Płatności zbliżeniowe do 100 zł bez podawania PINu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Pod koniec ubiegłego tygodnia, Visa i Mastercard zwiększyły maksymalną kwotę dla transakcji zbliżeniowych wykonywanych kartą. Do tej pory nie musieliśmy podawać numeru PIN dla płatności kartą do 50 zł. Teraz nie będziemy musieli wprowadzać PINu za pomocą terminali, dla płatności za zakupy których wartość nie przekroczy 100 zł.

Jak pisaliśmy wcześniej, pieniądze przekazywane z rąk do rąk, mogą przyczyniać się do rozprzestrzenia się koronawirusa. Może to również dotyczyć częstego używania klawiatury na terminalach płatniczych. Dlatego też dla zwiększenia higieny, operatorzy kart płatniczych, zdecydowali się podwyższyć limity dla płatności zbliżeniowych.

Punkty usługo-handlowe będą na bieżąco będą aktualizować swoje terminale w całej Polsce. W celu wprowadzenia większego limitu dla płatności zbliżeniowych. W najbliższych tygodniach może się więc zdarzyć, że w jednym sklepie zapłacimy zbliżeniowo za zakupy do 100 zł bez podawania PINu. A w innym nie będzie to jeszcze możliwe.

Jak podkreślają operatorzy kart płatniczych, jak również same banki. Transakcje zbliżeniowe do 100 zł bez PINu udostępniane są za 0 zł i są tak samo bezpieczne. Jak wcześniejsze z limitem do 50 zł.

Czytaj również

Oceń: