Skuteczny sposób na niechciane telefony

- Odebrać Telefon

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Od kiedy telefony komórkowe zaczęły zdobywać popularność na szeroką skalę, zaczęły to wykorzystywać również wszelakie firmy o profilu marketingowym. O ile kilkanaście lat temu, uporczywe i nękające połączania telefoniczne nie były aż takim utrapieniem, to teraz są prawdziwą plagą. Okazuje się jednak, że można temu zjawisku skutecznie zaradzić…

Z doświadczenia wiem, że najgorsze męki i potyczki z telemarketerami mają osoby prowadzące firmy, czy działalność gospodarczą na własną rękę. Takie osoby mogą każdego dnia odebrać nawet do kilkunastu telefonów. Którymi potencjalnie nie są zupełnie zainteresowani. Podobna sytuacja dotyczy również osób, których dane z różnych powodów znalazły się w wielu telefonicznych bazach. Które tak chętnie pozyskiwane są przez firmy, trudniące się tematem telemarketingu. Efektem tego są dzwoniące niemal dzień w dzień telefony, z zapytaniem o możliwość przedstawienia oferty. A to na temat nowej oferty abonamentu telefonicznego, pożyczki lub kredytu czy zachęcenia do wzięcia udziału w prezentacji rożnego rodzaju produktów.

Blokowanie połączeń – jak się bronić?

Pomagaliśmy już zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu, dzisiaj natomiast zmierzymy się z tematem skutecznej walki z natrętnymi telemarketerami. Jak się okazuje, jest na nich jeden i to bardzo skuteczny sposób. A mianowicie blokowanie połączeń telefonicznych. Niestety jeśli mielibyśmy robić to samodzielnie, to musielibyśmy poświęcić na to sporo cennego czasu. Ponadto takie natarczywe numery, z których wychodzą tego typu połączenia, rodzą się jak grzyby po deszczu. A więc samodzielna walka byłaby w tym wypadku bardzo mozolna, a do tego mało efektywna.

Z pomocą w blokowaniu określonych połączeń telefonicznych, przyjdzie nam za to aplikacja telefoniczna na Androida – Odebrać Telefon. Jak ona działa?

Odebrać Telefon – podstawowe informacje i instalacja

Aplikację odnajdziemy bez większych przeszkód za pomocą sklepu Google Play. Zainstalujemy ją, niemal na wszystkich smartfonach z systemem Android (od wersji 4.1 po nowsze wersje). Instalacja nie jest skomplikowana i odbywa się w pełni automatycznie. Nieco bardziej skomplikowane mogą się jednak okazać zaawansowane ustawienia i konfiguracja uprawnień aplikacji, które będą niezbędne do jej poprawnego działania.

Ustawienia aplikacji Odebrać Telefon

Dotyczy to szczególnie telefonów z nowszą wersją Androida od wersji 6.0. W przypadku użytkowników korzystających z tej wersji, konieczne będzie zezwolenie aplikacji na dostęp do kontaktów w telefonie czy informacji o połączeniach. Może być również konieczne włączenie usługi ułatwień dostępu, wyłącznie optymalizacji baterii czy wykluczenie z Optymalizacji Ekranu Zamykania. Jeśli nie będziemy w stanie sami sobie z tym poradzić, poprośmy o pomoc osobę bardziej obeznaną w temacie smartfonów i elektroniki. Dzięki tym ustawieniom, aplikacja będzie chronić telefon przez cały czas i praktycznie 24 godziny na dobę. W przeciwnym wypadku ochrona będzie działać tylko określony czas, po ręcznym uruchomieniu aplikacji. Nie będzie już aktywna np. po włączeniu wygaszacza ekranu.

Jak działa aplikacja Odebrać Telefon?

Po poprawnej instalacji oraz wprowadzeniu określonych ustawień, aplikacja będzie gotowa do działania. Za każdym razem gdy ktoś do nas zadzwoni, aplikacja będzie weryfikowała numer telefonu osoby wykonującej połączenie. Jeśli numer będzie znajdował się na czarnej liście, a więc ktoś już wcześniej zgłosił go jako numer nękający, aplikacja automatycznie odrzuci połączenie. Lub poinformuje nas o rodzaju połączenia np. wyświetlając wyraźny opis Telemarketing.

Największym plusem aplikacji jest bez wątpienia fakt, że to ludzie tworzą bazę niechcianych numerów. Każdy samodzielnie może przypisać nękający numer, do ogólnej bazy aplikacji Odebrać Telefon. Dzięki temu, inni użytkownicy aplikacji mogą na bieżąco być informowani o nowych numerach, jakie wykorzystują telemarketerzy. Wystarczy podczas połączenia lub nawet chwilę później, nacisnąć przycisk “Blokuj” a następnie wprowadzić podstawowe informacje o numerze. Warto tam podać zarówno ocenę ogólną, jak również przypisać numer do konkretnej kategorii. Może to być dla przykładu Telemarketing, Call Center, Nękanie, Głuchy Telefon czy Niechciane oferty. Takie informacje pomogą innym osobom rozeznać się w przychodzących połączeniach telefonicznych.

Pamiętajmy zarazem, że nadchodzące połączenie z nieznanego numeru, nie koniecznie może okazać się tym nie chcianym. Może to być połączenie od kuriera. Czy firmy, z którą jesteśmy związani umową, a której czas dobiega końca. Taki numer również warto opisać, przypisując mu ocenę pozytywną a więc jako oceniając jako numer bezpieczny. Wszystkie oceny i dodatkowe komentarze w aplikacji Odebrać Telefon możemy dodawać jako użytkownik anonimowy.

Czytaj również

2 Comments
  1. Korzystam i dla mnie rewelacja, tylko trzeba dobrze skonfigurować telefon, ponieważ aplikacja bardzo często lubi znikać i wtedy przestaje działać w tle. Prowadząc firmę, nie wyobrażam sobie życia bez tej appki 😉

    (5/5)
  2. Dzięki za polecenie, ta aplikacja to kawał świetnej roboty. Teraz wiem czy mam odebrać telefon czy zignorować takie połączenie telefoniczne.

    (5/5)

Oceń: