SMEO firma faktoringowa

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

2 udostępnij na FB
firma faktoringowa SMEO Jeśli w swojej firmie często wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i nie zawsze otrzymujesz płatność na czas, to może warto przyjrzeć się bliżej ofercie faktoringu firmy SMEO.

Faktoring to temat będący co raz bardziej na czasie wśród przedsiębiorstw oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Powstaje co raz więcej firm, które umożliwiają przedsiębiorcom szybki dostęp do kapitału, poprzez natychmiastowe finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności.

Jeśli zainteresował Was temat faktoringu, o którym pisaliśmy szerzej na łamach naszego bloga w ostatnich dniach, to teraz będziecie mogli przeczytać o kolejnej firmie, która pozwoli nam na wcześniejsze uwolnienie środków z wystawionych faktur. SMEO to firma która została stworzona z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, jak również tworzących w sieci freelancerach, posiadających zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Faktoring w SMEO

SMEO firma faktoringowa

Prześledźmy działanie faktoringu w SMEO krok po kroku. Współpraca z firmą rozpoczyna się od wypełnienia wniosku, który możemy złożyć przez internet i bez wychodzenia z domu. Formalności związane z nawiązaniem współpracy z firmą takie jak podpisanie umowy, również możemy załatwić drogą internetową. Jeśli firma pozytywnie zweryfikuje naszą tożsamość przedsiębiorcy i podpiszę z nami umowę, to od tego momentu otrzymujemy darmowy limit, w ramach którego będziemy mogli zamieniać wystawione faktury na gotówkę.

Firma SMEO dostarczy nam dedykowany numer rachunku bankowego, którego od teraz będziemy używać na wystawianych fakturach. Po wystawieniu każdej kolejnej faktury z odroczonym terminem płatności, będziemy mogli ją dodać za pomocą specjalnej aplikacji udostępnionej przez SMEO. Wystarczy że wystawiony dokument zeskanujemy lub zrobimy dobrej jakości zdjęcie za pomocą aparatu lub smartfonu a następnie dodamy go do systemu.

Gotówka za przesłaną fakturę na konto

Po otrzymaniu i pozytywnej weryfikacji faktury, SMEO wypłaci nam zaliczkę z faktury na konto bankowe, które podaliśmy przy podpisywaniu umowy. Na nasze konto otrzymamy zaliczkę w wysokości kwoty netto ujętej na fakturze Vat, potrąconą o należną prowizję za finansowanie do terminu płatności faktury. W momencie kiedy kontrahent opłaci fakturę na rachunek bankowy SMEO, firma przeleję nam pozostałe pieniądze. Za pośrednictwem przelewu otrzymamy również kwotę podatku Vat, która zostanie pomniejszona o odsetki za finansowanie.

Bonus 300+ na karcie MasterCard

Podpisując umowę z firmą SMEO i zakładając darmowe konto z limitem od 10 000 do 150 000 zł otrzymamy dodatkowy prezent. Jest nią karta Mastercard doładowana kwotą 300 zł, którą będziemy mogli wykorzystać w ponad 460 000 punktach.

Czytaj również

2 Opinie
  1. Jeśli mam klienta który zalega mi z płatnością już kilka miesięcy, to mogę przekazać taką fakturę do SMEO i oni wypłacą mi jakąś część gotówki z takiej faktury?

Oceń:*