W jaki sposób uzyskać kredyt na inwestycje ekologiczne?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Decydując się na wymianę lub instalację nowych pieców czy kotłów grzewczych, lub myśląc o zakupie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, możemy do tego celu wykorzystać tradycyjny kredyt gotówkowy. Jednak znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, z którego będziemy mogli skorzystać w tej sytuacji, może się dla nas okazać tzw. Kredyt ekologiczny.

Kredyt na inwestycje ekologiczne czyli tzw. EkoKredyt, to kredyt gotówkowy z oferty którego mogą skorzystać klienci indywidualni. Środki finansowe pozyskane w ramach takiego kredytu, możemy zainwestować nie tylko w energooszczędne rozwiązania dla własnego domu, jak choćby fotowoltaika czy pompa ciepła, ale również w szereg innych inwestycji które związane są z szeroko pojętą ochroną środowiska naturalnego.

Czemu kredyt na cele ekologiczne będzie rozwiązaniem tańszym od tradycyjnego kredytu? Głównie dlatego, że kredyt taki cechuje się znacznie niższą prowizją jaką pobiera w tym wypadku bank. Niższe jest zazwyczaj również oprocentowanie kredytu, nie przekraczające 10% w skali roku. To jednak nie wszystko, ponieważ zaciągając taki kredyt możemy uzyskać dodatkowe dofinansowanie, dzięki któremu obniżymy łączny koszt inwestycji.

Na co możemy przeznaczyć kredyt ekologiczny?


EkoKredyt możemy wykorzystać zarówno wtedy, kiedy będziemy chcieli wymienić stary i dymiący piec, jak również w celu modernizacji wyposażenia i instalacji domowych. Zastosowań kredytu ekologicznego może być bardzo wiele. Do banków które oferują tego rodzaju kredyty należy Bank BPS, którego kredyt ekologiczny może zostać przeznaczony na inwestycje proekologiczne, takie jak:

  • urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, do których możemy zaliczyć kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, jak również przydomowe wiatraki
  • wymiana i instalacja nowych pieców oraz kotłów grzewczych
  • wymiana drzwi i okien w celu modernizacji ocieplenia domu
  • energooszczędny sprzęt AGD np. nowa lodówka czy piekarnik
  • przydomowe oczyszczalnie ścieków i studnie głębinowe
  • przyłącza do miejskiej sieci cieplnej
  • nowoczesne systemy elektroniczne zarządzające energią w budynkach
  • systemy do odzyskiwania wody deszczowej oraz inwestycje z zakresu ochrony wód
  • rowery oraz inny sprzęt sportowy
  • samochody hybrydowe oraz elektryczne

Kredyt na cele ekologiczne w Banku BPS to kredyt w ramach którego przynajmniej 60% musimy przeznaczyć na cele ekologiczne, natomiast pozostałe 40% może zostać wykorzystane na każdy inny, dowolny cel. Maksymalna kwota kredytu ekologicznego w Banku BPS to 80 000 zł.

Dodatkowe dofinansowanie

Zaciągając Eko kredyt w Banku BPS możemy dodatkowo uzyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł. Wystarczy że weźmiemy udział w konkursie EKO Fortuna i zarejestrujemy kupon, który otrzymamy od doradcy, w takcie podpisywania umowy kredytowej.

Czytaj również

Oceń: