Pożyczka Ratalna przez internet

- w 100% bez wychodzenia z domu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

8 udostępnij na FB

Banki i firmy pożyczkowe kuszą na każdym kroku możliwością uzyskania pożyczki całkowicie przez internet. A jak to wygląda w rzeczywistości? Czy faktycznie można uzyskać pożyczkę ratalną całkowicie w 100% przez internet i bez wychodzenia z domu?

Z naszego doświadczenia wynika, że z tym pożyczaniem przez internet bywa różnie. Szczególnie jeśli mówimy o kredytach i pożyczkach gotówkowych, czy też kartach kredytowych. W 100% to na pewno możemy uzyskać przez internet chwilówkę. Te pożyczki zawsze chętnie są udzielane w taki właśnie sposób. Poza tym, firmy które je udzielają, w większości nawet nie posiadają stacjonarnych placówek. Natomiast w przypadku pożyczek ratalnych, dużo zależy od konkretnego banku czy firmy pożyczkowej, w której złożymy wniosek o taką pożyczkę.

Pożyczki Ratalne Online – w banku czy firmie pożyczkowej?

Bez wątpienia największe szanse na uzyskanie pożyczki ratalnej przez internet, będziemy mieli za pośrednictwem firm pożyczkowych. Nie oznacza to jednak, że w banku nie uzyskamy pożyczki w taki sposób. Również banki mogą udzielić nam kredytu całkowicie przez internet i bez konieczności wychodzenia z domu. W tym wypadku, bardzo często jednak trzeba przejść dokładny proces weryfikacyjny. Jeśli przez jakiś etap przejdziemy nie poprawnie, wtedy konieczna może być dodatkowa wizyta w placówce.

Czego będzie od nas wymagał bank, aby mogła nam zostać udzielona pożyczka ratalna przez internet? Przede wszystkim konieczne jest posiadanie odpowiednio dobrej zdolności i historii kredytowej. Tutaj bank w pierwszej kolejności będzie weryfikował bazę BIK. Zanim jednak do tego przystąpi, poprosi nas o zgodę w celu przeprowadzenia takiej weryfikacji. Ta weryfikacja ma na celu sprawdzenie, czy w przeszłości sięgaliśmy już kredyt lub pożyczkę w banku. A jeśli tak, to czy terminowo spłacaliśmy swoje zobowiązanie finansowe. Osoby które spóźniły się ze spłatą kilka czy nawet kilkanaście dni, mogą być jednak spokojne. Bazy BIK odnotowują głównie większe opóźnienia w spłacie kredytów, a nie takie “kilkudniowe”.

Banki – złożony proces weryfikacji

Poza weryfikacją BIK, bank będzie również chciał przeanalizować naszą zdolność kredytową. Na podstawie uzyskiwanych przez nas dochodów, oceni jak duży kredyt możemy uzyskać, oraz z jakim okresem spłaty. Tutaj najczęściej konieczne będzie przesłanie wyciągu z konta bankowego, na które otrzymujemy wynagrodzenie. Niekiedy konieczne jest również przesłanie skanu rozliczenia PIT za rok ubiegły. To jednak nie wszystko. Poza skanem dowodu osobistego, bank może nas poprosić również o wykonanie innych czynności. Jedną z nich może być wykonanie dokładnego zdjęcia profilowego za pomocą wbudowanego w naszym telefonie, aparatu.

Jeszcze inne wymagania, banki mają względem osób samozatrudnionych, czyli osób prowadzących działalność gospodarczą na własną rękę. W ich przypadku konieczne może okazać się przedstawienie dokumentów poświadczających nie zaleganie ze składkami ZUS czy podatkami w Urzędzie Skarbowym. W większości wypadków wystarczy samo potwierdzenie wykonania przelewów. Niekiedy jednak może okazać się konieczne, przedstawienie dokumentu potwierdzającego nie zaleganie ze składkami. Takiego dokumentu jednak nie da nam się uzyskać przez internet. Konieczne więc będzie odwiedzenie najbliższej placówki ZUS i Urzędu Skarbowego.

Firmy pożyczkowe udzielające pożyczki ratalne przez internet

Na znacznie bardziej uproszczone procedury możemy liczyć w przypadku firm pożyczkowych. Tutaj jednak pożyczka ratalna przez internet może okazać się nieco droższa w spłacie. Z czego to wynika? Na ogół firmy pożyczkowe posiadają bardziej wygórowane koszty pożyczek, w porównaniu do tych oferowanych przez banki. Łatwiej jest je uzyskać, jednak rata miesięczna dla tej samej kwoty pożyczki jest jednak wyższa. Łatwo to jednak zweryfikować, jeśli nie będziemy chcieli przechodzić przez wszystkie te bankowe procedury. Wystarczy przeliczyć sobie koszt pożyczki za pośrednictwem stron internetowych takich firm. Większość z nich umożliwia weryfikację kosztów przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Dzięki temu w bardzo prosty sposób obliczymy jej ratę miesięczną.

Pozabankowa Pożyczka Ratalna przez internet

W przypadku pożyczek ratalnych z sektora pozabankowego, nie będą konieczne tak skomplikowane formalności jak w banku. Tutaj w zasadzie wystarczy nam dowód osobisty, telefon komórkowy oraz aktywne konto bankowe. Niekiedy nawet nie jest konieczne przedstawianie dodatkowych dokumentów, potwierdzających uzyskiwany przez nas dochód. Firma pożyczkowa może przeprowadzić automatyczną weryfikację rachunku bankowego. W innym przypadku poprosi nas o przesłanie ostatnio opłaconego w terminie, rachunku za media np. za internet, telewizję czy telefon.

Czytaj również

8 Comments
 1. Trzeba sprawdzać koszty takich pożyczek, żeby nie okazały się zbyt drogie w spłacie. Tanie pożyczki ratalne online można znaleźć nie tylko w bankach, ale również w niektórych firmach pożyczkowych. Mi się udało taką uzyskać w firmie Wonga i rata miesięczna okazała się całkiem nie duża do spłaty.

  (5/5)
 2. Rząd narzucił ostatnio jakieś obostrzenia, że trudno będzie taką uzyskać w firmach pożyczkowych. A wiadomo że banki tak chętnie nie udzielają pożyczki na raty online.

  (4/5)
 3. Gdy wybierałem ostatnio firmę, w ofercie której dostępna jest pożyczka ratalna przez internet, to zwróciłem uwagę głównie na oferty Monedo i Wonga. Głównie z tego wzgledu, że mają najniższe raty miesięczne, przy tej samej kwocie pożycki i przy tym samym okresie jej spłaty.

  (5/5)
 4. @Amanda zgadza się, ale jeśli ktoś w banku nie dostał kredytu, to marne szanse na otrzymanie pożyczki za pośrednictwem tych firm.

  (4/5)
 5. To prawda, niemal wszystkie kredyty i pożyczki ratalne przez internet udzielane są z weryfikacją w bazach BIK. Ale jeśli ktoś nie miał wcześniej większych problemów z terminową spłatą innych kredytów, to nie powinien mieć kłopotów z uzyskaniem pożyczki w ten sposób.

  (4/5)
 6. Jeśli chodzi o firmy udzielające pożyczki ratalne przez internet bez zaświadczeń to polecam Vivus i Zaplo. Ani jedna, ani druga firma nie wymaga dodatkowych dokumentów do uzyskania pożyczki. W moim wypadku nie był potrzeby nawet wyciąg z konta bankowego.

  (5/5)
 7. Nie mam co liczyć na taką pożyczkę tym bardziej w banku. Mi jest potrzebna pożyczka ratalna przez internet bez bik – orientuje się ktokolwiek, czy mam szansę gdzieś ją jeszcze uzyskać?

  (3/5)
 8. @Wojtek – będziesz miał problem z uzyskaniem takiej pożyczki. Jeszcze do nie dawna pożyczki ratalne przez internet bez bik udzielała firma Rapida Money, ale oferta ich jest wyłączona.

  (4/5)

Oceń: