Ranking kont osobistych – czy warto korzystać?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Niemal każdy z nas używa konta osobistego na co dzień, i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez takiego rachunku. Niezależnie od tego czy dana osoba szuka swojego pierwszego konta osobistego, czy też może szuka następnego rozwiązania, warto wiedzieć gdzie szukać. Pomóc w poszukiwaniach może ranking kont osobistych.

Sprawdźmy, jak znaleźć najlepsze konto i dlaczego internetowe zestawienia są w tej kwestii niezwykle istotne.

Konto osobiste – co to jest?

Konto osobiste to podstawowy produkt finansowy, który otwiera przed klientami szerokie możliwości korzystania z bankowości tradycyjnej i elektronicznej. Rachunek osobisty pozwala na zarządzanie wpłaconymi pieniędzmi, dokonywanie przelewów, wypłaty gotówki, a często także inne rozwiązania, takie jak płatności internetowe BLIK i skorzystanie z lokaty.

Konto w banku mogą prowadzić zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy. Ze względu na to, że oferta dla zwykłych klientów znacznie różni się od tego, co proponowane jest klientom firmowym, przyjrzymy się jedynie produktom z tej pierwszej kategorii. Ranking kont osobistych skupia się na najlepszych rachunkach dla pojedynczych osób, o zróżnicowanych potrzebach i oczekiwaniach.

Ranking kont osobistych – dlaczego warto skorzystać?

Obecnie na rynku funkcjonują dziesiątki instytucji bankowych, co oznacza że klienci mają szeroki wybór kont osobistych. Z tego powodu poszukiwania najlepszego, korzystnego rachunku mogą być trudne i czasochłonne. Aby oszczędzić zainteresowanym ich cenny czas i zapewnić najlepsze usługi, ranking kont osobistych zestawia usługi najlepszej jakości w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Najlepszy ranking kont osobistych znajdziesz na https://finhack.pl/ranking-kont-osobistych/ . Znajdziesz w nim rachunki osobiste rekomendowane przez wielu zadowolonych klientów i doceniane przez specjalistów branżowych.
Rodzaje kont osobistych

Przeglądając ranking kont osobistych, można zauważyć że wiele z kont różni się od siebie właściwościami i przeznaczeniem. Jest tak, ponieważ aby trafić w gusta jak najszerszej grupy odbiorców, banki oferują wyspecjalizowane produkty finansowe o konkretnych zastosowaniach. Sprawdźmy jakie są rodzaje kont osobistych, i czym się cechują.

Standardowe konto osobiste

Jest to najczęściej spotykany rodzaj konta osobistego. Ten typ rachunku jest z reguły uniwersalny, przez co zadowoli szerokie grono klientów. Wybierany jest najczęściej przez osoby, które szukają konta z którego będą korzystać na co dzień.

Konto oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy wyróżnia się tym, że suma pieniędzy umieszczona na nim z czasem się powiększa. Jest tak, ponieważ samo konto może być oprocentowane, lub z jego pomocą możliwe jest założenie korzystnej lokaty. Konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie dla tych, którzy myślą o długoterminowym pomnażaniu swojego kapitału.

Konto walutowe

Często dokonujesz zakupów w innej walucie niż złotówki? W takim razie przeglądając ranking kont osobistych, zwracaj uwagę na konta walutowe. Wyróżniają się one przede wszystkim korzystnym przewalutowaniem i dostępem do płatności zagranicznych.

Ranking kont osobistych – na co zwracać uwagę?

Aby znaleźć idealny rachunek dla siebie, warto wiedzieć na jakie kryteria zwracać uwagę, przeglądając ranking kont osobistych. Wybranie pierwszego z brzegu rachunku może doprowadzić do rozczarowania, dlatego lepiej wybrać rozwiązanie, które będzie danej osobie odpowiadało.

Przeglądając ranking kont osobistych, zwracaj uwagę na:

  • koszty prowadzenia konta – zazwyczaj prowadzenie konta i karty płatniczej wiąże się z kosztami, dopóki użytkownik nie spełni odpowiednich warunków, takich jak suma przelewów w danym miesiącu. Aby uniknąć dodatkowych opłat, warto przeczytać dokładnie warunki i umowę.
  • dostępność rachunku – dostęp do konta osobistego z poziomu smartfona to bardzo przydatna rzecz. Coraz więcej banków daje dostęp użytkownikom telefonów komórkowych do pełnej funkcjonalności poprzez aplikację mobilną, ale nadal nie jest to standardem. Przed założeniem konta osobistego, sprawdź czy będzie możliwe zarządzanie nim z dowolnego urządzenia.
  • przeznaczenie konta – brak doboru odpowiedniego rodzaju konta osobistego może być na dłuższą metę niekorzystny. Przykładowo, przewalutowania wykonywane poprzez zwykły rachunek mogą być znacznie droższe, niż te wykonywane poprzez konto walutowe.

Konto osobiste, a dodatkowe benefity

Ranking kont osobistych pozwala na znalezienie rachunku, którego otworzenie i prowadzenie może równać się z dodatkowymi korzyściami. Instytucje bankowe nieustannie prześcigają się w bonusach, jakie mogą otrzymać użytkownicy. Przykładem takich benefitów jest dodatkowa gotówka za polecenie konta osobistego, niższe opłaty przez pierwsze miesiące użytkowania, czy też nawet sprzęty elektroniczne. Tak jak w każdym przypadku, tak i licząc na taki benefit warto dokładnie poznać regulamin promocji. Może okazać się, że niezbędne będzie spełnienie poszczególnych warunków.

Czy można mieć więcej niż jedno konto osobiste?

Przeglądając ranking kont osobistych można dojść do wniosku, iż na rynku istnieje tyle korzystnych usług, że nie warto ograniczać się do jednej. Użytkownicy nie muszą być wierni jednej instytucji bankowej, i możliwe jest posiadanie nawet kilku kont jednocześnie. Może to być dobre rozwiązanie w przypadkach, gdy pewną część gotówki zamierzamy oszczędzić bądź przeznaczyć na określony cel.

Niestety, prowadzenie wielu rachunków osobistych jednocześnie wiąże się także z ryzykiem. Klientowi łatwiej będzie zapomnieć o odpowiednich warunkach do spełnienia, kiedy będzie ich znacznie więcej w danym miesiącu. Może to skutkować naliczaniem pozornie niewielkich opłat, co na dłuższą metę może uszczuplić budżet danej osoby o pokaźną sumę.

Czytaj również

Oceń: