iGotówka kredyt online

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

10 udostępnij na FB

Choć w przypadku kredytów pozabankowych duża większość z nich udzielana jest online, to w przypadku kredytów bankowych tylko nie liczne banki udzielają je od początku do końca w ten sposób.

Jednym z banków który udzieli nam kredytu drogą internetową jest iGotówka a właściwie kryjący się pod tą nazwą bank BNP Paribas. Serwis iGotówka powstał głownie w celu zachęcania kredytobiorców do zaciągania kredytów online i nawet wygląd serwisu przypomina nieco oferty firm udzielających chwilówki, głównie za sprawą dostępnych suwaków za pomocą których możemy wybrać kwotę kredytu, okres spłaty oraz cel kredytu.

Choć maksymalna kwota dostępna w ramach wspomnianego suwaka to aż 120 tysięcy złotych to kwota jaką możemy uzyskać całkowicie w postaci kredytu online to nie więcej niż 20 000 zł z okresem spłaty do 60 miesięcy (5 lat). O większe kwoty kredytów możemy również wnioskować online ale w celu dopięcia formalności będzie już konieczna nasza wizyta w jednej z najbliższych placówek BNP. Kredyt takim możemy przeznaczyć na dowolny cel ale wymagane jest określenie celu na jaki zamierzamy wydać pożyczone pieniądze. Wśród takich celów znajdziemy zatem: sprzęt rtv/agd, remont mieszkania, wycieczkę zagraniczną, zakup nieruchomości czy bieżące potrzeby.

Jeśli wszystkie formalności związane z kredytem załatwiane są przez internet to czy w takim razie wymagane jest przedstawianie zaświadczeń o dochodach? Takie zaświadczenia będą wymagane i możemy je albo dostarczyć do najbliższej placówki BNP osobiście albo jeśli nie zamierzamy w tym celu wychodzić z domu, możemy takie dokumenty zeskanować i przesłać w postaci pliku pdf wysłać elektronicznie do banku.

Warto też wspomnieć że w przypadku kredytów udzielanych online wymagane jest przesłanie opłaty weryfikacyjnej w wysokości 1 zł z naszego konta bankowego. Na to samo konto następnie, po pozytywnej weryfikacji naszych danych i przyznaniu nam kredytu, zostanie przelana wnioskowana kwota kredytu.

Jakie są koszty kredytu w ramach serwisu iGotówka? Koszty takiego internetowego kredytu będą ogólnie zbliżone do kosztów tradycyjnego kredytu udzielonego w placówce bankowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest tu zastosowanie symulacji w czasie rzeczywistym w ramach której możemy sprawdzić jaka będzie miesięczna rata, po wcześniejszym wprowadzeniu kwoty kredytu i okresu w jakim zamierzamy zaciągnięty kredyt spłacić.

Przykładowo wprowadzając kwotę kredytu w wysokości 10 000 zł z liczbą rat rozłożonych na 24 miesiące otrzymaliśmy ratę miesięczną w wysokości 512 zł, całkowity koszt kredytu wyniósł 2287,11 zł, oprocentowanie 13,99 % i RRSO 21,60%. Podobne symulacje możemy wykonywać wprowadzając mniejsze lub większe kwoty oraz okres spłaty dopasowany do naszych potrzeb.

Czytaj również

10 Opinie
 1. Czy ktoś kto składał wniosek o kredyt internetowy w wysokości 10 000 zł otrzymał kredyt bez dodatkowych formalności załatwianych w placówce. Mam dobrą zdolność kredytową ale do najbliższej placówki BNP mam dobre 50 kilometrów więc wizyta w placówce odpada. Jeśli ktoś mógłbym się podzielić doświadczeniem brania kredytu przez iGotówka to poproszę o informację.

 2. Rewelacja. Całkowicie przez internet. Decyzja w 15 minut. Jestem zachwycona i… Uratowana. Dziękuję.

 3. Na pewno dobra propozycja bo bankowa i do tego całkowicie przez internet. Jeśli ktoś jednak myśli że w łatwy, szybki i przyjemny sposób dostanie u nich pożyczkę, to niestety może się nieco rozczarować. Pożyczki iGotówka są udzielane w przypadkach jeśli ktoś ma już zdolność kredytową a więc brał wcześniej jakieś kredyty i spłacał je zawsze terminowo. W przeciwnym wypadku pozostaje nam kredyt, ale przez ich placówkę w BNP Paribas 😉 Nie dużo drożej, ale znacznie łatwiej dostaniemy pożyczkę np. w takich firmach jak Zaplo – https://www.banki24.com.pl/pozyczki-poza-bankiem-zaplo/ . Oni też dają do 10 000 zł, nie są wymagane zaświadczenia o dochodach a przy tym pieniądze możemy mieć jeszcze w ten sam dzień.

 4. Powiem szczerze że takie oferty kredytów internetowych to już nie znacznie różnią się od kosztów pożyczek online, udzielanych przez firmy pożyczkowe. Tym bardziej jeśli doliczony zostanie koszt ubezpieczenia kredytu to wyjdą nam takie raty jak u innych firm. Wydaje mi się że bani powinny pokazywać korzystniejsze koszty kredytów online, przecież ich koszt udzielenia jest mniejszych od tych udzielanych w placówkach bankowych.

 5. Wdług moich informacji aktualnie w BGŻ BNP Paribas i iGotówka można uzyskać kredyt online w wysokości do 30 000 zł. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł, w jego przypadku również można składać wniosek online, jednak dodatkowe formalności trzeba już załatwić w najbliżej mieszczącej się placówce banku.

 6. Co raz więcej banków umożliwia uzyskanie kredytu przez internet, więc ja cieszę się że w końcu się coś w tej kwestii zmieniło. Tym bardziej że ja zawsze miałem złe doświadczenia związane z braniem kredytu w banku. Zawsze to było strasznie oporne, wymagało sporu formalności. Dlatego ciesze się że teraz jest możliwość uzyskania kredytu online.

 7. (5/5)

  Interesuje mnie igotówka – jakie dokumenty są potrzebne? Wystarczy dowód, czy trzeba mieć zaświadczenie o dochodach. Kredyt online BNP Paribas to także bardzo dobra oferta.

  • Nie wiem jak jest w igotówka, ale obecnie większość banków akceptuje już same wyciągi z konta bankowego. Oczywiście tego, na które otrzymujesz stałe miesięczne wynagrodzenie z tytułu pracy.

 8. (5/5)

  Zastanawiałem się, czy warto zdecydować się na pożyczkę w igotówka. Opinie były różne, ale jednak się zdecydowałem, bo pilnie potrzebowałem pieniędzy. Pożyczka już dawno spłacona. Bezproblemowo

 9. (5/5)

  Ja niedawno miałem awarię pralki, a wiadomo, bez pralki za długo żyć się nie da. Wziąłem pralkę na raty właśnie w BNP Paribas (większego wyboru nie miałem). Wcześniej czytałem o igotówka Paribas opinie i nie były raczej negatywne. Raty są rozsądne, bez większego oprocentowania, więc jestem zadowolony.

Oceń:*