Pożyczki gotówkowe na dowód

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

6 udostępnij na FB

Co najczęściej potrzebne jest do uzyskania kredytu w banku, lub pożyczki przez internet? Oczywiście zawsze potrzebny jest do tego dowód osobisty. Bez tego dokumentu nigdzie nie pożyczymy dodatkowych pieniędzy. Bardzo często, równie niezbędne jest również przedstawienie dodatkowego zaświadczenia – o dochodach lub zatrudnieniu.

A czy istnieje możliwość uzyskania pożyczki gotówkowej, bez przedstawiania zaświadczeń. A jedynie na sam dowód osobisty? Okazuje się, że jest to co raz częściej możliwe. Nawet banki w ostatnim czasie, co raz rzadziej wymagają przedstawiania wielu dodatkowych dokumentów. W wielu przypadkach jedynymi dokumentami potrzebnymi do uzyskania pożyczki jest dowód osobisty, oraz wyciąg z rachunku bankowego. Choć okazuje się, że bez tego ostatniego również mamy duże szanse otrzymać pożyczkę.

Pożyczka gotówkowa na dowód bez zaświadczeń

Powszechnie wiadomo, że firmy pożyczkowe mają znacznie mniejsze formalności i wymagania niż banki. Choć trzeba przyznać, że ta sytuacja co raz bardziej ulega zmianie i uzyskanie pożyczki gotówkowej na dowód jest co raz łatwiejsze i mniej czasochłonne. Nawet w bankach tradycyjne zaświadczenia o dochodach nie są już konieczne, przy wnioskowaniu o kredyt czy pożyczkę. Wspomniane zaświadczenia co raz częściej zastępowane są wspomnianymi już wcześniej elektronicznymi wyciągami z konta. Żeby otrzymać taki dokument, nie będziemy musieli nigdzie chodzić. Ani do pracodawcy, ani nawet do banku w którym mamy konto. Wystarczy do tego celu chwila wolnego czasu i dostęp do konta bankowego przez internet. Po zalogowaniu się na nasze konto, będziemy mogli bez większego problemu pobrać wspomniany dokument. Banki udzielające pożyczki gotówkowe na raty, najczęściej wymagają wyciągu dokumentującego wpływy na konto z 3 ostatnich miesięcy.

Wspomniane wcześniej firmy pożyczkowe udzielające pożyczki gotówkowe na dowód, bardzo rzadko wymagają dodatkowych dokumentów, poza samym dowodem osobistym. Do uzyskania takiej internetowej pożyczki, najczęściej powinien nam wystarczyć: sam dowód osobisty, konto bankowe oraz telefon komórkowy. Te trzy rzeczy w większości wypadków wystarczą aby otrzymać chwilówkę. Czy nawet pożyczki na raty drogą internetową. Wszystko uzależnione jest od firmy pożyczkowej w której składamy wniosek o pożyczkę oraz kwoty pożyczki. Wiadomo że jeśli będzie zależeć nam na jakiejś większej kwocie, to w równym stopniu też i wymagania firmy pożyczkowej mogą być większe.

Internetowe Pożyczki gotówkowe na dowód

Warto również wiedzieć, że zarówno banki jak i firmy za pośrednictwem których dostępna jest pożyczka gotówkowa na dowód, mają różne wymagania względem wieku kredytobiorcy. Choć u większości z nich, raczej bez większego problemu powinny otrzymać dodatkową gotówkę, mając ukończone 18 lat. Oraz zatrudnienie w momencie składania wniosku o pożyczkę. Należy jednak zaznaczyć, że niektóre firmy pożyczkowe jasno stawiają wymagania względem konkretnego wieku pożyczkobiorcy. Przykładowo w firmie Zaplo, aby uzyskać pożyczkę ratalną należy posiadać ukończone 21 lat. Podobne wymagania posiadają również firmy Ferratum czy Super Grosz. Tymczasem składając wniosek o pożyczkę w firmie Wonga czy Provident, bez większych problemów uzyskamy pożyczkę posiadając ukończone 18 lat.

Obserwując rynek pożyczkowy w Polsce, da się więc odczuć, że wnioskowanie o pożyczki gotówkowe na dowód, nie jest już tak utrudnione jak bywało to przed laty. Wpływ na taki stan rzeczy ma zarówno duża konkurencja na tym rynku (zarówno ze strony banków jak i firm pożyczkowych). Jak również rozwijające się nowoczesne technologie. Chyba najlepszym tego przykładem jest czas, jaki jest potrzebny na przyznanie kredytu czy pożyczki. Swego czasu, czas oczekiwania na samą decyzję o przyznaniu pożyczki wynosił kilka dni. Dzisiaj, w wielu firmach pożyczkowych oraz bankach, czas oczekiwania na pojawienie się gotówki na koncie, często zamyka się w czasie nawet kilkunastu minut. I to licząc od momentu złożenia wniosku, do otrzymania pieniędzy na konto.

Czytaj również

6 Comments
 1. Faktycznie trzeba przyznać że uzyskanie pożyczki jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze przed kilkoma laty i bardzo często wystarczy do tego jedynie sam dowód. Niekiedy jednak pożyczka gotówkowa na dowód jest aż zbyt łatwo dostępna, przez co dochodzi do różnego wyłudzeń. Pod tym kątem warto byłoby więc temat nieco bardziej dopracować, by nie dochodziło do takich przykrych dla niektórych osób sytuacji.

  (3/5)
 2. Korzystałem już nie raz z podobnych pożyczek przez internet i za każdym razem miałem je na koncie jeszcze tego samego dnia. Tak więc trzeba przyznać że takie szybkie pożyczki na dowód są jak najbardziej realne do uzyskania, pod warunkiem że mamy odpowiednio dobrą zdolność i historię kredytową.

  (5/5)
 3. W dzisiejszych czasach nikt już raczej nie pyta o zaświadczenia o dochodach, dzięki czemu można uzyskać pożyczki na sam dowód. Niekiedy może zdarzyć się że bank czy firma pożyczkowa poprosi o wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy.

  (4/5)
 4. Jak wygląda sytuacja z uzyskaniem pożyczki na dowód w Providencie? Udzielają bez problemu pożyczki samoobsługowej, czy raczej starają się wcisnąć nadal te swoje pożyczki domowe?

  (2/5)
  • Jak masz stały miesięczny dochód na poziomie min. najniższa krajowa, pieniążki na konto i brak opóźnień w spłacie innych kredytów itp. to nie będzie problemu z uzyskaniem pożyczki gotówkowej na dowód przez internet.

 5. Mam trudności z uzyskaniem dodatkowej gotówki w banku. Jaka waszym zdaniem, pożyczka gotówkowa na dowód bez zaświadczeń będzie godna uwaga jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe? Taka, by rata nie byłą zbyt wysoka.

  (5/5)

Oceń: