Konto Otwarte na Biznes BNP Paribas

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W poszukiwaniu korzystnych ofert bankowych, postanowiliśmy sprawdzić Konto Otwarte na Biznes, które znajdziemy w ofercie banku BNP Paribas. Jest to konto dostępne dla wszystkich osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski.

Czy Konto Otwarte na Biznes spełnia warunki darmowego konta firmowego? Czy jest kontem, które można z czystym sumieniem polecić osobom prowadzącym własny biznes? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, postaramy się przedstawić Wam, w dzisiejszym naszym materiale.

Wady i zalety Konta Otwartego na Biznes

W celu przybliżenia oferty konta firmowego BNP Paribas, warto zacząć od analizy kosztów wspomnianego konta. Bank zapewnia nas, że prowadzenie rachunku może być całkowicie darmowe. Należy tu jednak zwrócić uwagę, iż bank stawia tu swoje określone wymagania. Konto będzie pozbawione opłat miesięcznych, ale wyłącznie wtedy jeśli spełnimy jeden z dwóch warunków wyznaczonych przez bank. A więc będziemy posiadali saldo miesięczne na poziomie min. 3000 zł, bądź też zapewnimy wpływy miesięczne w wysokości min. 20 000 zł miesięcznie. W przypadku nie spełnienia warunku, bank naliczy nam dodatkową opłatę za prowadzenie, w wysokości 9 zł.

Jak wyglądają inne koszty związane z utrzymaniem rachunku firmowego w banku BNP Paribas? Otrzymujemy w pełni bezpłatne przelewy internetowe w złotówkach. Jeśli jednak chcielibyśmy wykonywać przelewy zagraniczne z konta, to musimy nastawić się na dosyć wysokie opłaty (od 25 do 75 zł za przelew zagraniczny SHA).

Korzystanie z karty debetowej

W przypadku kart debetowych będziemy mieli do wyboru dwie opcje a mianowicie kartę debetową Mastercard w PLN lub Mastercard w EUR. Jeśli interesuje nas ta pierwsza opcja, to zarówno wydanie karty jak i jej użytkowanie jest w pełni bezpłatne. Możemy również korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów sieci Euronet na terenie całego kraju. Karta umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych oraz płatności telefonem Apple Pay lub Google Pay. W przypadku Mastercard w EUR wydanie karty również jest bezpłatne, jednak opłata miesięczna za jej użytkowanie to 3 EUR.

Dla kogo dostępna jest oferta Konto Otwarte na Biznes?

Z oferty konta firmowego w BNP Paribas mogą skorzystać osoby prowadzące mikroprzedsiębiorstwa oraz osoby prowadzące jedno osobową działalność gospodarczą. Z wyłączeniem firm, rozliczających się na pełnej księgowości, których przychody roczne netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy przekroczyły 4 mln zł.

Czytaj również

Oceń: