Zaświadczenie o niezaleganiu w płatności składek ZUS

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

1 udostępnij na FB

Starasz się o uzyskanie kredytu jako osoba prowadząca działalność gospodarczą? Niezbędnym dokumentem którego będziesz potrzebował, będzie zaświadczenie potwierdzające brak zaległości w opłacaniu składek ZUS.

Do tej pory takie zaświadczenie można było uzyskać, odwiedzając najbliższą placówkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Teraz taką formalność możemy załatwić całkowicie przez internet.

Zaświadczenie online o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS

Teraz podobnie jak wniosek o zaświadczenie o niezaleganiu w US z podatkami, wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS, złożymy w pełni zdalnie. Złożenie wniosku, jak i odbiór dokumentu jest możliwy przez platformę Biznes.gov.pl. Będzie nam do tego potrzebny podpis kwalifikowany lub profil zaufany. Przypomnijmy że założenie profilu zaufanego możliwe jest całkowicie przez internet. Przy wykorzystaniu dostępu do bankowości elektronicznej.

Do czego będzie potrzebne takie zaświadczenie?

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS, bardzo często wymagane jest przez bank. W którym staramy się o uzyskanie konkretnego produktu finansowego. Może to być limit odnawialny w koncie firmowym, kredyt przez internet czy karta kredytowa. Dotyczy to jednak najczęściej osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS wydawane jest bezpłatnie. Otrzymamy je w ciągu maksymalnie 7 dni, licząc od dnia złożenia wniosku.

Dzięki platformie Biznes.gov.pl, jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, możemy załatwić wiele spraw urzędowych. Uzyskamy zezwolenia, koncesje, wpisy do rejestrów działalności regulowanej. Będziemy mogli również załatwić bieżące sprawy związane z ubezpieczeniami w ZUS/KRUS.

Czytaj również

1 Comment
  1. No i taka opcja zdecydowanie uprości wnioskowanie o kredyt firmowy , ponieważ do tej pory to był główny problem uniemożliwiający uzyskanie takiego finansowania całkowicie online. Nawet przy wnioskowaniu o kartę kredytową, banki wymagają takiego dokumentu od osoby prowadzącej dz.gospodarczą. Dobrze zatem że można teraz taki dokument o niezaleganiu ZUS uzyskać przez internet.

    (5/5)

Oceń: