Pożyczka na 3 raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

16 udostępnij na FB

Niekiedy szukając pożyczki zależy nam na tym, aby jak najszybciej ją spłacić. Jeśli w takiej sytuacji ani chwilówka z 30 dniowym okresem spłaty, ani kredyt na 12 miesięcy nie będzie spełniały naszych oczekiwań, możemy poszukać firmy w której dostępna jest pożyczka na 3 raty miesięczne.

Niestety nie wszystkie banki chcą udzielać kredytów z tak krótkim okresem spłaty. W ofercie większości banków znajdziemy kredyty z minimalnym okresem spłaty 6 miesięcy. Odstępstwo od tej zasady znalazłem w ofercie kredytu internetowego mBanku, który okres kredytowania rozpoczyna już od 3 miesięcy. W ramach tak krótkiego okresu spłaty możemy wybrać w zasadzie dowolną kwotę kredytu od 500 zł do nawet 150 000 zł. Oczywiście zaciągając kredyt całkowicie przez internet będziemy musieli się liczyć że znacznie niższym limitem. W przypadku banków wynosi on najczęściej do 10-20 tyś złotych. Kredyt bankowy będzie jednak najtańszą opcją pozyskania kredytu 3 miesięcznego.

Pożyczki na 3 raty miesięczne

Nieco drożej wypadają pod tym kątem firmy pozabankowe, ale wybór za to obecnie mamy całkiem spory. Bynajmniej jeśli mowa o firmach udzielających pożyczek z 3 miesięcznym okresem spłaty. Najtańszą możliwą opcję znalazłem w ofercie Providenta w ramach opcji Przelew i spłaty w ratach miesięcznych. Raty pożyczki w tym przypadku nie będą specjalnie wygórowane, maksymalna kwota pożyczki w przypadku rat miesięcznych może wynosić do 20 000 zł.

Kolejną firmą w której również dostępna jest pożyczka na 3 raty miesięczne jest Monedo. Oferta firmy jest o tyle atrakcyjna, że maksymalny limit pożyczki może wynosić nawet do 15 000 zł. Jest to jedna z firm która udziela pożyczek w pełni internetowo. Oznacza to, że formalności związane z uzyskaniem pożyczki załatwimy bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kolejne pożyczki 3-ratalne znalazłem również w firmach Zaplo czy Incredit. Pierwsza z nich udziela pożyczek do 15 000 zł, natomiast druga do 4000 zł. W oby przypadkach warunkiem uzyskania pożyczki jest ukończone 21 lat. Nie można również posiadać zadłużeń widocznych w bazach dłużników.

Choć koszt pożyczek w firmach pozabankowych będą wyższe aniżeli w bankach, to większość z nich umożliwia sprawdzenie dokładnego kosztu pożyczki przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wskazując kwotę pożyczki oraz okres spłaty, możemy podejrzeć jaka będzie wysokość miesięcznej raty oraz łączna wysokość pożyczki.

Czytaj również

16 Comments
 1. W pierwszej kolejności sprawdźcie Wonge bo u nich kredyt z 3 ratami miesięcznymi powinien być najtańszy. No chyba że macie szanse na niego w banku to warto sprawdzić oferty banków bo koszty rat będą u nich niższe. Dużo jest teraz banków w których kredyt można teraz dostać przez internet. Tym bardziej w przypadku takiej pożyczki z 3 ratami.

 2. Jak by ktoś szukał pożyczki nie na 3 raty a na dwie, to fajna jest oferta Incredit. U nich pierwsza pożyczka jest za 0zł aż na 61 dni. Jest to więc odpowiedno długi okres na spłatę pożyczki. Aktualnie nie ma innej firmy, która oferowałaby darmową pożyczkę z tak długim okresem spłaty. Jest jeszcze Wonga, ale u nich za pożyczkę na 60 dni trzeba zapłacić 10 zł.

 3. Uzyskanie pożyczki na 3 miesiące to żaden większy problem, większy kłopot to znalezienie pożyczki która nie będzie droga w spłacie. A w przypadku pożyczek pozabankowych o tanią pożyczkę jednak nie jest łatwo. Choć na pewno dużo łatwiej niż jeszcze przed kilkoma laty gdy pojęcia pozabankowa i tania w ogóle nie szły w parze. Teraz dzięki sporej konkurencji na tym rynku, sytuacja się nieco unormowała więc jak dobrze poszukamy to taką nie drogą w spłacie pożyczkę na 3 raty dostaniemy.

 4. Każda firma pożyczkowa jest w stanie nam udzielić pożyczki na 3 raty miesięczne. W banku też taką uzyskamy, tyle że może wybór nie będzie tak duży jak w przypadku parabanków i firm pożyczkowych. Przed podjęciem wyboru warto jednak sobie dokładnie sprawdzić koszt takiej pożyczki w kilku różnych firmach, bo bywa tak że w niektórych koszty są dużo większe tak przy tak krótkim okresie spłaty. No i warto szukać promocji, bo są firmy w których za terminową spłatę możemy dostać znaczny bonus.

 5. Pamiętam że miałam kiedyś taką pożyczkę z ratami w Żagiel, jak kupowałam wykładzinę to mogłam rozłożyć spłatę właśnie na 3 raty. To duże udgodnienie, bo odsetki od takiej szybkiej pożyczki nie są wysokie a jednak komfort duży. Nie musimy wykładać takiej gotówki na jeden raz, co dla nie jednej osoby będzie dużym obciążeniem, a spłacamy sobie w wygodnych ratach.

 6. Ooo, ja też kiedyś brałem coś na raty przez tą firmę. Jak kupujemy jakiś produkt w sklepie czy innym supermarkecie, to nie trzeba zaciągać na ten cel żadnych pożyczek pozabankowych. Praktycznie każdy sklep oferuje sprzedaż ratalną, więc spłatę towaru możemy rozłożyć na określoną ilość miesięcy.

 7. Faktycznie porównywałem ostatnio koszty pożyczek na 3 raty i chyba nikt nie ma teraz lepszej oferty od Wongi. Co ciekawe, niektóre banki mają wyższe koszty niż ta firma. To pokazuje że rynek pożyczek pozabankowych ma się na prawdę dobrze. Mnie to cieszy bo kilka banków kiedyś mi odmówiło kredytów a wtedy byłem skazany tylko na pożyczkę domową Providenta, bo praktycznie nic innego w tamtym czasie nie było.

 8. Chyba większość firm pożyczkowych posiada u siebie opcję 3 ratalną, bo to przeważnie najkrótszy możliwy okres spłaty pożyczki. Zresztą chyba najbardziej dogodny, bo jeśli ktoś może spłacić pożyczkę tak szybko to najwięcej zaoszczędzi na kosztach i taka pożyczka będzie najtańsza.

 9. Jeśli ktoś może spłacić pożyczkę lub kredyt w 3 ratach to będzie to na pewno najlepsze rozwiązane bo nie musimy się wiązać umową na dłuższy okres czasu. Oczywiście taka opcja jest polecana tylko w sytuacji gdy bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie spłacać raty w określonej wysokości.

 10. Bardzo dużo jest aktualnie firm które udzielają pożyczki na 3 raty miesięczne. Zresztą możemy poszukać nawet w bankach, które udzielają kredytów internetowych a tam koszt może być jeszcze niższy. Wybór jest więc spory, pozostaje tylko wybrać taką ofertę która będzie miała niską ratę.

 11. Jest kilka firm, które faktycznie mogą udzielić takiej pożyczki, niektóre jednak potrafią zbierać tylko dane. Zaplo bez większych przeszkód udzieli pożyczki na 3 raty miesięczne. Jeśli ma to być nie duża pożyczka i szybko spłacona, to myślę że większość firm będzie w stanie nam pomóc uzyskać pożyczkę.

 12. Korzystałem kiedyś, gdy brałem jakąś nie dużą rzecz i Pani sami zaproponowała mi że może rozłożyć spłatę na okres 3 miesięcy. Wtedy to jeszcze działało przez jakiś system ratalny, ale mimo tego jeśli miałbym skorzystać jeszcze raz z takiego rozwiązania to chętnie bym skorzystał.

 13. Wiele banków udostępnia kredyt na 3 raty miesięczne. Korzystałam kiedyś z takiej opcji i raty były na prawdę malutki. Ciekawą alternatywę ma również firma Wonga dla nowych klientów w postaci pożyczki na 60 dni z kosztem 10 zł.

  (5/5)
 14. W przypadku 3 rat miesięcznych, koszty będą zbliżone pomiędzy bankami a firmami pożyczkowymi. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować dostępne oferty, porównać wysokość rat miesięcznych, RRSo itp.

  (4/5)
 15. Miałem problem z uzyskaniem takiego kredytu i dopiero z pomocą Bancovo udało mi się go uzyskać i co najlepsze drogą bankową. Można więc dostać kredyt na 3 raty miesięczne w banku.

  (4/5)
 16. A jakieś sensowny kredyt na 3 lata ktoś zna? Wiem że większość udziela, ale mi chodzi taki od ręki, bez skomplikowanych formalności i 100% przez internet, bez placówek.

  (4/5)

Oceń: