Trasa Kraków-Praga pociągiem

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Kraków-Praga rozkład jazdy PKP foto: hans-johnson Flickr.com CC 2.0

Prywatne przedsiębiorstwo przewozowe z Czech, Leo Express, od 20 lipca oferuje przejazdy z Krakowa do Pragi. Przekonanie o potencjale trasy oparte jest na popularności innych kanałów komunikacyjnych na tym odcinku – głównie autobusów. Trasa pociągu uwzględnia przystanek w Katowicach i kilku innych stacjach zarówno po Polskiej, jak i Czeskiej stronie.

Polska trzecim krajem, w którym jeździ Leo Express

Dyrektor zarządzający Leo Express, Peter Jancovic, przyznał, że przeróbki, jakich wymagały systemy trakcyjne, były największym wyzwaniem w ostatnim czasie. Jednak po długich pracach i procesach związanych z uzyskiwaniem kolejnych pozwoleń, pociągi czeskiego przedsiębiorstwa od 20 lipca bieżącego roku mogą poruszać się po polskich torach. Tym samym, Polska jest trzecim po Czechach i Słowacji krajem, w którym kursują pojazdy tego przewoźnika. Jancovic przyznał jednocześnie, że wejście na polski rynek jest dla prywatnych pociągów bardzo trudne.

Chociaż do tej pory udało się uruchomić połączenia tylko na jednej trasie, Kraków-Praga, to władze czeskiego przedsiębiorstwa mają większy apetyt. Atrakcyjne ceny i wysoki standard pociągów ma być kluczowym czynnikiem wzrostu popularności usług Leo Express. I chociaż póki co kursów nie ma zbyt wielu, to wraz z modernizacją torów po polskiej stronie Czesi planują konsekwentne dodawanie większej ilości połączeń w ciągu dnia. Co to oznacza dla rodzimych podróżnych? Przede wszystkim szybsze, wygodniejsze i tańsze metody podróżowania do naszych sąsiadów.

Stosunek jakości do ceny kluczem do sukcesu

Przedstawiciele czeskiej firmy źródła potencjalnego sukcesu dopatrują się w stosunku ceny przewozów do komfortu jazdy. Wi-Fi, wygodne fotele czy dostęp do gniazdek to tylko jedne z wielu udogodnień, jakie proponuje przewoźnik. Przy tym ceny przejazdów z Krakowa do Pragi mają oscylować w granicach 60zł, a im wcześniej zdecydujemy się na zakup biletu, tym mniej zapłacimy. Taka „lotnicza” polityka zaskarbiła Leo Express przychylność Klientów w Czechach i na Słowacji, więc poprawną strategią ze strony przedstawicieli przedsiębiorstwa jest wprowadzenie sprawdzonych rozwiązań również w Polsce. Czas podróży z Krakowa do Pragi to około 6 godzin i 30 minut, a sam przewoźnik zapewnia, że to najszybsza metoda lądowej podróży na tym odcinku.

Czytaj również

Oceń:*