Leasing maszyn rolniczych i urządzeń
Myśląc o leasingu, mamy najczęściej przed oczami finansowanie zakupu samochodu osobowego czy ciężarowego. Tymczasem przedmiotem leasingu mogą być również inne pojazdy mechaniczne, jak choćby urządzenia i maszyny stosowane w rolnictwie.
Dzięki możliwościom jakie daje leasing, nie musimy dysponować ogromnym budżetem aby zakupić nowy lub używany kombajn czy ciągnik rolniczy. W dobie szybkiego rozwoju i modernizacji gospodarstw rolnych, dysponowanie nowoczesnym sprzętem rolniczym można porównać do przysłowiowego – być albo nie być.
Leasing dla rolnika – kto może złożyć wniosek?
Z leasingu maszyn rolniczych mogą skorzystać osoby fizyczne prowadzące działalność rolną. Mogą to być również firmy i instytucje, które prowadzą działalność zarówno w rolnictwie, jak również w tych sektorach gospodarki, w których świadczone są usługi dla rolnictwa. Finansowanie zakupu maszyn i urządzeń może zostać zrealizowane w kilku różnych formach. Jednak w przypadku rolnictwa najbardziej popularną formą leasingu jest leasing finansowy i operacyjny, który szerzej przedstawiamy na łamach naszego rankingu leasingowego.
Jakie maszyny i urządzenia rolnicze mogą być przedmiotem leasingu?
Jeżeli interesuje nas Leasing maszyn rolniczych i urządzeń, ciągnika, leasing kombajnu czy innych maszyn rolniczych, to musimy wiedzieć ze takie finansowanie może dotyczyć zarówno nowego, jak również używanego sprzętu. Oto jakie maszyny i urządzenia rolnicze mogą być przedmiotem leasingu:
- Ciągniki rolnicze
- Kombajny
- Rozsiewacze
- Opryskiwacze ciągnikowe, plecakowe, sadownicze
- Maszyny do zbioru zielonek
- Maszyny do uprawy i siewu
- Agregaty, Siewniki, Siekacze
- Wozy Asenizacyjne
- Przyczepy ciągnikowe do przewozu wody pitnej
- Owijarki bel
- Prasy zwijające
Leasing maszyn rolniczych i urządzeń – główne korzyści
Bardzo ważnym udogodnieniem w przypadku tego rodzaju finansowania, bardzo często jest brak opłat wstępnych. Możemy więc skorzystać z leasingu wybranych maszyn czy urządzeń, nie posiadając własnego wkładu. Ponadto finansowanie tego rodzaju urządzeń może odbywać się w cyklu długoterminowym i sięgać nawet do 120 miesięcy, również w procedurze uproszczonej. Możemy również indywidualnie ustalić wysokość rat leasingowych oraz kwotę wykupu maszyny lub urządzenia.
Sezonowy system spłaty rat leasingowych dla rolnictwa
W przypadku osób oraz firm działających w sektorze rolniczym, bardzo ważna jest możliwość dopasowania indywidualnego harmonogramu spłat rat leasingowych. Sezonowy harmonogram spłaty rat polega na dopasowaniu wysokości raty leasingowej do możliwości płatniczych firmy spłacającej leasing. Dzięki temu, możemy rozłożyć spłatę rat w taki sposób, aby wyższe raty leasingowe spłacać w okresie bardziej dochodowym, a niższe raty w sezonie tzw. martwym.
Jakie firmy oraz banki oferują leasing dla rolnictwa?
Szeroką ofertę takiego finasowania posiada EFL działający pod skrzydłami banku Credit Agricole. Firma posiada również własną aukcję rolniczych pojazdów, sprzętu i maszyn poleasingowych, które również możemy sfinansować przez leasing. Ponadto leasing rolniczy dostępny jest również za pośrednictwem banków PKO Leasing, BNP Paribas, SGB Leasing czy ING Bank Śląski.
W niedalekim czasie, a myślę że już z początkiem wiosny mam zamiar skorzystać z leasingu ciągnika rolniczego. Aktualnie analizuje kilka ofert, wśród których jest również PKO. Czas jednak pokaże która oferta na leasing maszyny rolnicze okaże się najbardziej korzystna.
Interesuje mnie leasing ciągnika rolniczego, najlepiej od 0% wpłaty wstępnej. Jakieś propozycje?