Kredyt Online na raty

- w banku czy firmie pożyczkowej?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Banki udzielające kredyt online na raty W poszukiwaniu dodatkowej gotówki, warto zwrócić uwagę na kredyt online na raty, który możemy uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu i bez skomplikowanych formalności.

Szukając kredytu, nie musimy w tym celu udawać się do placówki stacjonarnej. Przez internet nie tylko wypełnimy wniosek o kredyt gotówkowy, ale dopełnimy również wszystkie pozostałe formalności. Dzięki takim możliwościom, potrzebne pieniądze trafią na nasze konto jeszcze tego samego dnia, a być może nawet w ciągu najbliższych minut.

Co będzie nam potrzebne aby otrzymać kredyt online na raty bezpośrednio na nasze konto bankowe? Pierwsza rzecz to oczywiście wybór odpowiedniej instytucji, która nam takiego kredytu udzieli. Jak wiadomo, obecne czasy niosą ze sobą szereg możliwości a więc szukając dodatkowej gotówki, możemy skorzystać zarówno z ofert bankowych, jak również firm udzielających pożyczki pozabankowe. Która opcja będzie dla nas bardziej korzystna? Dzięki której z tych opcji pieniądze uzyskamy szybciej i bez dodatkowych formalności?

Kredyt Ratalny Online

W poszukiwaniu korzystnej oferty kredytu internetowego, warto zacząć od banków. To właśnie za ich pośrednictwem będziemy mieli szanse uzyskania najkorzystniejszego oprocentowania, a co się z tym wiąże, niskich kosztów kredytu. Banki mają tą przewagę nad firmami pożyczkowymi, że są w stanie zaoferować znacznie korzystniejsze rozwiązania finansowe. Dzięki temu uzyskamy stosunkowo niską ratę kredytu, nawet jeśli jego spłatę będziemy chcieli rozłożyć na kilka lat. W firmach pożyczkowych taka opcja już przy spłacie 36 czy 48 miesięcy, staje się praktycznie dla nas nie opłacalna. Można to zresztą łatwo zweryfikować porównując orientacyjne koszty kredytów, jak i pożyczek z poziomu stron internetowych banków i firm pożyczkowych. Szybko dojdziemy do wniosku, że kredyt online na raty zaciągany w banku, będzie miał znacznie niższą ratę, niż taka sama kwota kredytu w firmie pożyczkowej.

Co będzie nam potrzebne, by uzyskać taki kredyt w banku? Podstawę stanowić będzie oczywiście dowód osobisty. Zaciągając kredyt przez internet, nie będziemy musieli go nigdzie pokazywać, choć z doświadczenia wiemy, że banki wymagają przesyłania skanu takiego dokumentu w postaci elektronicznej. Wystarczy więc zrobić zdjęcie obu stron i przesłać je drogą mailową, lub za pośrednictwem specjalnie przygotowanego formularza. Do uzyskania kredytu będzie również wymagany dochód, jako że bank musi mieć pewność że będziemy mieli z czego spłacać ratę miesięczną kredytu. Raczej nie będą tu potrzebne jakieś dodatkowe papierowe zaświadczenia o dochodach. Większość banków udziela kredytów internetowych bez przedstawiania zaświadczeń. Zamiast tego, może nas jednak poprosić o przesłania wyciągu z rachunku bankowego, który będzie obejmował historię wpływów na konto z 3 ostatnich miesięcy. Niektóre banki posiadają specjalne aplikacje, które automatycznie potrafią zweryfikować zdolność kredytową klienta, po podaniu im danych logowania do konta osobistego.

W jakim czasie otrzymamy kredyt ratalny online na nasze konto? Większość banków które udzielają kredytów internetowych, realizuje przelew kredytu jeszcze tego samego dnia. Oczywiście decyzja o przyznaniu kredytu uzależniona jest w głównej mierze od zdolności i historii kredytowej klienta.

Pożyczka Online na raty – pozabankowo

Czy pożyczki pozabankowe mają jakąkolwiek przewagę nad kredytami bankowymi? Wiemy już, że są droższe w spłacie. Choć jak wiadomo oferta ofercie nie równa. Istnieją takie firmy które są w stanie zaoferować całkiem nie drogie w spłacie pożyczki pozabankowe. Najlepszym przykładem tego, niech będzie choćby Wonga, firma która może zaoferować całkiem korzystne rozwiązania finansowe. Dużym atutem firm pożyczkowych są również mniejsze formalności, czy znacznie krótszy czas oczekiwania na przyznanie pożyczki. W niektórych firmach udzielających pożyczki online na raty, czas oczekiwania na pożyczkę może zamknąć się w czasie kilkudziesięciu czy nawet kilkunastu minut i to od chwili złożenia wniosku o pożyczkę.

Nie da się również ukryć, że pożyczki pozabankowe są doskonałą alternatywą dla osób, które z różnych powodów nie otrzymały kredytu w banku. W tych firmach zdolność kredytowa badana jest nieco inaczej. Istnieje możliwość uzyskania pożyczki nawet przy niskich dochodach a więc również wtedy gdy pracujemy na pół etatu bądź też główne źródło naszego dochodu stanowi emerytura czy renta.

Czytaj również

Oceń:*