Kredyt dla firm w BGŻ BNP Paribas

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Jeśli prowadzicie własną działalność a prowadzicie ją już stosunkowo długo a więc przynajmniej od 24 miesięcy to bank BGŻ BNP Paribas będzie miał dla Was ciekawą propozycję kredytu gotówkowego.

Po dzisiejszym przedstawieniu karty kredytowej dla firm w Idea Banku, chciałem dzisiaj przybliżyć jeszcze jedną ofertę finansową która może zainteresować osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Tym razem będzie to kredyt firmowy oferowany w banku BGŻ BNP Paribas.

Konkretnie jest to kredyt gotówkowy ale oferowany firmom czyli osobom które prowadzą własną działalność i będą go mogły przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną firmą. Opcja ta niestety nie jest dostępna dla nowych firm ponieważ minimalny okres prowadzenia działalności to 24 miesiące a w przypadku osób wykonujących wolny zawód ten minimalny okres wynosi 12 miesięcy.

Kwota kredytu firmowego dostępnego w ramach oferty BGŻ BNP Paribas jest stosunkowo wysoka i może wynosić nawet do 1,5 mln złotych z wygodnym okresem do spłaty.

Na co możemy przeznaczyć nieodnawialny kredyt gotówkowy? Może on zostać przeznaczony na bieżące potrzeby związane z prowadzoną działalnością jak np. otwarcie nowego punktu, kupno towaru czy produktów jak również inwestycje w firmie.

Marża jaką proponuje nam BGŻ BNP Paribas to 4,5% z oprocentowaniem zmiennym opartym o WIBOR 3M. Decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu 24 godzin a potrzebne środki możemy mieć na swoim koncie nawet w ciągu 48 godzin. Kredyt będziemy spłacać w równych ratach kapitałowo-odsetkowych, realizowanych automatycznie z rachunku bieżącego firmy ponieważ kredyt uruchamiany jest w rachunku bieżącym banku.

Na sam koniec warto przypomnieć że taki kredyt może stanowić koszt uzyskania przychodu a dokładniej precyzując prowizja i odsetki tego kredytu, dzięki czemu zmniejszy on podstawę opodatkowania przedsiębiorcy.

Czytaj również

Oceń:*