Kredyt gotówkowy z doradcą

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

8 udostępnij na FB
Jeżeli nie wiemy w którym banku złożyć wniosek o kredyt , tak aby uzyskać najniższa ratę, możemy skorzystać z bezpłatnej pomocy doradców którzy poszukają najtańszego kredytu za nas.

Jak spośród wszystkich banków wybrać kredyt gotówkowy który będzie miał najniższą ratę? Co jeżeli w banku w którym składaliśmy wniosek o kredyt, odmówiono nam udzielenia określonej kwoty kredytu z powodu niskiej zdolności kredytowej? Na pewno nie powinniśmy się załamywać a warto w takiej sytuacji sprawdzić możliwość uzyskania kredytu w innych bankach, najlepiej za jednym razem..

Kredyt gotówkowy z doradcą

Czasy kiedy trzeba było biegać od placówki jednego banku do drugiego żeby sprawdzić ratę kredytu czy możliwość uzyskania konkretnej kwoty kredytu minęły bezpowrotnie. Teraz możemy zrobić to za jednym razem i bez odrywania się od biurka komputera przy którym właśnie siedzimy. No chyba że siedziby z laptopem lub tabletem na kanapie.. to również damy radę!

W zasadzie aby sprawdzić możliwość uzyskania kredytu zdalnie można by wypełnić kilka wniosków o kredyt w poszczególnych bankach, których oferty nas interesują. Jednak lepszym sposobem w takiej sytuacji będzie złożenie wniosku w firmie która specjalizuje się w doradztwie finansowym i znajdzie dla nas najlepsze opcje kredytu. Takich firm jest sporo i nie musimy się przy tym obawiać jakichś dodatkowych kosztów, ponieważ nasze koszty ograniczają się do tego co ustalimy z bankiem, a doradcy finansowi rozliczą się sami z konkretnym bankiem w momencie kiedy zdecydujemy się już na jedną z ofert. Tak więc podsumowując – skorzystanie z takiej opcji nie powiększy kosztów naszego kredytu.


Kredyt gotówkowy z doradcą będzie dla nas na pewno sporym ułatwieniem a do tego będziemy mieli możliwość poznania kilku wybranych ofert jednocześnie. Doradcy finansowi mają dostęp do informacji z większości banków i instytucji finansowych działających na terenie Polski. A więc coś co nam zajęłoby kilka dobrych dni, im zajmie kilkanaście minut.

Pierwszym krokiem jest złożenie krótkiego wniosku po czym doradca finansowy skontaktują się z nami w celu określenia informacji na temat poszukiwanego przez nas kredytu. Kiedy już sprecyzujemy te informacje otrzymamy drogą mailową, lub w niektórych przypadkach drogą telefoniczną, wybrane propozycje kredytów w poszczególnych bankach wraz z informacją o racie kredytu, wysokości prowizji i marży.

Czytaj również

8 Opinie
  1. Chyba warto skorzystać z takiej opcji niż szukać na własną rękę najtańszego kredytu. Porównywarki kredytów też nie są wiarygodne moim zdaniem, bo kiedyś korzystałem i jak poszedłem do banku w którym miałem niby dostać tą najniższą ratę, to okazała się znacznie wyższa niż w tych wynikach z porównania kredytów. A tacy doradcy sprawdzą nam oferty w kilku różnych bankach i te koszty powinny dokładnie takie być jakie nam proponują.

  2. Można też spróbować innego, również sprawdzonego sposobu i bez doradcy. Idziemy do jednego banku, otrzymujemy ofertę i z taką gotową ofertą idziemy do innego banku w celu uzyskania bardziej korzystnej oferty. Większość banków przebija taką ofertę i proponuje lepsze warunki kredytowania więc warto w ten sposób również spróbować.

  3. Warto skorzystać z takiej opcji doradcy jeśli szukamy dużego kredytu. Niestety ja już się przejechałem na tych internetowych porównaniach i zauważyłem że nie ma co się na nich opierać. Na stronie czytamy jedno, a jak przychodzimy do placówki słyszymy co innego. Lepiej więc poradzić się specjalisty i mieć na papierze konkretne wyliczenia kosztów kredytu w poszczególnych bankach.

  4. Mi tam żaden doradca nie jest potrzebny. Przy obecnych narzędziach które są w naszym zasięgu a więc internet, porównywarki, sami możemy znaleźć najbardziej korzystną opcją. Warto tylko pamiętać przy tym, żeby za dużo nie narobić zapytań do BIKu ale to jesteśmy w stanie kontrolować sami. Każdy bank, jeśli potrzebujemy zrobić zapytanie do BIK potrzebuje na to naszej zgody, na którą nie musimy się zgodzić. A same warunki kredytu a więc koszty, wysokość raty powinniśmy uzyskać od banku bez takiego zapytania.

  5. Dokładnie, do gotówkowego nie ma co szukać doradcy, a na własną rękę można sobie poszukać gdzie kredyt będzie tańszy. Oczywiście internetem za bardzo nie ma się co kierować bo każdy bank jakoś dziwnie niskie te wyniki pokazuje, a jak przychodzi się do placówki to automatycznie te kwoty się robią większe. Najlepiej przejść się do dwóch, trzech banków i podpytać.

  6. W przypadku kredytu gotówkowego to można samemu sobie sprawdzić oferty, grunt żeby każdy kolejny bank nie prześwietlał nam BIKu bo wtedy narobimy zbyt dużo zapytań do bazy. Porównywarki dają ogólny podgląd, jednak faktycznie te koszty w rzeczywistości różnią się od prawdziwych.

  7. Można szukać przez doradcę, na pewno sprawdzi się to przy dużym kredycie bo samemu raczej ciężko będzie tego dokonać właśnie z powodu wcześniej wspomnianych zapytań do BIK. A więc duży kredyt gotówkowy, pożyczka hipoteczna, kredyt hipoteczny – przy tych kredytach na pewno warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego.

  8. Różnie te koszty kredytu wychodzą. Wydaje mi się że dużo zależy od zdolności kredytowej osoby starającej się o kredyt. Im dochody wyższe, tym bank ma możliwość zaproponowania korzystniejszych warunków. A tym bardziej jeśli taka osoba posiada pozytywną historię kredytową bez najmniejszych opóźnień w spłacie rat innych kredytów czy innych zobowiązań.

Oceń:*