Kredyt pozabankowy, co to jest?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Na przestrzeni ostatnich lat pozabankowe przedsiębiorstwa pożyczkowe stały się jednym z najważniejszych elementów rynku finansowego w Polsce. Na osoby korzystające z pożyczek udzielanych przez firmy prywatne czeka szereg niezwykle zróżnicowanych produktów finansowych, dostosowanych zarówno do ich oczekiwań, jak i możliwości spłaty. Coraz większą popularnością cieszy się kredyt pozabankowy – pożyczka rozłożona na wiele rat, która stanowi o wiele mniejsze wyzwanie dla domowego budżetu. Dlaczego warto rozważyć właśnie taki produkt?

Kredyt pozabankowy różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika

Zapoznając się z korzyściami, jakie zapewnia elastyczny kredyt pozabankowy, warto pamiętać, że pojęcie to posiada charakter nieformalny – dotyczy ono przede wszystkim pożyczek od prywatnych firm finansowych, opiewających na zauważalnie dłuższy okres i większe kwoty, niż np. chwilówki. Należy mieć na względzie, że kredyt to oferta, którą proponować mogą jedynie firmy o statusie banku, które podlegają zapisom Prawa bankowego. Pozyskane w ten sposób środkimuszą być spożytkowane na cel zawarty w umowie.
Przeznaczenie pochodzącego od banku kredytu określa jego rodzaj – na rynku dostępne są kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu, kredyt konsumencki (związany np. z zakupem ratalnym), kredyty inwestycyjne dla firm czy oferty konsolidacyjne, za pomocą których można połączyć kilka zobowiązań finansowych w jedną ratę. Przyznanie kredytu wymaga również weryfikacji dochodów wnioskodawcy bezpośrednio u pracodawcy oraz przeanalizowania historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy.

Dlaczego warto rozważyć kredyt pozabankowy?

Choć kredyt pozabankowy opiewa zazwyczaj na relatywnie niższe kwoty, niż ma to miejsce w wieloletnich umowach zawieranych z bankami, cechuje się on zauważalnie większą elastycznością. Umowa tego typu nie określa celu, na jaki musimy przeznaczyć zaciągnięte środki – niezależnie od tego, czy planujemy kupić nowe auto, wyremontować łazienkę czy wymienić sprzęt AGD, kredyt pozabankowy taktofinanse.pl/Mamy-dla-Ciebie-tani-kredyt-pozabankowy dotrze na podane we wniosku konto nawet w kwadrans od momentu akceptacji naszego wniosku pożyczkowego.
Wśród innych argumentów, przemawiających za wyborem tego rodzaju oferty, warto wyróżnić jego szeroką dostępność – z oferty tej może skorzystać każdy zainteresowany klient, który posiada uporządkowaną historię kredytową w bazach BIK oraz BIG i osiąga stałe, udokumentowane dochody. Niezbędne jest również legitymowanie się ważny dokumentem tożsamości, nieograniczona zdolność do czynności prawnych oraz meldunek na terenie Polski.

Postaw na kredyt pozabankowy od sprawdzonej firmy
Jednym z elementów, jakimi powinien wyróżniać się atrakcyjny kredyt pozabankowy, jest wysoki limit przyznawanych środków finansowych, który pomoże zrealizować nawet najbardziej ambitne plany. Wśród dostępnych na rynku ofert warto wskazać propozycję marki TAKTO Finanse – to kredyt pozabankowy, który może opiewać nawet na 10 000 złotych, podzielonych na maksymalnie 40 dogodnych rat. Dołącz do zadowolonych klientów firmy TAKTO i przekonaj się, że oferta ta może spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

Źródło: taktofinanse.pl

Czytaj również

Oceń: