Terminale PeP akceptują karty Union Pay

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W ostatnich latach coraz więcej Polaków kroczy śladami Zachodnich obywateli i coraz częściej dokonuje płatności kartą płatniczą. Z biegiem czasu, transakcje gotówkowe, choć wciąż często używane, odchodzą powoli na drugi plan. Polacy chcą płacić karta i robią to. Trend ten został wzmocniony zwłaszcza w obliczu pandemii, gdy zachęcano miliony obywateli do realizacji płatności bezgotówkowych. Ale sam trend to nie wszystko. Aby można było z powodzeniem realizować niezliczone transakcje, sklepy musiały wyposażyć się w terminale płatnicze, obsługujące popularne karty kredytowe. Do tej pory dużym powodzeniem cieszyły się rozwiązania wdrażane przez Grupę Polskie ePłatności, która wyposażyła już wielu użytkowników w przydatne, nowoczesne terminale. Teraz, biorąc pod uwagę światowe finansowe trendy, dodaje ona mozliwość akceptowania płatności kartami UnionPay.

Czym są kary UnionPay?

W Polsce, Europie i większości krajów zachodnich na świecie, dominują płatności kartami Visa lub Mastercard. Firmy te są rozpoznawalne i zdominowały rynki światowe. Jednak w ostatnich latach ich pozycji zagroził pewien chiński gigant na rynku płatniczym. Czy słyszałeś o kartach UnionPay?

Unionpay (China UnionPay, CUP lub UPI) to chiński wydawca kart płatniczych, działający w rodzimym kraju, jak również prowadzący ekspansję na Zachód. Do 2019 roku wydawca ten wydał 7mld kart swoim użytkownikom. To więcej niż Visa i Mastercard razem wzięci. Jednak dominacja na rynku lokalnym nie wystarczyła i z czasem gigant podjął próbę opanowania rynku amerykańskiego, a następnie Europejskiego. Po rozpoczęciu współpracy z Wielką Brytanią, w Europie pojawiła się potrzeba zaktualizowania systemów płatniczych poszczególnych krajów, tak, aby akceptowały one płatności kartami UnionPay.

Czym zajmuje się Pep?

W Polsce operatorem wielu terminali płatniczych, jakie stosują Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, jest Pep (Polskie ePłatności). Oferuje on różne rozwiązania płatnicze tj. terminale płatnicze oraz szereg usług z nimi związanych. Dzięki działaniom firmy,w  ciągu 10 lat jej istnienia baza terminali u polskich przedsiębiorców wzrosła niemal trzykrotnie. Świadczy to zarówno o popularności tej formy płatności, jak również rosnącej świadomości odbiorców, co do korzyści z wprowadzenia terminali u siebie. Do tej pory baza Pep liczy już sobie ponad 190 tys terminali.

Terminale PeP to rozwiązania dla każdego chętnego przedsiębiorcy. Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa, każdy przedsiębiorca zawierający umowę z PeP otrzymuje terminal za darmo na rok czasu, by zwiększyć swoją sprzedaż detaliczną. W ramach programu możesz kupić terminal tradycyjny, kompaktowy mPOS czy terminal z modułem GPRS. Dokonując wyboru terminalu, pierwsza decyzja dotyczy tego, czy potrzebujesz terminal tradycyjny, używany za ladą, czy małe urządzenie mPOS, czyli terminal przyjmujący płatności bezgotówkowe w chwili sparowania go np. ze smartfonem. W kolejnym kroku możemy zdecydować czy potrzebny nam terminal, łączący się przez internet czy terminal mobilny (z modułem GPRS). Mamy też możliwość zakupu terminala samoobsługowego.

Jak wdrożyć nowe możliwości?

PeP, jak każda firma, biorąca pod uwagę zarówno światowy rozwój, jak i potrzeby swoich klientów, dokonuje co jakiś czas zmian i ulepszeń. W ciągu 5 ostatnich lat dokonano konsolidacji rynku płatności. Dzięki temu przejęto biznes Kolportera, a także takich marek jak PayLane, BillBird, PayUp czy TopCard.

Obecnie PeP wdraża mozliwość akceptacji na rynku polskim kart UnionPay. Sam proces wdrożenia dla już aktywnych klientów jest niezwykle prosty oraz bezpłatny. Cały proces zmian można w wygodny sposób dokonać zdalnie, kontaktując się z PeP poprzez dedykowaną Infolinię, działającą całodobowo. Wystarczy, że skontaktujesz się z operatorem, a on pokieruje cię skutecznie jak przystosować swój terminal do obecnych zmian.

Wejdź w przyszłość, dokonując zmian w swoim terminalu!

Czytaj również

Oceń: