Konto firmowe Bank Smart

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Konto firmowe w Banku Smart to najtańsze obecnie w prowadzeniu konto dla firm

W ubiegłym tygodniu pisałem o nowym koncie firmowym jakie do swojej oferty wprowadził Biz Bank a dzisiaj przedstawię Wam koleją nowość dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, tym razem od Smart Banku.

O tym banku pisałem już opisując konto osobiste Smart Banku, tym razem będziecie mieli okazję poczytać o koncie firmowym z ich oferty. A ta przyznać muszę że jest dosyć korzystna tym bardziej jak na konto firmowe, które często wiążą się z dużymi kosztami ponieważ banki nie dość że życzą sobie od nas opłat za prowadzenie konta to jeszcze doliczają sobie opłaty za wszystkie przelewy, również te wykonywane co miesiąc do ZUS czy US.

Do tej pory wszystkim osobom które prowadzą swoje firmy polecałem konto mBiznes w mBanku ponieważ jest to konto z najniższymi możliwymi opłatami. Teraz muszę powiedzieć że firmowe konto Banku SMart wypada jeszcze bardziej korzystnie. Postaram się więc przybliżyć to konto porównując ją do oferty wspomnianego konta mBanku.

Opłata za prowadzenie za 0 zł – zarówno w Banku Smart jak i mBanku za prowadzenie nie ponosimy żadnych miesięcznych kosztów i podobnie jest z opłatą za wydanie karty płatniczej. Nieco inaczej wygląda to już jednak w przypadku opłat związanych z użytkowaniem karty płatniczej. W banku Smart bezwarunkowo ta opłata wynosi 0 zł, w mBanku będziemy musieli się już liczyć z opłatą miesięczną, no chyba że spełnimy określone warunki związane z wykonaniem transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu.

Przelewy zewnętrzne w Banku Smart również mamy za 0 zł a w mBanku tylko pierwsze 5 przelewów w pierwszym miesiącu korzystania z konta, w kolejnych miesiącach również mogą być one bezpłatne pod warunkiem spełnienia kolejnego warunku. W przypadku przelewów do ZUS i US w obu bankach są one bezpłatne.

I na koniec warto jeszcze wspomnieć o wypłatach z bankomatów – tu po raz kolejny Bank Smart zaskakuje brakiem opłat a jak z tym jest w ramach konta mBiznes w mBanku? Bezpłatne są tylko te których wypłaty wykonamy z bankomatów mBanku lub sieci Euronet,Planet Cash4You oraz BZ WBK S.A.

Podsumowując – konto firmowe Banku Smart to obecnie najtańsze firmowe konto dostępne w ofertach naszych banków. Dostajemy za 0 zł miesięczne prowadzenie konta, wydanie karty płatniczej, użytkowanie karty płatniczej, wykonywanie przelewów zewnętrznych i ZUS/US oraz wypłaty gotówki z bankomató w Polsce jak i zagranicą.

Czytaj również

Oceń:*