Pożyczka na 3 raty

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

13 udostępnij na FB
Pożyczka na 3 miesięczne raty? Zarówno w bankach jak i firmach pozabankowych powinniśmy znaleźć taką możliwość spłaty. Dzisiaj podpowiadam gdzie ich szukać...

Niekiedy szukając pożyczki zależy nam na tym aby jak najszybciej ją spłacić. Jeśli w takiej sytuacji ani chwilówka z 30 dniowym okresem spłaty ani kredyt na 12 miesięcy nie będzie spełniały naszych oczekiwań, możemy poszukać firmy w której dostępny jest kredyt lub pożyczka na 3 raty miesięczne.

Niestety nie wszystkie banki chcą udzielać kredytów z tak krótkim okresem spłaty ponieważ jak sprawdzałem u większości minimalny okres spłaty to 6 miesięcy. Odstępstwo od tej zasady znalazłem w ofercie kredytu internetowego mBanku który okres kredytowania rozpoczyna już od 3 miesięcy. W ramach tak krótkiego okresu spłaty możemy wybrać w zasadzie dowolną kwotę kredytu od 500 zł do nawet 150 000 zł. Oczywiście zaciągając kredyt całkowicie przez internet będziemy musieli się liczyć że znacznie niższym limitem który w przypadku banków najczęściej wynosi do 10-20 tyś złotych. Kredyt bankowy będzie jednak najtańszą opcją pozyskania kredytu 3 miesięcznego.

Nieco drożej wypadają pod tym kątem firmy pozabankowe, ale wybór za to obecnie mamy całkiem spory jeśli mowa o firmach udzielających pożyczek z 3 miesięcznym okresem spłaty. Najtańszą możliwą opcję znalazłem w ofercie Providenta w ramach opcji Przelew i spłaty w ratach miesięcznych. Raty pożyczki w tym przypadku nie będą specjalnie wygórowane, maksymalna kwota pożyczki w przypadku rat miesięcznych może wynosić do 8000 zł.

Kolejną firmą w której również dostępna jest pożyczka na 3 raty miesięczne jest Zaimo. Oferta firmy jest o tyle atrakcyjna że maksymalny limit pożyczki może wynosić nawet do 15 000 zł. Jest to jedna z firm która udziela pożyczek w pełni internetowo. Oznacza to, że formalności związane z uzyskaniem pożyczki załatwimy bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kolejne pożyczki 3-ratalne znalazłem również w firmach Zaplo czy Incredit. Pierwsza z nich udziela pożyczek do 4000 zł, natomiast druga do 5000 zł. Obie jednak posiadają limit pożyczkowy dla nowych klientów – w Zaplo wynosi on 1600 zł, natomiast w Incredit do 1500 zł.

Choć koszt pożyczek w firmach pozabankowych będą wyższe aniżeli w bankach to większość z nich umożliwia sprawdzenie dokładnego kosztu pożyczki przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Wskazując kwotę pożyczki oraz okres spłaty możemy podejrzeć jaka będzie wysokość miesięcznej raty oraz łączna wysokość pożyczki.

Czytaj również

13 Opinie
 1. W pierwszej kolejności sprawdźcie Wonge bo u nich kredyt z 3 ratami miesięcznymi powinien być najtańszy. No chyba że macie szanse na niego w banku to warto sprawdzić oferty banków bo koszty rat będą u nich niższe. Dużo jest teraz banków w których kredyt można teraz dostać przez internet. Tym bardziej w przypadku takiej pożyczki z 3 ratami.

 2. Jak by ktoś szukał pożyczki nie na 3 raty a na dwie, to fajna jest oferta Incredit. U nich pierwsza pożyczka jest za 0zł aż na 61 dni. Jest to więc odpowiedno długi okres na spłatę pożyczki. Aktualnie nie ma innej firmy, która oferowałaby darmową pożyczkę z tak długim okresem spłaty. Jest jeszcze Wonga, ale u nich za pożyczkę na 60 dni trzeba zapłacić 10 zł.

 3. Uzyskanie pożyczki na 3 miesiące to żaden większy problem, większy kłopot to znalezienie pożyczki która nie będzie droga w spłacie. A w przypadku pożyczek pozabankowych o tanią pożyczkę jednak nie jest łatwo. Choć na pewno dużo łatwiej niż jeszcze przed kilkoma laty gdy pojęcia pozabankowa i tania w ogóle nie szły w parze. Teraz dzięki sporej konkurencji na tym rynku, sytuacja się nieco unormowała więc jak dobrze poszukamy to taką nie drogą w spłacie pożyczkę na 3 raty dostaniemy.

 4. Każda firma pożyczkowa jest w stanie nam udzielić pożyczki na 3 raty miesięczne. W banku też taką uzyskamy, tyle że może wybór nie będzie tak duży jak w przypadku parabanków i firm pożyczkowych. Przed podjęciem wyboru warto jednak sobie dokładnie sprawdzić koszt takiej pożyczki w kilku różnych firmach, bo bywa tak że w niektórych koszty są dużo większe tak przy tak krótkim okresie spłaty. No i warto szukać promocji, bo są firmy w których za terminową spłatę możemy dostać znaczny bonus.

 5. Pamiętam że miałam kiedyś taką pożyczkę z ratami w Żagiel, jak kupowałam wykładzinę to mogłam rozłożyć spłatę właśnie na 3 raty. To duże udgodnienie, bo odsetki od takiej szybkiej pożyczki nie są wysokie a jednak komfort duży. Nie musimy wykładać takiej gotówki na jeden raz, co dla nie jednej osoby będzie dużym obciążeniem, a spłacamy sobie w wygodnych ratach.

 6. Ooo, ja też kiedyś brałem coś na raty przez tą firmę. Jak kupujemy jakiś produkt w sklepie czy innym supermarkecie, to nie trzeba zaciągać na ten cel żadnych pożyczek pozabankowych. Praktycznie każdy sklep oferuje sprzedaż ratalną, więc spłatę towaru możemy rozłożyć na określoną ilość miesięcy.

 7. Faktycznie porównywałem ostatnio koszty pożyczek na 3 raty i chyba nikt nie ma teraz lepszej oferty od Wongi. Co ciekawe, niektóre banki mają wyższe koszty niż ta firma. To pokazuje że rynek pożyczek pozabankowych ma się na prawdę dobrze. Mnie to cieszy bo kilka banków kiedyś mi odmówiło kredytów a wtedy byłem skazany tylko na pożyczkę domową Providenta, bo praktycznie nic innego w tamtym czasie nie było.

 8. Chyba większość firm pożyczkowych posiada u siebie opcję 3 ratalną, bo to przeważnie najkrótszy możliwy okres spłaty pożyczki. Zresztą chyba najbardziej dogodny, bo jeśli ktoś może spłacić pożyczkę tak szybko to najwięcej zaoszczędzi na kosztach i taka pożyczka będzie najtańsza.

 9. Przedsiębiorczy 5 marca 2018 at 16:21

  Jeśli ktoś może spłacić pożyczkę lub kredyt w 3 ratach to będzie to na pewno najlepsze rozwiązane bo nie musimy się wiązać umową na dłuższy okres czasu. Oczywiście taka opcja jest polecana tylko w sytuacji gdy bez najmniejszych problemów jesteśmy w stanie spłacać raty w określonej wysokości.

 10. Bardzo dużo jest aktualnie firm które udzielają pożyczki na 3 raty miesięczne. Zresztą możemy poszukać nawet w bankach, które udzielają kredytów internetowych a tam koszt może być jeszcze niższy. Wybór jest więc spory, pozostaje tylko wybrać taką ofertę która będzie miała niską ratę.

 11. Jest kilka firm, które faktycznie mogą udzielić takiej pożyczki, niektóre jednak potrafią zbierać tylko dane. Zaplo bez większych przeszkód udzieli pożyczki na 3 raty miesięczne. Jeśli ma to być nie duża pożyczka i szybko spłacona, to myślę że większość firm będzie w stanie nam pomóc uzyskać pożyczkę.

 12. Korzystałem kiedyś, gdy brałem jakąś nie dużą rzecz i Pani sami zaproponowała mi że może rozłożyć spłatę na okres 3 miesięcy. Wtedy to jeszcze działało przez jakiś system ratalny, ale mimo tego jeśli miałbym skorzystać jeszcze raz z takiego rozwiązania to chętnie bym skorzystał.

 13. (5/5)

  Wiele banków udostępnia kredyt na 3 raty miesięczne. Korzystałam kiedyś z takiej opcji i raty były na prawdę malutki. Ciekawą alternatywę ma również firma Wonga dla nowych klientów w postaci pożyczki na 60 dni z kosztem 10 zł.

Oceń:*