Pożyczki pod zastaw samochodu

- jak to działa?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

W związku z obowiązującym obecnie prawem, firmy pożyczkowe nie mogą udzielać pożyczek hipotecznych, udzielanych pod zastaw mieszkania. Firmy takie, mogą jednak udzielać pożyczki pod zastaw samochodu lub innych pojazdów. Jak działa takie rozwiązanie?

W bardzo dużym stopniu, rozwiązanie takie jest bardzo podobne do pożyczki hipotecznej. W przypadku tej ostatniej, pożyczka udzielana jest pod zastaw nieruchomości, a więc domu, mieszkania czy działki. Nadal posiadamy takie same prawo własności do nieruchomości jak dotychczas. Jednak z tą różnicą, że pożyczkodawca może przejąć prawo własności. W przypadku zaprzestania regulowania zaciągniętego zobowiązania finansowych, a więc w tym przypadku rat pożyczki.

Jak działa pożyczka pod zastaw samochodu?

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie skierowane jest głównie do tych osób, które z różnych powodów nie mają szansy na uzyskanie kredytu czy pożyczki gotówkowej. Szczególnie dotyczy to większych kwot pożyczek. Powodem może być negatywna historia kredytowa w BIK, niska zdolność kredytowa czy inne problemy. Które bezpośrednio uniemożliwiają pozyskanie dodatkowej gotówki w tradycyjny sposób.

Do uzyskania pożyczki pod zastaw samochodu nie jest konieczna odpowiednia punktacja w bazach BIK, czy wysoka zdolność kredytowa. Tutaj głównym wyznacznikiem przyznania pożyczki jest posiadany pojazd. Może to być zarówno samochód osobowy, jak również pojazd dostawczy (do 3,5 T). Kwota pożyczki uzależniona jest od wyceny pojazdu. Po wprowadzeniu podstawowych informacji z parametrami samochodu, otrzymamy wstępne informacje o proponowanej kwocie pożyczki, która może nam zostać przyznana. Najczęściej może ona wynosić maksymalnie do 65% wartości pojazdu. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę pod zastaw pojazdu, możemy jak dotychczas korzystać z naszego samochodu. Dokonywana jest jedynie stosowna adnotacja o współwłasności w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.

Pożyczka pod zastaw pojazdu

Kto może uzyskać pożyczkę pod zastaw samochodu?

Pożyczka taka skierowana jest dla firm oraz osób fizycznych w wieku od 25 do 70 lat. Do uzyskania pożyczki nie jest wymagane przedstawienie zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu. Maksymalny wiek pojazdu który będzie pełnił formę zabezpieczenia pożyczki, to 10 lat w przypadku samochodów osobowych. Oraz 6 lat w przypadku samochodów dostawczych (do 3,5 T). Ponadto wymagane jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia OC pojazdu, oraz zapis o wyłącznie jednym właścicielu pojazdu. Pożyczka nie może zostać zatem udzielona w sytuacji, gdy samochód posiada dodatkowego współwłaściciela.

W momencie gdy zostanie nam udzielona pożyczka, będziemy musieli zgłosić się do wydziału komunikacji. W celu wprowadzenia adnotacji o współwłasności w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Dodatkowo do uruchomienia pożyczki konieczny będzie również:

  • depozyt Karty Pojazdu (na czas spłaty pożyczki)
  • jeden komplet kluczyków, o ile jesteśmy w posiadaniu dwóch kompletów.

Gdzie uzyskamy taką pożyczkę?

Jedną ze sprawdzonych krajowych marek, specjalizujących się w udzielaniu pożyczki pod zastaw samochodu jest autokapital.pl. Jest to firma działająca pod skrzydłami PSF Loans sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie. Wszystkie formalności związane z uzyskaniem pożyczki, możemy załatwić w wybranej placówce, które są umiejscowione na terenie całego kraju. Wstępną decyzję o możliwości przyznania pożyczki otrzymamy po wypełnieniu wniosku o pożyczkę całkowicie przez internet.

Firma autokapital.pl udziela pożyczek w wysokości nawet do 100 000 zł, z okresem spłaty od 12 do 36 miesięcy. Wycenę pojazdu możemy przeprowadzić w pełni zdalnie i samodzielnie. Jest to możliwe za pośrednictwem strony internetowej firmy. Na wysokość raty pożyczki składa się część kapitału pożyczki, odsetki, prowizja za obsługę umowy oraz opłata przygotowawcza. Informację na temat wysokości raty miesięcznej możemy uzyskać jeszcze przed podpisaniem ostatecznej umowy.

Czytaj również

1 Comment
  1. OK, przypuśćmy że zdecyduje się na takie rozwiązanie. Głównie z tego względu że uzyskanie pożyczki gdziekolwiek indziej graniczy obecnie z cudem. Czy jednak, jeśli moja sytuacja materialna się poprawi, będę miał możliwość szybciej spłacić taką pożyczkę pod zastaw. Czyli w krótszym okresie niż ten, który pierwotnie wybrałem?

    (3/5)

Oceń: