczek pozabankowych jest jeszcze stosunkowo opłacalne. W przypadku większych kwot i większej kwoty kredytów, te pożyczki stają się już jednak koszmarnie drogie (no może z kilkoma wyjątkami). Jeśli więc już mamy taką potrzebę aby pożyczyć poza bankiem, podstawa to wybór odpowiedniej firmy i takiej raty która nie doprowadzi nas do bankructwa.

 6. Dobre oferty bo większość z nich to pożyczki udzielane bez zaświadczeń. Wiem że w Zaplo można uzyskać w ten sposób nawet do 10 000 zł, tylko że nasz rachunek i wpływy na konto weryfikowane jest przez Instantora. Wolę już taką metodę weryfikacji niż wypełnianie jakichś papierowych kwitków, które trzeba dać do wypełnienia pracodawcy.

 7. A nie lepiej skorzystać z jakiegoś limitu w rachunku? On też jest udzielany na 12 miesięcy z możliwością odnowienia. Nie dość że wychodzi znacznie taniej to jeszcze mamy znacznie większy komfort spłaty ponieważ spłaty dokonuje się na na identycznych zasadach jak w przypadku karty kredytowej. Co miesiąc musimy zapewnić przynajmniej minimalny wpływ a pełne zadłużenie limitu możemy spłacić w dowolnym dla nas momencie.

 8. Limit to dobre rozwiązanie a już na pewno tańsze niż kredyt online na 12 miesięcy. Tylko że tam są haczyki które nie dla wszystkich będą do ujarzmienia. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednio wysoki dochód a poza tym trzeba zapewnić każdego miesiąca określone wpływy na rachunek bankowy. Jest to więc fajne rozwiązane bo najtańsze ale nie dla wszystkich. Karta kredytowa to też dobra opcja, choć wysokość limitu również uzależniona jest od wysokości dochodów. Wiem że obecnie są banki oferujące karty kredytową z możliwością wypłaty gotówki i jest to liczone podobnie jak transakcja bezgotówkowa, dzięki czemu takie wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej nie są takie drogie jak były kiedyś.

 9. Kiedyś nie wziąłbym pożyczki w takiej firmie bo koszty jak pamiętam zawsze była dwa razy takie co kwota którą się pożyczało. Moja ciotka kiedyś pożyczała właśnie pożyczkę na roku w Providencie, tyle że było to rozłożone na raty tygodniowe z odbiorem osobistym, to pamiętam że pożyczała 1500 a oddać musiała chyba drugie tyle. Niby jedna rata tygodniowa była mała ale jak się policzyło wszystko razem to wychodziła zawrotna kwota.

  Teraz te pożyczki internetowe są znacznie tańsze, ja miałem okazję brać pożyczkę w Wonga to na prawdę chyba dużo się koszt nie różni od takiego kredytu rocznego w banku.

 10. Ciekawe propozycje. Ja dorzuciłbym od siebie jeszcze Wonge, bo w kwestii pożyczek pozabankowych udzielanych na 12 miesięcy to mają jednak bez konkurencyjną ofertę. Mam tu na myśli głównie niskie raty miesięczne, nie porównywalne z większością firm pożyczkowych. Dodatkowa kwestia która powinna zainteresować głównie osoby młode to możliwość uzyskania pożyczki przez osoby już od 18 lat.

 11. Jest dużo firm które mogą zaproponować całkiem niskie raty pożyczki, dzisiaj wystarczy tylko odrobina czasu żeby poszukać i możemy mieć pożyczkę na wyciągnięcie ręki. Niekiedy takie pożyczki pozabankowe posiadają nawet podobne koszty jak kredyt bankowy. Oczywiście mam tu na myśli nie duże pożyczki tak max. do 5000 zł.

 12. Dobrze że nie ma problemu z dostaniem takiej pożyczki. Kiedyś to byłem niemal załamany jak nie dostałem pożyczki na 12 miesięcy w banku. Wiedziałem że jak pójdę do innego to też nie dostanę, a firmy pożyczkowe w tamtym czasie można było policzyć na palcach jednej ręki. Niestety nie były to wesołe czasy.

 13. Jak ktoś nie dostanie pożyczki na 12 miesięcy w banku, to jeszcze może spróbować spróbować za pośrednictwem SKOK’u Czy Kas Stefczyka, oni mają nieco mniejsze wymagania i szanse na pożyczkę mogą być większe a koszty mniejsze niż w firmach pożyczkowych.

 14. (4/5)

  Takie pożyczki z roczną spłatą wychodzą już całkiem korzystnie w firmach pożyczkowych. Szczególnie jeśli zależy nam na pożyczeniu nie dużej kwoty np. do 5000-6000 zł to śmiało można składać wniosek w takich firmach jak Wonga czy Monedo.

 15. (5/5)

  Myślałam, że pożyczka na 12 miesięcy to tylko w banku. Chwilówki i pożyczki pozabankowe kojarzą się raczej z miesięczną spłatą, a tu taka niespodzianka. Ciekawe czy sprawdzają w BIK 🙂

Oceń:*