Na co zwrócić uwagę wybierając faktora

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Nowoczesny biznes rządzi się swoimi prawami. Firma, by mogła być konkurencyjna, musi między innymi oferować odroczone terminy płatności. Zdarzają się sytuacje, w których partnerzy biznesowi decydują się ustalić maksymalną datę zapłaty za faktury za towary lub usługi.

O ile takie ustalenia są korzystne dla kontrahentów, to firma może w tym czasie odczuwać niedosyt przepływów finansowych. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz udrożnić płynność finansową swojego biznesu za pomocą innowacyjnego faktoringu!

Faktoring dla wielu przedsiębiorców kojarzy się z potężną dawką korzyści, które dają przede wszystkim możliwość otrzymania wcześniejszej spłaty kwot wynikających z faktur. Jeśli firma zdecydowała się udzielić odroczonego terminu płatności, to ma szansę, by pieniądze za faktury uzyskać w sposób błyskawiczny za pomocą faktoringu. Nie bez znaczenia jest wybór właściwej instytucji finansowej, która świadczy usługi faktoringu odpowiednie dla danej firmy. Najczystszym błędem popełnianym przez środowisko biznesowe jest decydowanie się na faktora bez zbadania warunków proponowanych przez konkurencję. Obecnie nie trzeba ograniczać się do współpracy z popularnymi bankami lub instytucjami specjalizującymi się w tego typu usługach. Można uprościć sobie biznesowe życie i poznać ofertę od monevia.

Factoring nie tylko dla dużych firm

Małe firmy nie mają łatwego życia — traktowane są zazwyczaj jako podmioty zupełnie niewidzialne dla międzynarodowych i krajowych instytucji finansowych. Mikroprzedsiębiorcy narzekają, że na rynku nie mają równych szans właśnie z powodu utrudnionego dostępu do finansowania lub kredytowania ich działalności gospodarczej. Monevia jest otwarta na współpracę z każdą firmą, nawet z dopiero co powstałą — żaden inny faktor nie rozumie tak doskonale potrzeb małych i zupełnie nowych firm, co sprawia, że można go uznać za unikat w skali europejskiej.

Factoring bez zbędnych i uciążliwych formalności

Decydując się na wybór faktora, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę wszelkiego typu skomplikowane formalności. Kto ma na nie czas? Mówi się, że „czas to pieniądz” – żaden przedsiębiorca nie chce marnować energii na przygotowywanie dokumentacji, stresować się z powodu zbyt niskich obrotów lub zbyt trudnych zapisów w umowach natury długoterminowej. Każdy chce załatwić temat factoringu bez poczucia, że zamiast zajmowania się biznesem, musi koncentrować się na udowadnianiu wartości swojej firmy przed obliczem faktora. Dlatego warto jest omijać skostniałe struktury finansowe i rozpocząć współpracę z monevia, która całkowicie odmienia oblicze faktoringu.

Czytaj również

Oceń: