Szukasz porady prawnej przez internet?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

7 udostępnij na FB

Dzięki dzisiejszej technologii i popularności jaką zdobył internet w ciągu ostatnich lat, wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki. Korzystając z internetu, możemy spytać o dowolną rzecz i w większości wypadków uzyskamy na nasze pytanie odpowiedź. W bardziej skomplikowanych sprawach, możemy się natomiast poradzić specjalistów, również bez wychodzenia z domu. Dzisiaj podpowiem Wam, jak uzyskać w ten sposób pomoc prawną – całkowicie online.

Poradę prawną przez internet możemy uzyskać w wielu różnych zagadnieniach. Taka pomoc może nam zostać udzielona, zarówno w przypadku podwyższenia lub obniżenia alimentów, wstrzymania postępowania komorniczego, jak również w przypadku toczącego się postępowania karnego.

Porada prawna przez internet i bez wychodzenia z domu

Porada prawna przez internet

Jednym z najbardziej popularnych serwisów internetowych, dzięki któremu możemy uzyskać odpłatną pomoc w wielu różnych dziedzinach prawa jest RadcaPrawa. Serwis zapewnia nam dostęp do wiedzy profesjonalnych radców prawnych, adwokatów lub doradców podatkowych całkowicie przez internet. Udzielona pomoc prawna może dotyczyć zagadnień związanych z zadłużeniami komorniczymi, prawem administracyjnym, cywilnym, podatkowym czy mieszkaniowym.

Udzielana jest ona również w przypadkach, gdy nasze zapytanie dotyczy wypadków komunikacyjnych, bądź też prawa spadkowego. W każdym z takich przypadków, możemy złożyć zapytanie i mieć pewność że porada prawna zostanie nam udzielona w czasie nie przekraczającym 48 godzin. Nie będzie przy tym miało większego znaczenia, czy nasze zgłoszenie miało miejsce w dzień roboczy czy w środku weekendu. Dzięki szybkiej płatności natychmiastowej, adwokaci oraz radcowie prawni współpracujący z serwisem internetowym RadcaPrawa, przystąpią do analizy naszego problemu jeszcze tego samego dnia.

Bezpłatna analiza zgłoszenia – warto wspomnieć o tym że RadcaPrawa nie pobiera żadnych opłat wstępnych za analizę przesłanego zgłoszenia. Samo zapoznanie się z analizą jest bezpłatne, płacimy więc tylko w sytuacji gdy uzyskamy indywidualną opiekę prawną (opłaty od 49,00 zł).

Jak przebiega udzielenie pomocy prawnej online?

Rozpoczyna się ono od analizy zgłoszenia, które przesłał klient. Każde takich zgłoszeń objęte jest wieloletnim doświadczeniem prawników współpracujących z serwisem RadcaPrawa, którzy często prowadzą czynności na terenie zarówno Polski, Unii Europejskiej a nawet dla klientów z USA. Porada prawna zostanie przygotowana w dokumencie PDF, który zostanie nam przesłany drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty e-mail. Będzie ona sporządzona na papierze firmowym, który będzie uwzględniał również datę i miejsce jej sporządzenia.

Jak wygląda pomoc prawna przez internet?

Przykładowe Porady Prawne dostępne w ramach serwisu RadcaPrawa

Alimenty
Porady prawne dotyczące obowiązku alimentacyjnego, podwyższenia lub obniżenia wysokości alimentów czy uwzględnienie alimentów przy podatkach
Zadłużenia komornicze
Pomoc prawna w przypadku toczącego się postępowania komorniczego, wstrzymania postępowania komorniczego, windykacji, wezwania do zapłaty czy innych pism wystosowanych od komornika sądowego.
Prawo Administracyjne
Porada prawna przez internet dotycząca prawa budowlanego, gospodarki nieruchomościami, dotacji, ksiąg wieczystych , zamówień publicznych czy podatków i opłat lokalnych
Prawo cywilne
Pomoc prawna online dotycząca umów cywilnych, prawa bankowego, ochrony praw konsumenta, postępowania cywilnego czy przekazania darowizny
Prawo Handlowe
Pomoc prawna w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i spółek, prawa upadłościowego czy przekształcenia i podziału przedsiębiorstw
Prawo mieszkaniowe
Pomoc prawna w zakresie mieszkań socjalnych, komunalnych, służbowych, spółdzielczych lub TBS.
Prawo podatkowe
Pomoc prawna dotycząca podatku dochodowego, VAT i podatku od spadków i darowizn. Może ona być również związana z problemami dotyczącymi postępowań podatkowych czy kontroli skarbowej.
Prawo Pracy
Pomoc w zakresie kodeksu pracy, rozwiązania umowy przez pracodawcę lub pracownika, wypadków przy pracy czy zwolnień lekarskich.
Prawo Spadkowe
Pomoc prawna mająca związek ze spadkiem, odpowiedzialnością za długi, testamentem, podatkiem od spadku czy toczącym się postępowaniem spadkowym
Wypadki komunikacyjne
Porada prawna przez internet w zakresie odszkodowania dla osób poszkodowanych czy uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy

Czytaj również

7 Comments
  1. Dobrze że coś takiego można znaleźć drogą internetową, bo ludziom różne problemy się przytrafiają. Sama kiedyś dostałam pismo komornicze i byłam nim nim wystraszona. Jak się okazało szybko, właśnie dzięki takiej poradzie dowiedziałam się, że była to tylko informacja dla mnie i praktycznie nie miałam z toczącą się sprawą nic wspólnego.

  2. No właśnie takie pisma nie raz mogą człowieka nastraszyć, nie powinno się tego robić bo niektóre osoby na sam widok pieczątki komornik czy urząd skarbowy potrafią dostać palpitacji serca. Już nie wspomnę o trudno skonstruowanych pismach z których normalny człowiek po przeczytaniu ani tak nic nie rozumie.

  3. Ja miałem konkretny problem z optymalizacją podatku i dzięki takim poradom przez internet, udało mi się załatwić temat dosyć sprawnie. Są firmy które faktycznie pomagają rozwiązać problem a są też takie które chcą tylko naciągnąć nas na jakiś miesięczny abonament. Z tym ostatnim bym uważał i znacznie korzystniej wychodzi taka jednorazowa pomoc i rozliczenie.

  4. Niedawno dowiedziałem się o takiej usłudze jak prawnik przez internet, i powiem szczerze że pomysł ogromne przypadł mi do gustu. Moim zdaniem to rewelacyjne rozwiązanie bo w dzisiejszych czasach nie trudno narobić sobie problemów przez podejmowanie nie odpowiednich decyzji.

  5. Można skorzystać przez internet, ale można również taką poradę prawną uzyskać w każdym większym miasteczku a do tego całkowicie za darmo. Są one udzielane przy wsparciu miasta więc nie trzeba za nie płacić.

  6. Porady prawne przez internet to teraz już normalna codzienność bo oferuje je cop raz więcej firm. Oczywiście w naszej gestii jest wybranie takiej, która uchodzi za sprawdzoną i faktycznie może nam coś zaoferować a nie tylko pobrać od nas pieniądze i się szybko zwinąć.

  7. W rożnych trudnych sytuacjach prawnych warto skorzystać z pomocy rady prawnego, który działa niemal w każdym większym mieście. Możemy skorzystać z takiej pomocy całkowicie bezpłatnie, tylko trzeba podpisać dokument że nie jesteśmy w stanie z własnych środków pokryć kosztów takiej pomocy prawnej. Ja korzystałam z takiej pomocy i Pani poświęciła na moją sprawę niemal całą godzinę – polecam!

    (5/5)

Oceń: