Karta kredytowa dla firm w Idea Banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

8 udostępnij na FB
Karta kredytowa dla firm dostępna w Idea Banku to aż 60 dni okresu bez odsetkowego dzięki czemu możemy zrobić porządne zakupy bez wydawania gotówki .

Idea Bank słynie głównie z kredytów udzielanych przedsiębiorcom i choć z tego marka jest najbardziej znana to posiada w swojej ofercie również szereg innych propozycji finansowych. Jedną z nich jest karta kredytowa dla firm Mastercard o której dzisiaj napiszę kilka słów więcej.

Zacznę może od tego, do kogo wspomniana karta jest skierowana i kto ma szansę ją uzyskać. Otóż szanse na jej uzyskanie ma praktycznie każda osoba prowadząca działalność gospodarczą, również te osoby prowadzące nowe firmy, pod warunkiem jednak że prowadzą firmę przynajmniej od 6 miesięcy. Aby otrzymać kartę będzie bowiem potrzebna historia rachunku firmowego (w postaci plików pdf) z ostatnich 6 miesięcy.

60 dni bez odsetek – chyba głównym atutem karty kredytowej Idea Banku jest bardzo długi okres bez odsetkowy, raczej rzadko spotykany wśród tego typu kart. Wspomniany okres może wynosić do 60 dni co daje szeroki popis możliwości na zakup potrzebnych produktów do firmy bez dodatkowych kosztów. Jak podkreśla bank w materiałach informacyjnych – żaden zakup za pomocą karty, który zostanie spłacony zgodnie z cyklem rozliczeniowym, nie będzie oprocentowany.

W przypadku jeśli spłatę będziemy chcieli rozłożyć na dłuższy okres to tutaj również warunki są dosyć atrakcyjne. Wystarczy że każdego miesiąca wpłacimy kwotę minimalną która w tym przypadku wynosi 3% wartości zadłużenia (jednak nie mniej niż 15 zł).

Karta kredytowa dla firm Idea Bank

Jaką kwotę możemy uzyskać w ramach limitu kredytowego na karcie? Maksymalna kwota może sięgnąć 50 000 zł i uzależniona jest głównie od tego jaki dochód przynosi nasza działalność. Okres kredytowania to natomiast do 36 miesięcy, jednak z możliwością przedłużenia.

Ile kosztuje karta kredytowa dla firm Idea Banku? Opłata za wydanie jak również opłata roczna to 0 zł i nie ma w tym przypadku żadnych dodatkowych haczyków. Opłata miesięczna za korzystanie z karty to również 0 zł. Jednak tu już został postawiony warunek który mówi o wykonaniu co miesiąc transakcji bezgotówkowych za pomocą karty na kwotę nie mniejszą niż 1000 zł. Jeżeli jednak kwota zaksięgowanych transakcji w danym miesiącu będzie niższa to opłata za obsługę karty będzie nas kosztować 0,25% wartości przyznanego limitu kredytu.

Wspomniana karta kredytowa umożliwia również dokonywanie wypłat gotówki z bankomatów. Za taką operację będziemy musieli zapłacić 6% wysokości od wypłaconej kwoty (nie mniej niż 10 zł). Dodatkowe możliwości karty to również wykonanie przelewu z rachunku karty i tu prowizja jest identyczna ponieważ wynosi 6%. Oprocentowanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych wynosi 10% i jest oprocentowaniem zmiennym, którego wysokość nie przekroczy 4-krotności stopy kredytu lombardowego.

Czytaj również

8 Opinie
  1. Mam ta kartę i cieszy mnie że się na nią zdecydowałam. Te 60 dni to wystarczający czas, aby uzupełnić zadłużenie. Karta kilka razy już uzupełniła brakujący budzet kiedy moja firma potrzebowała środków na inwestycje. Karta daje ogrom możliwości i grzechem bylo by z nich nie skorzystać 🙂

  2. Fajny bank, założyłbym u nich tą kartę ale wiem że jak już z jednej oferty skorzystam to nie dadzą mi spokoju by nie wziąć od nich czegoś jeszcze. Dzwonili do mnie nie raz z jakąś ofertą.

  3. Bardzo szybko i łatwo dostępna karta kredytowa dla firm. A limit na karcie jest uzależniony jest głównie od obrotów jakie generujemy, im wyższe tym większy limit na karcie możemy otrzymać. Jeśli ktoś prowadzi 1-osobową działalność warto zakręcić się wokół Idea Banku, bo mają szereg ciekawych ofert dla stałych klientów.

  4. Warto korzystać z okresu bez odsetkowego w przypadku takiej oferty. Tym bardziej że to jakby dodatkowe zaplecze finansowe dla naszej firmy. Nie zawsze musimy korzystać ze swojej gotówki, a możemy w tym celu wykorzystać limit jaki mamy na karcie, do tego bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  5. Szczerze mówiąc to nie miałem nawet pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak karta kredytowa dla firm. Z limitów w koncie korzystałem nie raz, ale z kartą kredytową dla przedsiębiorców to spotykam się po raz pierwszy. To może być ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób które mogą szybko spłacić zobowiązanie, bo trzeba pamiętać że można wykorzystać prawie 2-miesięczny okres bez odsetkowy.

  6. Oferta lepsza od limitu w koncie, bo tutaj mamy dodatkowo 60-dniowy okres bez odsetkowy, co dla firm jest mega dobrym rozwiązaniem. Nigdy nie miałem przekonania do Idea Banku, ale przyznam że zmieniłem je razem z tą kartą kredytową

  7. Może i formalności przez internet, ale żadna karta kredytowa, a tym bardziej taka dla firm, nie jest wydawana bez ocenienia zdolności kredytowej. Na jakiejś podstawie bank musi ocenić w jakiej wysokości może przyznać limit na takiej karcie kredytowej. A bez przedstawienia wpływów się nie obędzie, może wystarczy wydruk z KPiR lub coś takiego. Może wypowie się ktoś, kto taką kartę kredytową w Idea Bank już uzyskał?

  8. Ta karta kredytowa dla firm w Idea Banku ma do 60 dni bez odsetek, a więc całkiem sporo jak na kartę kredytową, bo przeważnie takie karty mają nie więcej niż 54 czy 56 okresu bez odsetkowego.

Oceń:*