Porównanie kredytów gotówkowych

- jak wybrać najtańszy kredyt?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W wielu przypadkach posiadanie nawet istotnego zabezpieczenia finansowego nie jest w stanie uchronić nas przed pojawieniem się niespodziewanych płatności. Są to sytuacje wymagające dokonania opłaty przekraczającej  obecny budżet. Zdarzają się też sytuacje, że opłaty te są w pełni zaplanowane, ale nie chcemy czekać kolejnych miesięcy na uzbieranie brakujących kilku tysięcy i decydujemy się na kredyt gotówkowy wcześniej.

Trudnością jest jednak wybranie najlepszej oferty bankowej. W tej sytuacji istotne jest porównanie kredytów gotówkowych na Totalmoney.pl i wybranie najkorzystniejszej opcji.

Porównanie kredytów gotówkowych – od czego należy zacząć?

Po kredyty gotówkowe sięgamy w jasnych okolicznościach, kiedy uzyskane pieniądze chcemy przeznaczyć na dowolny cel i nie chcemy, aby bank sprawował nadzór nad pożytkowaniem pieniędzy. Co więcej, jest to kredyt, w przypadku którego pełną kwotę otrzymamy od razu, nie zaś zgodnie z terminami harmonogramu. Dla banku jedyną istotną kwestią jest to, czy klient ma zdolność kredytową, aby terminowo spłacać raty kredytu.

Porównywarka kredytów – czym jest dostępne narzędzie?

Porównywarka kredytów gotówkowych to narzędzie przygotowane przez specjalistów z branży ekonomicznej i bankowości, aby zapewnić wszystkim dostęp do najpełniejszych, najbardziej wartościowych informacji dotyczących ofert bankowych. Narzędzie to, określane mianem rankingu kredytów, umożliwia szybkie i proste porównanie kredytów i określenie, który z nich będzie najtańszym, a więc i najkorzystniejszym dla nas. Pamiętać należy o tym, że porównanie kredytów gotówkowych dotyczy zobowiązań, które można zaciągnąć w instytucjach bankowych. Dla osób, które interesują analogiczne zobowiązania w instytucjach pozabankowych, idealnym rozwiązaniem będzie porównywarka pożyczek.

Jak korzystać porównywarki kredytów gotówkowych?

Skorzystanie z porównywarki kredytów jest wbrew pozorom niezwykle proste. Jeśli wiemy dokładnie, jaka kwota kredytu nas interesuje, w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie określić, który kredyt będzie najtańszy. Sama porównywarka kredytów składa się więc z dwóch elementów, które należy uzupełnić. Pierwszym polem jest wpisanie kwoty, którą potrzebujemy do zaciągnięcia kredytu. Drugim polem jest informacja, na jak długo chcemy rozłożyć spłacanie kredytu.  Po uzupełnieniu jednego i drugiego wybieramy „znajdź najlepszy kredyt” i niemal natychmiastowo otrzymujemy wyniki, które przedstawiają najlepsze oferty na rynku. Kredyty opierają się o wskaźniki wysokości raty, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), oprocentowanie, prowizję i całkowitą kwotę do spłaty. Porównanie kredytów gotówkowych możemy ustawić według jednego z wybranych wskaźników, a zazwyczaj domyślnie jest ustawiona rata rosnąco. Oznacza to, że kredyt umiejscowiony na pierwszym miejscu będzie miał najniższą dostępną ratę, a każdy kolejny  — wyższą.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

Wybranie najtańszego kredytu gotówkowego wbrew pozorom nie kończy się jedynie na wybraniu pierwszego wyniku, który nam się wyświetli. Pamiętać powinniśmy o tym, że skorzystanie z porównywarki kredytów oznacza uzupełnienie dwóch wartości. O ile wysokość kredytu, który chcemy zaciągnąć, jest dla nas stała, o tyle warto przeznaczyć co najmniej chwilę na porównanie, jak zmieniają się warunki kredytowe przy różnym okresie spłaty zobowiązania. Pamiętać należy o tym, że wraz z wydłużeniem okresu spłaty zmniejsza się miesięczna rata kredytu, ale jednocześnie zwiększy się całkowita kwota do spłaty. Takie rozwiązanie jest korzystne, jeśli nasze dotychczasowe zobowiązania nie pozostawiają nam dużego marginesu pomiędzy ich wysokością a kwotą, którą zarabiamy. Jeśli jednak jesteśmy w stanie pozwolić sobie na większe raty, koniecznie powinniśmy skrócić czas spłaty kredytu. W efekcie uzyskamy zdecydowanie tańszy kredyt. Widoczne jest to zwłaszcza przy wyższych kwotach kredytowych. Dlatego też, oprócz raty, uwagę powinniśmy zwrócić na całkowitą kwotę do spłaty.

Porównanie kredytów gotówkowych – przykładowe porównywanie kredytów

1. Bank Pekao

  • Rata: 614,78 zł
  • Kwota do spłaty: 36 887,02 zł

2. Citi handlowy

  • Rata: 620,60 zł
  • Kwota do spłaty: 37 235,73 zł

Jak widać, koszt kredytu to w najlepszym przypadku prawie 7 tysięcy złotych. Jak to wygląda, jeśli taką samą kwotę zaciągniemy na 36 miesięcy?

1. Citi handlowy

  • Rata: 952,14 zł
  • Kwota do spłaty: 34 277,04 zł

2. Alior Bank

  • Rata: 956,78 zł
  • Kwota do spłaty: 34444,25 zł

Czytaj również

Oceń: