Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Karta kredytowa dla firm w Idea Banku

Karta kredytowa dla firm dostępna w Idea Banku to aż 60 dni okresu bez odsetkowego dzięki czemu możemy zrobić porządne zakupy bez wydawania gotówki .

Idea Bank słynie głównie z kredytów udzielanych przedsiębiorcom i choć z tego marka jest najbardziej znana to posiada w swojej ofercie również szereg innych propozycji finansowych. Jedną z nich jest karta kredytowa dla firm Mastercard o której dzisiaj napiszę kilka słów więcej.

Zacznę może od tego, do kogo wspomniana karta jest skierowana i kto ma szansę ją uzyskać. Otóż szanse na jej uzyskanie ma praktycznie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, również te osoby prowadzące nowe firmy, pod warunkiem jednak że prowadzą firmę przynajmniej od 6 miesięcy. Aby otrzymać kartę będzie bowiem potrzebna historia rachunku firmowego (w postaci plików pdf) z ostatnich 6 miesięcy.

60 dni bez odsetek – chyba głównym atutem karty kredytowej Idea Banku jest bardzo długi okres bez odsetkowy, raczej rzadko spotykany wśród tego typu kart. Wspomniany okres może wynosić do 60 dni co daje szeroki popis możliwości na zakup potrzebnych produktów do firmy bez dodatkowych kosztów. Jak podkreśla bank w materiałach informacyjnych – żaden zakup za pomocą karty, który zostanie spłacony zgodnie z cyklem rozliczeniowym, nie będzie oprocentowany.

W przypadku jeśli spłatę będziemy chcieli rozłożyć na dłuższy okres to tutaj również warunki są dosyć atrakcyjne. Wystarczy że każdego miesiąca wpłacimy kwotę minimalną która w tym przypadku wynosi 3% wartości zadłużenia (jednak nie mniej niż 15 zł).

Karta kredytowa dla firm Idea Bank

Jaką kwotę możemy uzyskać w ramach limitu kredytowego na karcie? Maksymalna kwota może sięgnąć 50 000 zł i uzależniona jest głównie od tego jaki dochód przynosi nasza działalność. Okres kredytowania to natomiast do 36 miesięcy, jednak z możliwością przedłużenia.

Ile kosztuje karta kredytowa dla firm Idea Banku? Opłata za wydanie jak również opłata roczna to 0 zł i nie ma w tym przypadku żadnych dodatkowych haczyków. Opłata miesięczna za korzystanie z karty to również 0 zł. Jednak tu już został postawiony warunek który mówi o wykonaniu co miesiąc transakcji bezgotówkowych za pomocą karty na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł. Jeżeli jednak kwota zaksięgowanych transakcji w danym miesiącu będzie niższa to opłata za obsługę karty będzie nas kosztować 0,25% wartości przyznanego limitu kredytu.

Wspomniana karta kredytowa umożliwia również dokonywanie wypłat gotówki z bankomatów. Za taką operację będziemy musieli zapłacić 6% wysokości od wypłaconej kwoty (nie mniej niż 10 zł). Dodatkowe możliwości karty to również wykonanie przelewu z rachunku karty i tu prowizja jest identyczna ponieważ wynosi 6%. Oprocentowanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych wynosi 10% i jest oprocentowaniem zmiennym, którego wysokość nie przekroczy 4-krotności stopy kredytu lombardowego.

1 Comment

  1. Mam ta kartę i cieszy mnie że się na nią zdecydowałam. Te 60 dni to wystarczający czas, aby uzupełnić zadłużenie. Karta kilka razy już uzupełniła brakujący budzet kiedy moja firma potrzebowała środków na inwestycje. Karta daje ogrom możliwości i grzechem bylo by z nich nie skorzystać 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*