Pożyczka na dowód na raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Banki i firmy udzielające Pożyczki na dowód na raty Szukając pożyczki na dowód na raty, warto wziąć pod uwagę zarówno oferty banlowe, jak również propozycje firm specjalizujących się w udzielaniu pożyczek internetowych.

Możliwość uzyskania ratalnej pożyczki na dowód dają zarówno banki, jak również firmy udzielające pożyczki pozabankowe. Czy faktycznie sam dowód tożsamości, wystarczy nam do tego, aby uzyskać dodatkową gotówkę? Bez przedstawiania dodatkowych dokumentów typu zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu?

Żeby odpowiedzieć na te pytania, w pierwszej kolejności należałoby zweryfikować, jakie główne wymagania stawia bank czy firma pożyczkowa, osobom starającym się o otrzymanie dodatkowej gotówki. Bez wątpienia podstawą w obu przypadkach będzie tutaj dowód osobisty. Bez niego nie uda nam się uzyskać ani kredytu ani pożyczki, również wtedy jeśli jesteśmy osobą nie pełnoletnią. Kiedyś równie duże znaczenie miały zaświadczenie o dochodach, które należało pobrać w banku a następnie dostarczyć do swojego pracodawcy. Firma w której jesteśmy zatrudnieni, wypisywała na takim zaświadczeniu okres zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia.

Pożyczka na dowód – bez dodatkowych dokumentów?

Jak ta sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy? Czy banki lub firmy pożyczkowe nadal wymagają takich zaświadczeń przy udzielaniu kredytów? Ostatnie lata pokazały, że banki co raz częściej odchodzą od tej metody weryfikacji dochodów. Po pierwsze dlatego że jest czasochłonna, a poza tym odstrasza ona osoby zainteresowane uzyskaniem kredytu. Jak by nie spojrzeć, żyjemy w XXI wieku. A więc w czasach, gdy taką weryfikację można przeprowadzić całkowicie zdalnie. I własnie z tej metody korzysta obecnie większość banków i niemal wszystkie firmy udzielające pożyczek internetowych. Do uzyskania pożyczki powinien więc, w zupełności wystarczyć nam rachunek osobisty, do którego mamy dostęp przez internet. Bank poprosi nas o przesłanie wyciągu z konta bankowego lub udostępni nam aplikację, z pomocą której będzie możliwe dokonanie oceny zdolności kredytowej.

Banki i firmy udzielające pożyczki na dowód z ratami miesięcznymi

Szukając pożyczki którą uzyskamy łatwo i bez zbędnych formalności, warto przeanalizować zarówno oferty banków jak i firm pożyczkowych. Jedne jak i drugie mają swoje plusy jak i minusy. Z jednej strony patrząc, banki mogą nam zaoferować najniższe koszty takiej pożyczki, ale formalności u nich, trwają zazwyczaj znacznie dłużej. Głównym atutem firm pożyczkowych jest błyskawiczny czas działania, ale minusem jest fakt, że większość ofert wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami. Jednak dzięki możliwościom jakie daje nam internet, mamy możliwość dokładnej weryfikacji kosztów, jeszcze zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt czy pożyczkę. W ten sposób łatwo będziemy mogli porównać oferty bankowe z ofertami pozabankowymi. Na tej podstawie będziemy mogli ocenić, gdzie pożyczka na dowód na raty, wyjdzie nas korzystniej.

Szybkie formalności przez internet

Dużym udogodnieniem obecnych czasów jest możliwość uzyskania zarówno kredytu, jak i pożyczki całkowicie przez internet. Nie musimy więc odwiedzać placówek bankowych czy umawiać się z pracownikami firm pożyczkowych na indywidualne spotkania. Dzisiaj wszystkie formalności możemy dopiąć online. Co będzie nam do tego celu potrzebne? Oczywiście podstawa to urządzenie, które pomoże nam przejść przez proces rejestracyjny. Może to być zarówno smartfon, laptop czy tablet mający dostęp do internetu. Musimy bowiem w pierwszej kolejności złożyć wniosek o pożyczkę, a następnie podać podstawowe dane dotyczące naszej osoby. Większość z nich znajdziemy w naszym dowodzie tożsamości. Niezbędne do uzyskania pożyczki internetowej, będzie również aktywne konto osobiste w banku. O czym zresztą wspominaliśmy wcześniej, omawiając temat wyciągów z konta bankowego, które mogą się okazać niezbędne do uzyskania pożyczki na dowód na raty.

Pożyczki ratalne z szybką spłatą lub długoterminowe

Spłatę kredytu jak i pożyczki możemy podzielić na dowolną liczbę rat miesięcznych. Jeśli decydujemy się na opcję długoterminową i spłatę kredytu chcielibyśmy rozciągnąć na 3,4 lata czy nawet dłuższy okres, to tutaj znaczniej korzystniejsze okażą się dla nas kredyty bankowe. Pozabankowa pożyczka na dowód na raty sprawdza się głównie przy szybszej spłacie. Jeśli chcemy pożyczkę spłacić w kilku ratach miesięcznych czy wybrać okres nie dłuższy jak 24 rat miesięcznych. Co prawda firmy pożyczkowe oferują również dłuższy okres spłaty wynoszący 48 czy 60 miesięcy, ale nie zawsze jest to rozwiązanie korzystne dla nas czyli pożyczkobiorcy.

Czytaj również

Oceń:*