Wydłużony okres spłaty kredytów dla małych firm w Santander

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Bank Santander Bank Polska umożliwił swoim klientom z segmentu MŚP, wydłużenie okresu spłaty kredytu firmowego o 6 lub 12 miesięcy. To udogodnienie wprowadzone jest dla tych osób, które nadal znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Wynikającej ze skutków epidemii Covid-19.

Wiemy, że zmienność przychodów jest codziennością, z którą mierzą się przedsiębiorcy. Nowe raty po okresie odroczenia mogą okazać się zbyt dużym obciążeniem. Dlatego wprowadziliśmy rozwiązania, które, mamy nadzieję, pomogą firmom w trudnym okresie. Komentuje Bogusław Brudło, dyrektor Departamentu Restrukturyzacji Kredytów MŚP.

Osoby prowadzące firmy, które zdecydują się na wydłużenie okresu spłaty kredytu, dzięki takiemu rozwiązaniu zyskają niższe raty kredytowe. W nowym harmonogramie spłat, który został przygotowany po zmianie warunków umowy kredytowej.

Propozycje wydłużenia spłaty kredytu firmowego

  • klienci którzy już wcześniej korzystali z odroczenia spłaty rat, mają możliwość wydłużenia okresu spłaty swojego kredytu o 6 miesięcy. Ta opcja pozwoli obniżyć przyszłe raty oraz ich wysokość do poziomu sprzed COVID-19. To rozwiązanie dostępne jest dla osób posiadających kredyt obrotowy, inwestycyjny, kredyt biznes ekspres i biznes ekspres hipoteka (pod warunkiem że umowa kredytu została zawarta do 13 marca 2020 r).
  • klienci firmowi mają możliwość skorzystania z wydłużonego okresu kredytowania o 12 miesięcy. Rata kapitałowa przez pierwszy rok będzie wynosić 50% wysokości rat z pozostałego okresu spłaty. To rozwiązanie dostępne jest dla klientów spłacających kredyty firmowe od przynajmniej 12 miesięcy, niezależnie od wcześniejszych udogodnień, które zostały wprowadzone przez bank podczas pandemii.

Klienci banku Santander, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze mogą składać wnioski o wydłużenie okresu spłaty kredytów w ramach bankowości elektronicznej, oddziale, lub przez infolinię. Pozostali klienci, których firmy mają inne formy organizacyjno-prawne, mogą złożyć wniosek wyłącznie za pośrednictwem oddziałów stacjonarnych. Może się to jednak odbyć w trakcie jednej wizyty.

Informacja: Biuro Prasowe Santander Bank Polska

Czytaj również