Pożyczki pozabankowe na rok – 12 miesiecy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

25 udostępnij na FB

Większość spośród firm udzielających pożyczki pozabankowe, specjalizuje się w udzielaniu pożyczek z krótkim okresem spłaty. Szczególnie takich na okres miesiąca czyli 30 dni. A gdzie uzyskamy pożyczkę ze znacznie dłuższym okresem spłaty jak choćby pożyczka na rok? Dziś zajmę się właśnie pożyczkami, które możemy zaciągnąć na okres nawet 12 miesięcy.

Zacznę może od tego, że koszt jaki przyjdzie nam spłacić za tego typu pożyczkę nie będzie niestety należeć do małych. Pożyczki pozabankowe opłaca się pożyczać głównie z krótkim okresem spłaty. W przypadku dłuższych terminów spłaty, koszty mogą być dosyć wysokie. Zależne to jest jeszcze od kwoty pożyczki jaką pożyczamy – im większa tym koszty będą wzrastać.

W jakich firmach znajdziemy pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy, z okresem spłaty w 12 równych miesięcznych ratach. O tym właśnie przeczytacie dzisiaj na łamach Banki24 – zapraszam!

Pożyczki na 12 miesięcy – nasz ranking


SMARTNEY
Oferta Smartney ulokowana jest gdzieś pomiędzy bankiem a firmą pożyczkową. Co najważniejsze firma oferuje przeprowadzenie wszelkich formalności przez internet, a przy tym nie duże koszty. Jest to więc w pełni bezpiecznie rozwiązanie. Zarówno jeśli myślimy o pożyczeniu mniejszej jak i większej kwoty gotówki. Wysokość dostępnych pożyczek jest dosyć szeroka ponieważ wynosi od 3000 do nawet 60 000 zł. Szukając pożyczki na 12 miesięcy, może wskazać jaką kwotą pożyczki jesteśmy zainteresowani. Z oferty Smartney mogą skorzystać osoby posiadające ukończone 23 lata, które posiadają aktywne konto osobiste w banku i zatrudnienie.

PROVIDENT

Na początek niektórzy mogą przeżyć małe zdziwienie i powiedzieć – przecież w Providencie nie otrzymamy pożyczki z ratami miesięcznymi! Oni udzielają pożyczki na raty tygodniowe. Owszem, tak było do tej pory, ponieważ od jakiegoś czasu w ofercie firmy dostępna jest oferta pożyczek ze spłatą w ratach miesięcznych. Tak więc mamy do wyboru opcję spłaty 3, 6 czy nawet 36 miesięcznej. Ta ostatnia to najdłuższa możliwa opcja spłaty pożyczki w Providencie. W ramach takiego okresu spłaty pożyczymy nie więcej jak 20 000 zł. Pożyczki w ramach opcji Przelew to jedne z najtańszych pożyczek dostępnych w ofercie krajowych firm pozabankowych.

HAPI POŻYCZKI

Hapi Pożyczki to nowy twór na rynku, oferujący pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy, działający pod skrzydłami Providenta. Jest to taki internetowy odpowiednik tej firmy, w ramach którego pożyczkę możemy uzyskać całkowicie online bez potrzeby wychodzenia z domu. Maksymalna kwota internetowych pożyczek Hapi to 20 000 zł z okresem spłaty do 12 czy nawet 36 miesięcy.

MONEDO

Pożyczkę na rok i to również w pełni przez internet uzyskamy również w Monedo, firmie która ma wiele wspólnego z Kredito24 i pod tą nazwą udziela pożyczek długoterminowych. Jeśli komuś zależy na szybkiej pożyczce (takiej którą można mieć na koncie nawet w ciągu 15 czy 20 minut od momentu złożenia wniosku) to ofertą Monedo na pewno powinniśmy się zainteresować. Jest to też jedna z nie licznych pożyczek, którą można uzyskać bez konieczności wysyłania przelewu weryfikacyjnego. Jest to możliwe dzięki aplikacji Konto Connect. Maksymalne kwoty pożyczek dostępne w Monedo to do 20 000 zł.

Pożyczka na 12 rat całkowicie przez internet

ZAPLO

Firma Zaplo oferuje nam nieco niższe pożyczki, ale z możliwością ich ekspresowego pozyskania bezpośrednio na nasze konto bankowe. W ofercie firmy znajdziemy pożyczki do 15 000 zł z okresem spłaty od 3 do 36 miesięcy. Należy jednak przyznać, że Zaplo (podobnie jak jej bliźniacza firma Vivus) weryfikuje dane pożyczkobiorców w bazach BIK.

ASA KREDYT

Firma która udziela pożyczki pozabankowe na 12 miesięcy. Oferuje kwoty pożyczek od 1000 do 10 000 zł, ale pobierając przy tym nie wygórowane opłaty jak na warunki pozabankowe. Jak nam wiadomo, uzyskanie pożyczki w Asa do najłatwiejszych nie należy, ponieważ firma dokładnie weryfikuje historię kredytową każdej osoby starającej się o uzyskanie pożyczki.

TAKTO FINANSE

W ofercie Takto Finanse znajdziemy pożyczki nawet do 25 000 zł, a okres spłaty może wynosić zarówno 12 miesięcy, jak też możemy wybrać znacznie dłuższy okres spłaty jak 24 czy nawet 36 miesiące. Koszty pożyczek niezbyt wygórowane, za to uzyskanie pożyczki w firmie również nie jest takie proste. Umowa o pożyczkę podpisywana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej.

INCREDIT

Firma udzielająca pożyczki pozabankowe na 4 miesiące w pełni internetowo. Oferta powinna przypaść do gustu szczególnie tym osobom, które chciałyby mieć pieniądze na koncie w bardzo szybkim czasie. Przy pierwszej pożyczce pożyczymy w Incredit nie więcej jak 1500 zł, jednak w przypadku kolejnych pożyczek możliwe jest uzyskania pożyczek do 4000 zł. Okres spłaty może wybrać dowolny, od 1 do 4 miesięcy.

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczki z okresem spłaty 12 miesięcy

 • Kasa Stefczyka – pożyczka gotówkowa do 160 000 zł
 • Aasa Lekkie Raty – pożyczki pozabankowe do 10 000 zł
 • Takto Finanse – pożyczka pozabankowa do 10 000 zł
 • Super Grosz – pożyczka online do 15 000 zł (Pierwsza do 10 000 zł)
 • Provident – pożyczki pozabankowe do 20 000 zł
 • Smartney – pożyczki online do 60 000 zł
 • Hapi Pożyczki – pożyczka gotówkowa do 15 000 zł
 • Loans4Players – pożyczki do 15 000 zł
 • Bocian Pożyczki – pożyczka do 5000 zł

Aktualizacja: 08.10.2021

Czytaj również

25 Comments
 1. Trochę się sytuacja zmieniła ponieważ teraz najbardziej korzystną ofertę pożyczki ratalnej na 12 miesięcznych rat posiada jednak Wonga, której zabrakło w tym zestawieniu. Widzę jednak że artykuł był pisany 2 lata temu, gdy pożyczka ratalna chyba nawet jeszcze nie była obecna w ofercie firmy.

  • Może i posiada, tyle że warunki uzyskania niemal takie same jak w banku (no może poza tym że udzielają pożyczek od 18 lat) a że w banku pożyczymy taniej gotówkę i też przez internet, to po co przepłacać 😉

   • Bo u nich gotówkę masz tego samego dnia co składasz wniosek a nie dwa dni później. Jakby nie patrzeć, kwestia czasu obecnie dla wielu ludzi odgrywa dużą rolę. Niektóre firmy pożyczkowe potrafią dostarczyć gotówkę klientowi na konto w kilkanaście minut, a niestety w bankach z tym jest różnie.

 2. Jest jeszcze nowa propozycja pożyczek Rapida Money, dla to bardziej dla osób które posiadają większe zadłużenia. Do ich pożyczek konieczne jest również posiadanie zabezpieczenia w postaci gwaranta. Dodatkowej osoby która będzie musiała wziąć na siebie odpowiedzialność spłacenia pożyczki, w sytuacji jeśli osoba pożyczająca nie byłaby w stanie jej spłacać. Oferują nawet do 25 000 zł pożyczki, zarówno na 12 miesięcy jak i na dłuższy okres.

 3. Najpierw lepiej popytać w banku czy nie dostaniey takiej pożyczki na 12 miesięcy, bo po co przepłacać w fimie pożyczkowej. Jak nie w banu to może w skok’u, tam też koszty nie są chyba takie duże jak w firmach pozabankowych? Ostatecznie można pozabankowo jak już nikt nie chce dać, ale warto szukać takiej opcji która będzie miała najniższą ratę miesięczną.

  • Fakt, tylko przypuszczam że jak ktoś tu zajrzał w poszukiwaniu pożyczki pozabankowej, to jednak szuka jej z konkretnego powodu. Mi też kiedyś banki odmawiały udzielenia pożyczki, nie z powodu złej historii kredytowej ale zdolność miałem zbyt niską. A w firmie pożyczkowej dostałem bez problemu a wtedy jednym sensowym alternatywnym wyborem był Provident. Dobrze więc że dzisiaj wybór pod tym kątem jest znacznie szerszy i już nie musimy narażać się na duże koszta, jeśli interesuje nas pożyczka ze spłatą w 12 miesięcznych ratach.

 4. Można taką pożyczkę wziąć pozabankowo pod warunkiem że na te 12 miesięcy nie weźmiemy zbyt dużej kwoty pożyczki. Te większe kwoty są strasznie drogie w spłacie, dlatego lepiej korzystać w przypadku większych kredytów z usług bankowych. Dużo jest teraz banków udzielających kredyt na 12 miesięcy przez internet, więc po co przepłacać.

 5. Te 12 miesięcy to moim zdaniem taki ostateczny próg w ramach którego zaciąganie pożyczek pozabankowych jest jeszcze stosunkowo opłacalne. W przypadku większych kwot i większej kwoty kredytów, te pożyczki stają się już jednak koszmarnie drogie (no może z kilkoma wyjątkami). Jeśli więc już mamy taką potrzebę aby pożyczyć poza bankiem, podstawa to wybór odpowiedniej firmy i takiej raty która nie doprowadzi nas do bankructwa.

 6. Dobre oferty bo większość z nich to pożyczki udzielane bez zaświadczeń. Wiem że w Zaplo można uzyskać w ten sposób nawet do 10 000 zł, tylko że nasz rachunek i wpływy na konto weryfikowane jest przez Instantora. Wolę już taką metodę weryfikacji niż wypełnianie jakichś papierowych kwitków, które trzeba dać do wypełnienia pracodawcy.

 7. A nie lepiej skorzystać z jakiegoś limitu w rachunku? On też jest udzielany na 12 miesięcy z możliwością odnowienia. Nie dość że wychodzi znacznie taniej to jeszcze mamy znacznie większy komfort spłaty ponieważ spłaty dokonuje się na na identycznych zasadach jak w przypadku karty kredytowej. Co miesiąc musimy zapewnić przynajmniej minimalny wpływ a pełne zadłużenie limitu możemy spłacić w dowolnym dla nas momencie.

 8. Limit to dobre rozwiązanie a już na pewno tańsze niż kredyt online na 12 miesięcy. Tylko że tam są haczyki które nie dla wszystkich będą do ujarzmienia. Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednio wysoki dochód a poza tym trzeba zapewnić każdego miesiąca określone wpływy na rachunek bankowy. Jest to więc fajne rozwiązane bo najtańsze ale nie dla wszystkich. Karta kredytowa to też dobra opcja, choć wysokość limitu również uzależniona jest od wysokości dochodów. Wiem że obecnie są banki oferujące karty kredytową z możliwością wypłaty gotówki i jest to liczone podobnie jak transakcja bezgotówkowa, dzięki czemu takie wypłaty gotówki z bankomatu za pomocą karty kredytowej nie są takie drogie jak były kiedyś.

 9. Kiedyś nie wziąłbym pożyczki w takiej firmie bo koszty jak pamiętam zawsze była dwa razy takie co kwota którą się pożyczało. Moja ciotka kiedyś pożyczała właśnie pożyczkę na roku w Providencie, tyle że było to rozłożone na raty tygodniowe z odbiorem osobistym, to pamiętam że pożyczała 1500 a oddać musiała chyba drugie tyle. Niby jedna rata tygodniowa była mała ale jak się policzyło wszystko razem to wychodziła zawrotna kwota.

  Teraz te pożyczki internetowe są znacznie tańsze, ja miałem okazję brać pożyczkę w Wonga to na prawdę chyba dużo się koszt nie różni od takiego kredytu rocznego w banku.

 10. Ciekawe propozycje. Ja dorzuciłbym od siebie jeszcze Wonge, bo w kwestii pożyczek pozabankowych udzielanych na 12 miesięcy to mają jednak bez konkurencyjną ofertę. Mam tu na myśli głównie niskie raty miesięczne, nie porównywalne z większością firm pożyczkowych. Dodatkowa kwestia która powinna zainteresować głównie osoby młode to możliwość uzyskania pożyczki przez osoby już od 18 lat.

 11. Jest dużo firm które mogą zaproponować całkiem niskie raty pożyczki, dzisiaj wystarczy tylko odrobina czasu żeby poszukać i możemy mieć pożyczkę na wyciągnięcie ręki. Niekiedy takie pożyczki pozabankowe posiadają nawet podobne koszty jak kredyt bankowy. Oczywiście mam tu na myśli nie duże pożyczki tak max. do 5000 zł.

 12. Dobrze że nie ma problemu z dostaniem takiej pożyczki. Kiedyś to byłem niemal załamany jak nie dostałem pożyczki na 12 miesięcy w banku. Wiedziałem że jak pójdę do innego to też nie dostanę, a firmy pożyczkowe w tamtym czasie można było policzyć na palcach jednej ręki. Niestety nie były to wesołe czasy.

 13. Jak ktoś nie dostanie pożyczki na 12 miesięcy w banku, to jeszcze może spróbować spróbować za pośrednictwem SKOK’u Czy Kas Stefczyka, oni mają nieco mniejsze wymagania i szanse na pożyczkę mogą być większe a koszty mniejsze niż w firmach pożyczkowych.

 14. Takie pożyczki z roczną spłatą wychodzą już całkiem korzystnie w firmach pożyczkowych. Szczególnie jeśli zależy nam na pożyczeniu nie dużej kwoty np. do 5000-6000 zł to śmiało można składać wniosek w takich firmach jak Wonga czy Monedo.

  (4/5)
 15. Myślałam, że pożyczka na 12 miesięcy to tylko w banku. Chwilówki i pożyczki pozabankowe kojarzą się raczej z miesięczną spłatą, a tu taka niespodzianka. Ciekawe czy sprawdzają w BIK 🙂

  (5/5)
 16. Ja brałam kredyt i chciałam rozłożyć to na wygodne raty, więc wybrałem kredyt na rok. Nie mam problemu ze spłatą, a nawet spłacę ją szybciej niż myślałam

  (5/5)
 17. Pożyczki online na rok mogą być dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza dla osób, które potrafią i lubią planować swoje wydatki i ich spłatę. Jeśli ktoś korzysta z takiej opcji i jest dla niego wygodna to jestem jak najbardziej za 🙂

  (5/5)
 18. Szczerze się przyznaję, że nie wiedziałem, że istnieje coś takiego, jak pożyczki przez internet na rok. Zawsze myślałem, że okres spłaty jest o wiele krótszy i stąd to oprocentowanie. Nigdy nie korzystałem z takiego produktu, stąd też pojawia się moja niewiedza, ale przecież człowiek uczy się całe życie, prawda?

  (5/5)
 19. Słyszę “pożyczka pozabankowa na 12 miesięcy” i śmieję się sam do siebie trochę nie dowierzając, ale oto jest 🙂 Nie spodziewałem się, że skuszę się na tego typu produkt, ale jestem jak najbardziej zadowolony. Chyba nie ma nic lepszego, niż zadowolony i świadomy podjętych decyzji klient 🙂

  (5/5)
 20. Aktualnie dobra oferta tego rodzaju pożyczek dostępna jest w Smartney. To akurat firma pożyczkowa, ale jeśli ktoś ma szansę na pożyczkę w banku, to nie droga pożyczka na 12 miesięcy jest w Alior Bank i też przez internet.

  (4/5)
 21. A nie jest tak, że te wszystkie firmy pożyczkowe które udzielają pozabankowe pożyczki na 12 miesięcy przez Internet, mają niemal takie same wymagania jak w banku? Wydaje mi się kiedyś taki kredyt można było łatwiej uzyskać niż teraz.

  (5/5)
 22. Szukając firmy która udziela takich pożyczek warto zacząć od Smartney. U nich dostępna jest pożyczka na 12 miesięcy bez zaświadczeń ale może konieczna być weryfikacja dochodów na koncie przez aplikację.

  (4/5)

Oceń:

 • pożyczka pozabankowa na 12 miesięcy
 • pożyczka na 12 miesięcy
 • kredyt na rok
 • pożyczki online na rok
 • pożyczki przez internet na rok
 • pożyczka na dowód na 12 miesięcy
 • pożyczka online na 12 miesięcy
 • pożyczka bez bik na 12 miesięcy
 • pożyczka bez bik na dłuższy okres
 • pożyczki online dla bezrobotnych
 • pożyczki pozabankowe w 15 minut
 • pożyczka gotówkowa pozabankowa