Pożyczka lub Kredyt na Prawo Jazdy

- gdzie można uzyskać?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Większość banków umożliwia uzyskanie kredytu na dowolny cel. Przeznaczenie takiego kredytu może być w zasadzie dowolne, więc nie ma większego znaczenia, na co konkretnie przeznaczymy pozyskane w ten sposób pieniądze.

Większość osób młodych, które ukończyło już 18 lat myśli o zrobieniu prawo jazdy kategorii B, które uprawnia do kierowania samochodami osobowymi. Co więcej, nawet nie musimy posiadać ukończonych 18 lat, by rozpocząć kurs na prawo jazdy. Sam kurs możemy rozpocząć już na 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia. By jednak go rozpocząć, potrzebne są do tego celu konkretne środki finansowe. Co, jednak jeśli ich nie posiadamy?

Pożyczka na Prawo Jazdy – jak można ją uzyskać?

Nie każdy z rodziców posiada odpowiednio zasobny portfel, by umożliwić dziecku zrobienie prawo jazdy. Przeciętny koszt wyrobienia takiego dokumentu w 2021 roku wynosi średnio 2500 zł. Do tego musimy doliczyć ewentualny koszt poprawek, w przypadku niezaliczenia egzaminu teoretycznego lub praktycznego. Nie da się ukryć, że nie każdego stać na taki wydatek. Na szczęście istnieją dodatkowe sposoby, dzięki którym możemy zdobyć te pieniądze. Jednym z nich jest kredyt na prawo jazdy, który możemy pozyskać z pomocą instytucji bankowych.

Oczywiście w ofercie banków na próżno szukać kredytów, które możemy przeznaczyć stricte na ten właśnie cel. Sfinansowanie kursu na prawo jazdy możemy przeprowadzić za pomocą tradycyjnego kredytu gotówkowego, który znajdziemy w ofercie niemal każdego banku.

Kredyt gotówkowy 2500-3000 zł na 12 miesięcy

Zakładając, że koszt wyrobienia prawo jazdy to nie więcej jak 3000 zł, to możliwość uzyskania takiego kredytu z okresem spłaty 12 miesięcy, będzie miała każda osoba uzyskująca dochody na poziomie min. najniższej krajowej. Rata miesięczna takiego kredytu, w zależności od banku, powinna wynosić nie więcej jak 300-320 zł. Oczywiście, jeśli chcielibyśmy płacić ratę w mniejszej wysokości, możemy zdecydować się na dłuższe finansowania. Orientacyjna wysokość raty miesięcznej dla kredytu 3000 zł rozłożonego na 18 miesięcy to 210 zł, a na 24 miesiące – 160 zł.

Kredyt na Prawo Jazdy przez Internet – czy to możliwe?

W przypadku gdy składamy wniosek o kredyt w wysokości do 3000 zł, to w takim wypadku wszystkie formalności związane z udzieleniem takiego kredytu powinny zostać przeprowadzone całkowicie przez internet. Tylko w nielicznych przypadkach bank wymaga fizycznego stawiennictwa w placówce. Jeśli już do tego dochodzi, to jedynie w celu złożenia stosownych podpisów pod umową. Najczęściej to jednak kurier dostarcza umowę bezpośrednio pod same drzwi kredytobiorcy.

Dodatkowe alternatywy

Kredyt gotówkowy na dowolny cel to nie jedyna opcja, dzięki której sfinansujemy kurs prawo jazdy. Bardzo ciekawą alternatywą może okazać się również karta kredytowa, o ile oczywiście szkoła nauki jazdy, w której zamierzamy wykupić kurs, obsługuje płatność kartą. To rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie musimy spłacać równych rat miesięcznych. Co miesiąc spłacamy zadłużenia na karcie w takiej wysokości, jakie jest nam aktualnie na rękę. Oczywiście musimy przy tym pamiętać, by nie była to niższa kwota niż kwota minimalna do spłaty, jaka została wyznaczona przez bank.

Poza kredytem bankowym i kartą kredytową pozostają nam jeszcze do dyspozycji pożyczki pozabankowe. W wielu sytuacjach to rozwiązanie droższe niż kredyt zaciągnięty w banku. Jednak w przypadku tak niedużej kwoty, jak 2500 czy 3000 zł, koszt raty miesięczne nie powinien znacząco odbiegać od ofert bankowych. Szczególnie jeśli wybierzemy okres spłaty nieprzekraczający 12 miesięcy. Uzyskanie takiej pożyczki może być przy tym łatwiejsze do uzyskania, dla osób z niższą zdolnością kredytową.

Czytaj również

2 Comments
  1. Ja w jednej firmie wziąłem pożyczkę na 3 miesiące, ponieważ nie chciałem wiązać się długą umową kredytową. Tak więc w ciągu 3 miesięcy udało mi się zarówno zaliczyć i zdać kurs prawo jazdy, jak również spłacić mały kredyt na prawo jazdy.

    (5/5)
  2. Wszędzie można dostać pożyczki na prawo jazdy, tylko trzeba po prostu powiedzieć że na dowolny cel. To nie duża kwota, więc większość banków, większość firm pożyczkowych takie pożyczki udziela.

    (4/5)

Oceń: