Kredyt bez dobrej historii kredytowej

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

11 udostępnij na FB

Jak powszechnie wiadomo, uzyskanie kredytu wiąże się ze spełnieniem określonych warunków stawianych przez bank. Aby uzyskać kredyt powinniśmy być osobą pełnoletnią, posiadającą stałe zatrudnienie oraz dobrą historią kredytową. Co jednak, jeśli nigdy wcześniej nie braliśmy kredytu, bądź też mieliśmy drobne opóźnienia w spłacie rat kredytów? Jak uzyskać kredyt bez dobrej historii kredytowej w bazach BIK?

Wiadomo że jeżeli nigdy wcześniej nie sięgaliśmy po kredyt lub nie braliśmy nic na raty, to nie będziemy posiadali czegoś takiego jak historia kredytowa. Banki ostrożnie podchodzą do klientów, nie posiadających jeszcze odpowiedniej historii kredytowej. W takiej sytuacji, mogą nam zaproponować niewielką kwotę kredytu, bądź też będą wymagać od nas dodatkowego zabezpieczenia w postaci poręczyciela.

Bierzemy kredyt bez dobrej historii kredytowej

Uzyskanie kredytu w banku bez posiadania dobrej historii kredytowej będzie raczej nie możliwe. Chyba że skorzystamy z pomocy dodatkowego poręczyciela w postaci krewnego czy sąsiada. Dużo łatwiej będzie nam uzyskać dodatkową gotówkę za pośrednictwem firm udzielających pożyczki pozabankowe. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że firmy takie mają znacznie mniejsze wymagania aniżeli banki. Zarówno jeśli chodzi o dochody, jak również pod kątem posiadanej przez nas historii kredytowej. Nie musimy jej posiadać by uzyskać pożyczkę pozabankową czy chwilówkę. Większość firm tego typu, wymaga jednak od pożyczkobiorcy, by taka osoba nie posiadała jakichkolwiek zadłużeń, które byłyby wpisane w bazach dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów czy Erif.

Niewątpliwym atutem takich pożyczek jest również bardzo łatwa ich dostępność. Aktualnie na rynku pożyczek pozabankowych mamy bardzo dużą konkurencję, a co za tym idzie również i spory wybór. Możemy niemal przebierać wśród wielu różnego rodzaju ofert. Znajdziemy na rynku takie pożyczki, które pożyczymy na krótki okres czasu, a przy tym będziemy mogli jeszcze skorzystać z promocyjnych warunków dla nowych klientów. Bez najmniejszego problemu znajdziemy również pożyczki, które będziemy mogli spłacać w ratach miesięcznych, na zbliżonych warunkach jak w banku. Sami będziemy mogli również wybrać okres spłaty. Taki, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni np. 3 czy 6 miesięcy, 12 czy 24 raty miesięczne. Takie firmy pożyczkowe, udzielają kredyt bez dobrej historii kredytowej osobom posiadającym ukończone 18 lat, które mają założone konto osobiste oraz aktywny telefon komórkowy.

Prosto, łatwo i przyjemnie

Firmy pożyczkowe przyzwyczaiły nas już do tego, że swoje pożyczki udzielają całkowicie drogą internetową. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ większość z nich nawet nie posiada stacjonarnych placówek, w których mogłaby przyjąć swoich klientów. Tu w każdym bądź razie nie mówimy o małych firmach pożyczkowych, ale również o tych bardzo dużych i znanych jak Wonga czy Vivus. Ma to swojej atuty, ponieważ nie jest konieczne bezpośrednie spotkanie z przedstawicielem takiej firmy. Wystarczy że złożymy wniosek o pożyczkę przez internet i wyślemy przelew weryfikacyjny. Po tej czynności, firma pożyczkowa sama skontaktuje się z nami telefonicznie w celu potwierdzenia zawarcia umowy o udzielenie pożyczki. Od tego kroku może minąć od kilku do kilkunastu minut, kiedy firma pożyczkowa zleci wykonanie przelewu pożyczki na nasze konto.

Nie tak tanio jak w banku?

To ile przyjdzie nam zapłacić za taką pożyczkę, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od kwoty pożyczki oraz okresu spłaty. Im szybciej zdecydujemy się spłacić taką pożyczkę a więc rozłożymy okres spłaty na mniejszą ilość rat, tym mniejsze poniesiemy koszty. Równie ważny jest odpowiedni wybór firmy pożyczkowej. Tu jednak z pomocą przyjdą nam kalkulatory kredytowe dostępne na każdej jednej stronie firm pożyczkowych. Za ich pomocą, w prosto sposób obliczymy sobie dokładny koszt naszej pożyczki. Większość pożyczek pozabankowych dostępnych na rynku faktycznie jest droższa w spłacie od kredytów bankowych. Jeśli jednak dobrze poszukamy, znajdziemy oferty które powinny spełnić nasze oczekiwania.

Czytaj również

11 Comments
 1. Chyba mało który bank czy nawet firma pożyczkowa, zaufa komuś kto nie ma dobrej historii kredytowej. No bo z logicznego punktu widzenia, jeśli ktoś nie spłaca terminowo kredytu czy pożyczki, to po co ryzykować i udzielać mu pożyczki. Mi też zdarzało się nie zawsze spłacać ratę kredytu na czas, ale nie do tego stopnia żeby posiadać negatywną historię kredytową w BIK. Na to trzeba sobie już zadłużyć.

 2. Ale brak dobrej historii kredytowej, nie musi oznaczać wcale że ktoś miał jakieś opóźnienia w spłacie kredytów. Można mieć również kompletny brak historii kredytowej, a więc osoby które nigdy wcześniej kredytów nie brały. Wiem że w takiej sytuacji w banku faktycznie ciężko dostać kredyt, łatwiej będzie w firmach pożyczkowych.

 3. Mi się wydaje że w przypadku firm pożyczkowych najważniejsze jest to, co jest teraz. A więc głównie posiadanie odpowiednio dobrych dochodów w chwili składania wniosku, no i brak zadłużeń w bazach dłużników.

  • Podobnie jest zresztą w bankach, głównie zależy im na tym by osoba składająca wniosek o kredyt, była osobą odpowiedzialną (a więc nie posiadająca zadłużeń) oraz mająca zdolność kredytową, zdolną do spłaty rat udzielonego kredytu.

 4. Ja miałem kiedyś w tym problem, składałem wniosek w jednym banku, drugim, potem w jakiejś placówce. Wszędzie odmowa, dlatego przekonałem się na własnej skórze że kredyt bez dobrej historii kredytowej faktycznie ciężko uzyskać. Jakąś alternatywą są firmy pożyczkowe, ale one też sprawdzają historię kredytową, choć może czasami przymykają oko na niektóre drobne zadłużenia czy opóźnienia w płatnościach.

  (5/5)
 5. To jest spory problem, ponieważ jeśli już raz popełniliśmy ten błąd z nie terminową spłatą to będzie się to za nami ciągnęło latami, właśnie przez bazy BIK. Trochę to moim zdaniem nie sprawiedliwe ocenianie kredytobiorcy.

  (4/5)
 6. Kredyt kredytem, ale pożyczka bez historii kredytowej jest bardziej realna do uzyskania. Firmy pożyczkowe nie wnikają tak w historię kredytową, no chyba że posiadamy jakieś zadłużenia w bazach dłużników.

  (4/5)
  • W bankach będzie problem z uzyskaniem pożyczki, nawet z całkowitym brakiem historii kredytowej. W takiej sytuacji najlepiej wziąć sobie coś (np. jakiś sprzęt rtv lub agd) na raty miesięczne. Dużo łatwiej uzyskamy taki zakup niż bezpośrednio pożyczając gotówkę.

   (4/5)
 7. Czy mając niską zdolność kredytową, łatwiej uzyskam pożyczkę w firmie pozabankowej niż w banku? Już dwa banki odrzuciły mój wniosek o kredyt i zastanawiam się czy jest sens składania wniosku o pożyczkę w takich firmach jak Wonga czy innych, które posiadają stosunkowo niskie raty miesięczne?

  (3/5)
  • Powiem ci szczerze, że składając wniosek w Monedo czy Wonga to oni mają wymagania zbliżone jak w banku, więc przy niskiej zdolności kredytowej możesz nie uzyskać u nich takiego kredytu, jaki byś chciał.

 8. A próbowaliście w Smartney uzyskać taki kredyt? Czy udzielają kredytu łatwiej i dla osób z niższą zdolnością kredytową? W banku mi się nie udało i zastanawiam się, czy będę miał szanse na kredyt u nich.

  (4/5)

Oceń: