Duży kredyt gotówkowy 150-200 tyś. zł

- gdzie dostaniemy?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

4 udostępnij na FB

Po większy kredyt sięgamy wówczas, gdy planujemy zakup mieszkania czy budowę domu. Wtedy jednak pod uwagę bierzemy kredyt hipoteczny, a nie kredyt gotówkowy, który cechuje się wyższym oprocentowaniem. A czy mamy możliwość otrzymania większej kwoty kredytu, który przeznaczymy na dowolny cel?

Większość banków posiada w swoich ofertach kredyty gotówkowe w wysokości do 150 000 zł. Przeznaczenie takiego kredytu może być dowolne. Bardzo często takie finansowanie pomocne jest przy spłacie zadłużenia. By jednak uzyskać tak wysoki kredyt gotówkowy, konieczne jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej w BIK, oraz odpowiedniej zdolności kredytowej. Maksymalnym okresem spłaty takiego kredytu jest najczęściej 10 lat. Nie trudno więc policzyć, że nawet przy tak długiej spłacie, wysokość raty będzie dosyć wysoka.

Kredyt gotówkowy 150 000 zł – w którym banku?

Decydując się na tak duży kredyt, na pewno warto wziąć pod uwagę większość ofert bankowych. Konieczne będzie tutaj przeprowadzenie dokładnej analizy kosztów takiego kredytu, w poszczególnych bankach. W pierwszej fazie możemy do tego celu użyć kalkulatorów kredytowych, które na swoich stronach internetowych udostępniają banki. Pamiętajmy jednak o tym, że informacje o kosztach które uzyskamy za ich pośrednictwem, są tak na prawdę orientacyjne. Przy tak dużym kredycie, ogromny wpływ na ostateczny koszt kredytu ma szereg czynników. Głównie jest to nasza zdolność i historia kredytowa. Najlepsze warunki, a więc i najniższą ratę, mogą uzyskać te osoby, które posiadają wysokie dochody. Ponadto cechują się pozytywną historią kredytową, bez większych opóźnień w spłacie innych kredytów. Oczywiście chodzi tu o takie opóźnienia, które byłyby widoczne w bazach BIK.

Jak znaleźć najtańszy duży kredyt gotówkowy?

Koszt kredytu w przypadku finansowania na 150 czy 200 tysięcy złotych, ma ogromne znaczenie. To od niego uzależniona jest wysokość raty miesięcznej, którą będziemy spłacać przez najbliższy długi okres czasu. Niekiedy może to być nawet 10 lat czyli 120 miesięcy. Dlatego tak ważny jest – przemyślany i odpowiedzialny wybór. Dokładną wysokość kosztów w przypadku takich kredytów, możemy poznać na dwa sposoby. Możemy samodzielnie zweryfikować koszty kredytu odwiedzając poszczególne placówki bankowe. Niestety w przypadku tak dużej kwoty, banki nie udzielają takiego kredytu przez internet. Przez internet nie otrzymamy również dokładnej informacji o kosztach Do tego konieczna jest analiza dokumentów finansowych, ocena zdolności i historii kredytowej.

Posiadając jednak dane na temat kosztów z kilku banków, będziemy w stanie uzyskać najbardziej korzystną ofertę kredytu. Pamiętajmy o tym, że mając dane z kilku banków, możemy negocjować wysokość kosztów. Wystarczy spośród ofert które otrzymaliśmy wybrać najtańszą. Z tą ofertą wybierzmy się do konkurencyjnych banków w celu negocjacji warunków i wysokości raty. Przy tak dużej kwocie kredytu, bardzo realne jest to, że bank zaproponuje nam jeszcze korzystniejsze warunki, niż przedstawił nam wcześniej.

Kredyt z pomocą doradcy kredytowego

Jeśli nie chcemy samodzielnie pozyskiwać informacji czy negocjować warunków w poszczególnych bankach, możemy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Tego rodzaju instytucje współpracują z większością banków działających na krajowym rynku usług finansowych. Mogą więc nam pomóc z znalezieniu najtańszej raty kredytu. Nigdy jednak za ich pośrednictwem nie uzyskamy tak niskich kosztów, jak w przypadku samodzielnej negocjacji na linii bank – kredytobiorca. Wiąże się to z tym, że bank wypłaca prowizję takiemu doradcy, który w tym wypadku pełni rolę pośrednika kredytowego.

Duży kredyt w banku na 15 lat – czy to możliwe?

W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, maksymalny okres spłaty takiego kredytu gotówkowego może wynosić do 10 lat, w więc do 120 rat miesięcznych. W żadnym banku nie uzyskamy zatem kredytu gotówkowego z okresem spłaty 15 lat. Alternatywą może być natomiast pożyczka hipoteczna. Jej nazwa może być nieco myląca, ale nie jest to pożyczka udzielana na zakup mieszkania czy budowę domu. Taka pożyczka podobnie jak kredyt gotówkowy, może również zostać przeznaczona na dowolny cel. A jej okres spłaty może wynosić nawet 20 lat. Aby jednak ją uzyskać, konieczne jest posiadanie mieszkania lub innej nieruchomości, stanowiącej zabezpieczanie pożyczki.

Nawet do 200 000 zł w ramach kredytu gotówkowego

Banki które udzielają duży kredyt gotówkowy, najczęściej nie udzielają większych kredytów gotówkowych niż 150 000 zł. W przypadku większych kwot konieczne jest już ustanowienie zabezpieczenia kredytu. Najczęściej w postaci nieruchomości którą może być mieszkanie czy dom jednorodzinny. Są jednak nieliczne banki, które są w stanie zaoferować na prawdę wysokie kwoty kredytów gotówkowych, przekraczających kwotę 150 000 zł. I jeśli posiadamy odpowiednio wysokie dochody, wcale nie będzie konieczne posiadanie nieruchomości pod zabezpieczenie takiego kredytu. Taki kredyt gotówkowy w wysokości 200 000 zł oferuje aktualnie Getin Bank, BNP Paribas czy Bank Pekao. Prawdziwym, rekordzistą pod tym kątem jest jednak Santander Bank Polska, który swoim klientom jest w stanie zaproponować duży kredyt gotówkowy w wysokości nawet do 300 000 zł.

Kredyt gotówkowy na 15 lat – czy jest szansa na tak długi okres spłaty?

Aktualnie żaden krajowy bank nie udziela kredytu gotówkowego z tak długim okresem spłaty jak 15 lat. Posiadając na prawdę dobrą historię i zdolność kredytową, będziemy mieli jednak szansę uzyskać kredyt na 144 miesięcy, czyli na 12 lat. Taką ofertę możemy znaleźć za pośrednictwem takich banków jak Alior Bank czy Nest Bank.

Banki udzielające wysokich kredytów gotówkowych do 300 000 zł

 • Santander BP – kredyty gotówkowe do 300 000 zł (do 120 miesięcy)
 • Alior Bank – kredyt gotówkowy do 200 000 zł (nawet do 144 miesięcy)
 • BNP Paribas – kredyt gotówkowy do 200 000 zł (do 120 miesięcy)
 • Getin Bank – kredyt gotówkowy do 200 000 zł (do 120 miesięcy)
 • Bank Pekao – pożyczka gotówkowa do 200 000 zł (do 120 miesięcy)
 • PKO Bank Polski – pożyczki gotówkowe do 180 000 zł (do 96 miesięcy)
 • Kasa Stefczyka – pożyczka gotówkowa do 160 000 zł (do 120 miesięcy)
 • Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa do 150 000 zł (do 96 miesięcy)
 • Bank Millenium – kredyt gotówkowy do 150 000 zł (do 108 miesięcy)

Czytaj również

4 Comments
 1. Potwierdzę tylko, że w Santander (nie mylić z Consumer Bank) są spore szanse na otrzymanie dużego kredytu gotówkowego i to w bardzo krótkim czasie. Jeśli ktoś ma odpowiednią zdolność, to u nich nie będzie problemu z jego uzyskaniem to i bez dodatkowych zabezpieczeń.

  (5/5)
 2. Czy przy takich dużych kredytach, faktycznie nie są wymagane żadne dodatkowe zabezpieczenia na nieruchomościach? No i jestem ciekaw rzeczywistych kosztów – kto brał niech się podzieli informacją.

  (4/5)
 3. Peter – jeśli wnioskujesz o kredyt gotówkowy, to nawet przy dużym kredycie nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia majątkowe. Jednak trzeba się legitymować na prawdę wysoką zdolnością kredytową czyt. dużymi dochodami. Przy takich kwotach rzędy 150-200k z 10 letnik okresem spłaty, musi to być przynamniej 10 tyś / m-c. No i koszt takich kredytów jest dosyć duży. Korzystniej wychodzi np. pożyczka hipoteczna.

  (5/5)
 4. Jeśli ktoś będzie miał taki problem z dużym kredytem w banku, to mogę polecić Kase Stefczyka. U nich nie miałem problem by uzyskać wysoki kredyt gotówkowy. W innych tez mogłem, ale oferowali mi pod hipotekę, a taką opcją nie byłem zainteresowany.

  (4/5)

Oceń: