Pożyczki 7000 zł

- korzystna pożyczka pozabankowa

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB

Na łamach bloga, każdego miesiąca przedstawiam najlepsze moim zdaniem oferty pożyczek pozabankowych. Tym razem jednak skupię na konkretnej kwocie. Sprawdzę w których firmach otrzymamy najbardziej korzystną ofertę pożyczki, jeśli będziemy zainteresowani uzyskaniem pożyczki 7000 zł.

Oczywiście aby sprawdzić wysokość raty pożyczki w poszczególnych firmach, musiałem określić okres spłaty pożyczki. Dla większości z nas okres spłaty pożyczki w wysokości 7000 zł w ciągu 12 miesięcy, byłby okresem zbyt krótkim ze względu na wysoką ratę. Dlatego też postanowiłem zwiększyć go do 24 miesięcy i sprawdzić w których firmach pożyczka z takim okresem spłaty będzie najtańsza. Kalkulacja raty pożyczek dla każdej wymienionej poniżej firm pożyczkowych, została dokonana na dzień 12 lipca 2017. Na przykładzie pożyczek 7000 zł z 24 miesięcznym okresem spłaty.

Pożyczka 7000 zł na 24 miesięczne raty

Aktualizacja: 18.10.2021

Korzystne Pożyczki 7000 zł na 24 m-ce

WONGA
Rata pożyczki od: 350,52 zł

Jak już nie raz wspominałem w publikowanych przeze mnie rankingach czy innych publikacjach – jeśli ktoś szuka dla siebie pożyczki pozabankowej z ratą miesięczną to powinien zacząć od propozycji Wongi. To zdecydowanie najtańsza propozycja pożyczki jaką możemy spotkać, w ofercie krajowych firm pożyczkowych. Wyróżnia się ona bez wątpienia najkorzystniejszą ratą pożyczki, spośród wszystkich prezentowanych dzisiaj firm. Dodatkowym atutem oferty Wongi jest fakt, iż dostępna jest ona jest dla osób od 18 roku życia. Czyli należy do pożyczek udzielanych od 18 lat. Pożyczka jest łatwo dostępna przy wykorzystaniu internetu. A więc bez konieczności odwiedzania placówek czy odbywania dodatkowych spotkać. Jednak aby uzyskać pożyczkę za pośrednictwem firmy, konieczne jest posiadanie nie nagannej historii kredytowej oraz odpowiedniej zdolności kredytowej czyli określonego dochodu.

SUPER GROSZ
Rata pożyczki od: 453,23 zł

Kolejną z propozycji pożyczki 7000 zł ma dla nas firma Super Grosz. Firma należąca do dużej grupy firm zjednoczonych pod nazwą Aiqlabs Sp. z o.o. Podobnie jak w Wondze, tutaj również wszystkie potrzebne formalności będziecie mogli załatwić drogą internetową. Koszt pożyczki jak widać jest już znacznie większy od prezentowanej wcześniej oferty. Jednak szanse na uzyskanie pożyczki będzie miało tutaj większe grono osób. Firma choć weryfikuje większość dostępnych baz danych, to w głównej mierze na podstawie aktualnej zdolności kredytowej ocenia możliwość uzyskania pożyczki. Tutaj również szanse na uzyskanie pożyczki będą miały osoby które ukończyły 18 lat. Posiadają już dowód osobisty oraz aktywne konto osobiste do uzyskania pożyczki internetowej.

RATKA
Rata pożyczki od: 362.83 zł

Tutaj jeśli spojrzymy na wysokość raty miesięcznej, możemy zauważyć już znaczny wzrost w porównaniu do poprzedników. Taki koszt pożyczki będzie już zbliżony w przypadku kolejnych firm które za chwilę przedstawię. Ratka również należy do firm udzielających pożyczek internetowych. Jednak w celu dopełnienia formalności wymaga podpisania umowy w wersji papierowej. Nie musimy w tym celu zjawiać się w placówce firmy. Ponieważ umowa dostarczana jest bezpośrednio pod adres naszego miejsca zamieszkania przez firmę kurierską i podpisywana na miejscu. Szanse na uzyskanie pożyczki w Ratce będą miały osoby które posiadają ukończone 20 lat. Nie posiadają zadłużeń w bazach dłużników takich jak Erif, Krajowy Rejestr Długów czy BIG Infomonitor.

HAPI POŻYCZKI
Rata pożyczki od: 321,07 zł

Hapi to taki odpowiednik Providenta w wersji całkowicie internetowej. Tutaj nie będzie potrzebne ani odbycie spotkania z pracownikiem firmy, ani też odwiedzanie w tym celu placówki. Wskazujemy kwotę pożyczki 7000 zł, wybieramy okres spłaty 24 miesięcy a następnie naciskamy przycisk biorę pożyczkę. Pracownik firmy sam skontaktuje się z nami telefonicznie, a następnie przedstawi szczegóły oferty. Pożyczki Hapi dostępne są dla osób od 18 lat. A największe szanse na uzyskanie potrzebnej gotówki będą tutaj miały osoby, które posiadają czyste konto w różnego rodzaju bazach. Nie tylko dłużników, ale również w bazach BIK.

ZAPLO
Rata pożyczki od: aktualnie dostępna spłata tylko w 4 ratach miesięcznych

Kolejną z firm udzielających pożyczki online z tym zestawieniu, która udzieli nam pożyczki 7000 zł jest firma Zaplo. Głównym warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończone 19 lat oraz podobnie jak u poprzednika całkowicie czyste konto zarówno w bazach dłużników jak również w bazach BIK. Firma umożliwia uzyskanie pożyczki bez dodatkowych zaświadczeń do kwoty 7000 zł. W tym przypadku konieczne jest skorzystanie z udostępnionej przez firmę aplikacji, która automatycznie połączy się z naszym kontem.

Czytaj również

17 Comments
 1. W przypadku 7000 zł jest jeszcze szansa że znajdziemy coś sensownego czyli nie aż tak drogiego w spłacie. Jednak pożyczki pozabankowe powyżej 10k to póki co mało opłacalne rozwiązanie. Powoli się to zmienia, co można było zaobserwować po pożyczkach do 10k, jak zmieniały się te koszty w poszczególnych firmach np. Wonga czy Monedo. Myślę że z czasem, gdy konkurencja na rynku tego typu pożyczek będzie jeszcze większa, będziemy mieli całkiem spore pole do wyboru, nie przepłacając zbyt wiele.

 2. A ja mam zupełnie odmienne zdanie. Choć uważam że faktycznie warunki pożyczek pozabankowych nieco wynormalniały, to jeszcze jednak nie jest ta chwila kiedy pożyczanie tak dużej gotówki mogło by być opłacalne. Owszem, jak ktoś na prawdę potrzebuję gotówki a każdy kolejny bank odrzuca mu wniosek o kredyt to będzie to jakaś alternatywa. Ale jeśli ktoś ma możliwość dostania kredytu w banku, tylko że najbardziej obawia się tego że będzie musiał więcej czasu poświęcić na uzyskanie takiego kredytu (formalności, wizyta w placówce, dodatkowe dokumenty itp.) to jednak moim zdaniem powinien taką pożyczkę pozabankową sobie odpuścić i się zmobilizować by pójść jednak do tego banku.

 3. Zgadza się, takie wysokie pożyczki są drogie i pewnie nadal będą dopóki te topowe firmy nie zmniejszą koszów. Z drugiej strony patrząc, dziwię się że jeszcze nie zmieniły. Gdyby jedna, druga firma zrównała koszty pożyczek z tym samym poziomem co banki to miałyby ogromny obrót. Większość osób zamiast po nie duże kredyty (te do 10 000 zł) składałaby wnioski o pożyczkę właśnie w takich firmach a nie w bankach. Bo u nich gotówka jest na wyciągnięcie ręki bez potrzeby chodzenia po placówkach.

 4. Nie we wszystkich firmach uzyskamy taką pożyczkę przez internet. Owszem, niektóre firmy oferują nawet większe kwoty i nie posiadają placówek ale najczęściej te większe kwoty oferują dopiero przy którejś z rzędu pożyczce. Nie jest więc tak że pożyczki bez zaświadczeń 7000 zł i do tego online dostaniemy już w ramach pierwszej pożyczki. Bynajmniej ja do tej pory się z tym nie spotkałem w żadnej firmie.

 5. Zaplo, Super Grosz, Incredit – te firmy bez większych przeszkód udzielą nam takiej pożyczki całkowicie przez internet. Tylko że koszt pożyczki może nie będzie najniższy, dlatego lepiej sobie sprawdzić czy nie będzie tańszych ofert. Ja też kiedyś brałem w Providencie, ale wtedy nie miałem do wyboru tylu ofert co jest obecnie, dzięki którym można jednak wziąć znacznie tańszą pożyczkę w spłacie.

 6. W firmach pożyczkowych jeszcze trochę drogo wychodzą takie pożyczki. Znacznie taniej można dostać pożyczkę, jak ktoś ma działalność gospodarczą, to wtedy może skorzystać z ofert takich firm jak Iwoca czy Kredytmarket. Nie dość że te firmy mają zbliżone koszty do kredytów bankowych, to jeszcze znacznie łatwiej u nich dostaniemy potrzebną pożyczkę, bez przedstawiania wielu dodatkowych dokumentów.

 7. @Antonio masz rację. Sam brałem w ten sposób, bo wiedziałem że w banku będą mnie prosić o przedstawienie aktualnych dokumentów finansowych. W Iwoce Kredytmarket nie wymagali tego a jak sprawdziłem to koszty dla pożyczki 7000 zł nie wiele różniły się od kredytu w banku. Jak ktoś ma działalność to warto skorzystać, tym bardziej że nie trzeba nigdzie wychodzić.

 8. Dokładnie 7000 zł brałem kiedyś w Eurobanku i to był kredyt na 24 miesiące. Kupowałem wtedy samochód i część potrzebowałem w kredycie u nich dostałem bez większych przeszkód, no tyle że kilka dni to trwało zanim wszystkie formalności zostały załatwione. Banki trochę za dużo wymagają rzeczy przy tych swoich kredytach bankowych.

 9. Właśnie, i gdyby nie to, to mieliby na pewno znacznie więcej klientów i udzielonych kredytów. No ale jest coś takiego jak regulacje bankowe i muszę się trzymać określonych przepisów. Nie mogą dać kredytu osobom które mają zbyt niską ocenę punktową w BIK czy zbyt niskie dochody.

 10. Przy pierwszej pożyczce możemy mieć problem żeby tyle uzyskać, no chyba że przedstawimy dokładne zaświadczenia o naszych dochodach np. w postaci wyciągu z rachunku bankowego. Firmy pożyczkowe nikomu nie dadzą w ciemno 7000 zł pożyczki, więc do takiej pożyczki raczej trzeba mieć odpowiednio wysoki dochód.

 11. Wcale nie wychodzą tak źle te pożyczki jak mówią. Może faktycznie przy pożyczce w wysokości 7000 zł jest nieco więcej jak w banku, ale nie jakoś dużo więcej. Jak ktoś ma na siłę starać się w banku, to chyba faktycznie łatwiej będzie wziąć pożyczkę pozabankową przez internet.

 12. Dobrze że sięgając po takie pożyczki, można sobie dokładnie obliczyć ich koszt. Dzięki temu porównamy sobie koszt takiej pożyczki pozabankowej w kilku różnych firmach i wybierzemy taką, która będzie posiadała najniższą ratę pożyczki.

 13. Wydaje mi się że jest teraz kilka firm, które warto wziąć pod uwagę szukając pożyczki w wysokości 7000 zł. Według moich informacji będą to pożyczki Wonga, Monedo oraz Hapi Pożyczki. Te firmy posiadają zbliżone koszty pożyczek do kredytów bankowych, więc u nich nie przepłacimy sięgając po taką pożyczkę.

 14. A czy taka pożyczka 7000 zł będzie dla mnie dostępna za pierwszym razem, jeżeli nigdy wcześniej nie brałam pożyczek w parabankach? Od czego to jest zależne, bardziej od dochodów czy od firmy w której złożę wniosek o pożyczkę.

  • Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej. Ogólnie łatwiej taką większą kwotę uzyskasz w banku aniżeli w firmie pożyczkowej, a co więcej pożyczysz ją znacznie taniej. Takie 7000 zł może Ci dać Provident, albo Profi Credit ale u nich koszty takiej pożyczki będą wysokie.

 15. Taka pożyczka 7000 zł na 24 raty miesięczne dostępna jest również za pośrednictwem Smartney. To ciekawa alternatywa dla opcji bankowych, tym bardziej że pożyczka udzielana jest całkowicie przez internet i nie trzeba nawet wychodzić z domu.

 16. Jeśli szukacie pożyczki 7000 zł online to znajduje się w ofercie takich firm jak: Provident, Hapi Pożyczki, Smartney, Super Grosz i jeszcze Wonga. Na razie tylko tyle, bo część firm się wykruszyła w ostatnim czasie.