Kredyt na oświadczenie

- jak go uzyskać?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

5 udostępnij na FB

Szukając nie dużego kredytu, formalności związane z jego uzyskaniem chcielibyśmy ograniczyć do możliwego minimum. Wszakże, minęły już chyba bezpowrotnie czasy, gdy formalności związane z uzyskaniem kredytu trwały niekiedy nawet do kilku dni. Papierowe zaświadczenia o dochodach czy dodatkowi poręczyciele raczej nie są już niezbędne, do uzyskania nie dużego kredytu. Powiedzmy takiego, wysokości do 10 czy 20 tysięcy złotych.

Kredyt na oświadczenie wiąże się ze znacznie mniejszymi i mniej skomplikowanymi formalnościami niż tradycyjny kredyt gotówkowy w banku. W zasadzie procedury jego udzielenia są bardzo zbliżone do zasad, na jakich udzielane są kredyty przez internet. Z tą różnicą, że do uzyskania kredytu internetowego bardzo często wymagane jest przedstawienie wyciągów z konta bankowego. Natomiast w przypadku kredytu na oświadczenie nie są w zasadzie wymagane żadne dodatkowe dokumenty, poza dowodem osobistym.

Co będzie nam potrzebne?

Uzyskanie kredytu na oświadczenie możliwe jest zarówno drogą internetową, jak również przez stacjonarne placówki bankowe. Do uzyskania kredytu nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach czy zatrudnieniu. Kredyt udzielany jest na samo oświadczenie osoby wnioskującej o kredyt. A więc w oparciu o informację kredytobiorcy, o uzyskiwanych dochodach. Nie musi ono być zatem potwierdzone żadnym zaświadczeniem ze strony pracodawcy. Do uzyskania kredytu na oświadczenie niezbędne jest również posiadanie aktualnego dowodu osobistego.

W którym banku najłatwiej uzyskać kredyt na oświadczenie?

Zdecydowanie najkrótszą drogą do uzyskania kredytu na oświadczenie będzie bank w którym posiadamy konto osobiste. Bank posiada w takiej sytuacji wgląd w nasze rachunek bankowy a zarazem uzyskiwane dochody. Dzięki czemu będzie mógł udzielić nam kredyt bez dodatkowych zaświadczeń o dochodach. Wniosek o taki kredyt możemy złożyć również w bankach, z usług których nie korzystaliśmy do tej pory. Tu jednak musimy wziąć pod uwagę pewien znaczący fakt. Otóż ubiegając się o kredyt w banku, dla którego jesteśmy potencjalnie nowym klientem, będziemy mogli co prawda liczyć na uzyskanie kredytu, to możemy zostać potraktowani przez taki bank z pewną “rezerwą”. Mówiąc prostymi słowami, taki bank nie udzieli nam w ramach pierwszego kredytu zbyt dużej kwoty. Tym bardziej w ramach kredytu na oświadczenie.

Pożyczka na oświadczenie

Starając się o uzyskanie kredytu czy pożyczki bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach warto również zwrócić uwagę na pozabankowe pożyczki na oświadczenie. Tym bardziej że ich koszty w ostatnim czasie zmalały i obecnie są na niemal porównywalnym poziomie co bankowe kredyty udzielane online. W ramach pożyczki na oświadczenie bez większych przeszkód powinniśmy uzyskać do 10 000 zł. Pod warunkiem że posiadamy odpowiednio dobrą zdolność oraz historię kredytowa. Tego rodzaju finansowania udzielają obecnie takie firmy jak Provident, Profi Credit, Wonga czy Super Grosz. Spłatę pożyczki możemy podzielić na wybraną ilość rat miesięcznych. W przypadku pożyczek poza bankowych, maksymalny okres spłaty wynosi maksymalnie do 48 miesięcy.

Czytaj również

5 Comments
 1. Tak już jest, że w niektórych bankach łatwiej, a w niektórych trudniej o uzyskanie pożyczki. Jeśli chodzi o kredyty na oświadczenie, to moim zdaniem takie możliwości dają tylko firmy pożyczkowe udzielające pożyczki online. W tym przypadku rzadko kiedy wymagane są dodatkowe zaświadczenia.

  (4/5)
 2. W zasadzie to większość firm pożyczkowych w ten sposób udziela pożyczek a koszty finansowania są obecnie na zbliżonym poziomie co w bankach. A na oświadczenie w banku ani tak nie dostaniemy dużego kredytu, myślę że max. do 10 000 zł, jeśli nie mniej.

  (4/5)
 3. Kojarzę że takie pożyczki na oświadczenie udzielał zawsze Profi Credit, ale u nich koszty finansowania były dosyć duże. Jeśli więc mamy w planie nie drogi kredyt na oświadczenie bez badania zdolności kredytowej, to tylko i wyłącznie w banku.

  (3/5)
 4. Wydaje mi się że w banku to raczej trudno będzie uzyskać taki kredyt na oświadczenie. W firmach pożyczkowych prędzej. Mając za sobą doświadczenie w bankach, wiem że zawsze wymagają dodatkowego dokumentu który potwierdza uzyskiwane dochody. Jeśli nie jest to zaświadczenie o dochodach, to PIT albo wyciąg z rachunku.

  (5/5)
 5. Chyba znacznie łatwiej znaleźć pożyczki na oświadczenie niż kredyt w banku. Myślę że taka firma jak Provident nie będzie wymagała żadnych zaświadczeń czy innych dokumentów.

  (4/5)

Oceń: