Nowoczesne formy finansowania samochodu grupy VW

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Coraz więcej osób decyduje się na leasing samochodowy. Co ciekawe dzieje się tak nie tylko w przypadku przedsiębiorców, ale także osób prywatnych. W dzisiejszym artykule skupimy się na ofercie leasingu samochodów osobowych grupy VW dla przedsiębiorców. Postaramy się omówić szczegółowo 2 rodzaje leasingu, a mianowicie: Leasing z rynkową wartością końcową Klasyczny leasing z niskim wykupem Z pewnością te informacje okażą się dla Ciebie bardzo przydatne w kontekście zakupu nowego auta.

Leasing z rynkową wartością końcową

W przypadku leasingu z rynkową wartością końcową spłacasz jedynie część wartości pojazdu. Kwota spłaty w miesięcznych ratach równa się szacowanej utracie wartości samochodu w okresie obowiązywania umowy leasingowej. Cechą charakterystyczną tej formy leasingu jest dosyć duża wartość wykupu. Może ona sięgać nawet 50% wartości pojazdu.

Dużym atutem leasingu z rynkową wartością końcową jest fakt, że wcale nie musisz korzystać z prawa do wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. Tak więc w ramach leasingu dostajesz relatywnie niskie raty i brak konieczności wykupu. A co w sytuacji, jeśli nadal potrzebujesz auta? Po prostu podpisujesz nową umowę leasingową i dostajesz zupełnie nowy samochód z niskimi ratami.

W przypadku leasingu z rynkową wartością końcową czas trwania umowy wynosi 2-5 lat. Dużym atutem jest brak obowiązku wnoszenia opłaty wstępnej. W ramach raty leasingowej możesz opłacać także ubezpieczenie komunikacyjne pojazdu, ubezpieczenie spłaty leasingu i ubezpieczenie 100% wartości fakturowej. Dzięki temu Twoja firma jest zabezpieczona w razie kradzieży lub całkowitego zniszczenia auta. Interesującym dodatkiem do tej formy leasingu oferowanej przez Volkswagen Financial Services jest możliwość wykupu pakietów serwisowych. W wielu przypadkach są one bezpłatne lub uruchamiane za niewielką opłatą.

Dlaczego warto wybrać leasing z rynkową wartością końcową? Przede wszystkim ze względu na możliwość efektywnego finansowania samochodów w firmie. Niskie raty obejmujące szeroki pakiet usług i możliwość podpisania kolejnej umowy po zakończeniu poprzedniego leasingu to niepodważalne atuty tej formy finansowania.

Klasyczny leasing z niskim wykupem

Drugą opcją finansowania, jaką omówimy w dzisiejszym zestawieniu, jest klasyczny leasing z niskim wykupem. W przypadku tej formy leasingu po zakończeniu umowy możesz liczyć na relatywnie niską kwotę wykupu. Z drugiej strony raty leasingu są skalkulowane w taki sposób, aby pokryć całą wartość użytkowanego auta. Są zatem znacznie wyższe aniżeli w przypadku leasingu z rynkową wartością końcową.

W większości przypadków klasycznego leasingu kwota wykupu jest tak niska, że nie opłaca się z niej nie skorzystać. Dla kogo polecana jest ta forma finansowania? Przede wszystkim dla firm, które traktują leasing w kategoriach kredytu. A więc chcą spłacić pojazd w całości i korzystać z niego po zakończeniu umowy leasingowej. W wielu przypadkach firmy po zakończeniu umowy leasingowej pozostawiają auto w firmie, a następnie sprzedają je na własną rękę.

A jak to wygląda w praktyce i na konkretnych liczbach? Jeśli chcesz sprawdzić szacowaną ratę kredytu, to wejdź na stronę Volkswagen Financial Services, gdzie znajduje się kalkulator leasingu samochodów Grupy VW. To znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji odnośnie wyboru formy finansowania.

fot. materiały prasowe

Czytaj również

Oceń: