Pożyczka Ratalna przez internet

- w 100% bez wychodzenia z domu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB
Pożyczka Ratalna przez internet Banki oraz firmy pożyczkowe - czy za ich pośrednictwem, pożyczka ratalna przez internet dostępna jest w 100% bez wychodzenia z domu?

Banki i firmy pożyczkowe kuszą na każdym kroku możliwością uzyskania pożyczki całkowicie przez internet. A jak to wygląda w rzeczywistości? Czy faktycznie można uzyskać pożyczkę ratalną całkowicie w 100% przez internet i bez wychodzenia z domu?

Z naszego doświadczenia wynika, że z tym pożyczaniem przez internet bywa różnie. Szczególnie jeśli mówimy o kredytach i pożyczkach gotówkowych, czy też kartach kredytowych. W 100% to na pewno możemy uzyskać przez internet chwilówkę. Te pożyczki zawsze chętnie są udzielane w taki właśnie sposób. Poza tym, firmy które je udzielają, w większości nawet nie posiadają stacjonarnych placówek. Natomiast w przypadku pożyczek ratalnych, dużo zależy od konkretnego banku czy firmy pożyczkowej, w której złożymy wniosek o taką pożyczkę.

Pożyczki Ratalne Online – w banku czy firmie pożyczkowej?

Bez wątpienia największe szanse na uzyskanie pożyczki ratalnej przez internet, będziemy mieli za pośrednictwem firm pożyczkowych. Nie oznacza to jednak, że w banku nie uzyskamy pożyczki w taki sposób. Również banki mogą udzielić nam kredytu całkowicie przez internet i bez konieczności wychodzenia z domu. W tym wypadku, bardzo często jednak trzeba przejść dokładny proces weryfikacyjny. Jeśli przez jakiś etap przejdziemy nie poprawnie, wtedy konieczna może być dodatkowa wizyta w placówce.

Czego będzie od nas wymagał bank, aby mogła nam zostać udzielona pożyczka ratalna przez internet? Przede wszystkim konieczne jest posiadanie odpowiednio dobrej zdolności i historii kredytowej. Tutaj bank w pierwszej kolejności będzie weryfikował bazę BIK. Zanim jednak do tego przystąpi, poprosi nas o zgodę w celu przeprowadzenia takiej weryfikacji. Ta weryfikacja ma na celu sprawdzenie, czy w przeszłości sięgaliśmy już kredyt lub pożyczkę w banku. A jeśli tak, to czy terminowo spłacaliśmy swoje zobowiązanie finansowe. Osoby które spóźniły się ze spłatą kilka czy nawet kilkanaście dni, mogą być jednak spokojne. Bazy BIK odnotowują głównie większe opóźnienia w spłacie kredytów, a nie takie “kilkudniowe”.

Banki – złożony proces weryfikacji

Poza weryfikacją BIK, bank będzie również chciał przeanalizować naszą zdolność kredytową. Na podstawie uzyskiwanych przez nas dochodów, oceni jak duży kredyt możemy uzyskać, oraz z jakim okresem spłaty. Tutaj najczęściej konieczne będzie przesłanie wyciągu z konta bankowego, na które otrzymujemy wynagrodzenie. Niekiedy konieczne jest również przesłanie skanu rozliczenia PIT za rok ubiegły. To jednak nie wszystko. Poza skanem dowodu osobistego, bank może nas poprosić również o wykonanie innych czynności. Jedną z nich może być wykonanie dokładnego zdjęcia profilowego za pomocą wbudowanego w naszym telefonie, aparatu.

Jeszcze inne wymagania, banki mają względem osób samozatrudnionych, czyli osób prowadzących działalność gospodarczą na własną rękę. W ich przypadku konieczne może okazać się przedstawienie dokumentów poświadczających nie zaleganie ze składkami ZUS czy podatkami w Urzędzie Skarbowym. W większości wypadków wystarczy samo potwierdzenie wykonania przelewów. Niekiedy jednak może okazać się konieczne, przedstawienie dokumentu potwierdzającego nie zaleganie ze składkami. Takiego dokumentu jednak nie da nam się uzyskać przez internet. Konieczne więc będzie odwiedzenie najbliższej placówki ZUS i Urzędu Skarbowego.

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczki ratalne przez internet

Na znacznie bardziej uproszczone procedury możemy liczyć w przypadku firm pożyczkowych. Tutaj jednak pożyczka ratalna przez internet może okazać się nieco droższa w spłacie. Z czego to wynika? Na ogół firmy pożyczkowe posiadają bardziej wygórowane koszty pożyczek, w porównaniu do tych oferowanych przez banki. Łatwiej jest je uzyskać, jednak rata miesięczna dla tej samej kwoty pożyczki jest jednak wyższa. Łatwo to jednak zweryfikować, jeśli nie będziemy chcieli przechodzić przez wszystkie te bankowe procedury. Wystarczy przeliczyć sobie koszt pożyczki za pośrednictwem stron internetowych takich firm. Większość z nich umożliwia weryfikację kosztów przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Dzięki temu w bardzo prosty sposób obliczymy jej ratę miesięczną.

W przypadku pożyczek ratalnych z sektora pozabankowego, nie będą konieczne tak skomplikowane formalności jak w banku. Tutaj w zasadzie wystarczy nam dowód osobisty, telefon komórkowy oraz aktywne konto bankowe. Niekiedy nawet nie jest konieczne przedstawianie dodatkowych dokumentów, potwierdzających uzyskiwany przez nas dochód. Firma pożyczkowa może przeprowadzić automatyczną weryfikację rachunku bankowego. W innym przypadku poprosi nas o przesłanie ostatnio opłaconego w terminie, rachunku za media np. za internet, telewizję czy telefon.

Czytaj również

Oceń:*