mBank kredyt przez internet

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB
Kredyty przez internet w mBanku

mBank był jednym z pierwszych banków który umożliwił zaciągnięcie kredytu całkowicie przez internet i bez konieczności wychodzenia z domu.

Choć wiele banków w obecnych czasach zachęca nas o składanie wniosków o kredyt przez internet to tak na prawdę tylko nieliczne z nich umożliwiają dopełnienie wszystkich formalności tą samą drogą. W większości z banków aby móc uzyskać potrzebny kredyt jest wymagane jeszcze odwiedzenie w placówki choćby w celu złożenia potrzebnych podpisów czy przedstawienia zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach.

mBank aktualnie umożliwia dopełnienie wszelkich potrzebnych formalności do uzyskania kredytu całkowicie internetowo. Nie oznacza to jednak że bank nie będzie wymagał od nas zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. To nadal bardzo ważne kryterium na podstawie którego bank może ocenić naszą zdolność kredytową. Jak więc odbywa się to w mBanku?

Najprostszy akceptowany sposób na przedstawienie dochodów to przesłanie do banku historii operacji w postaci dokumentu PDF. Taki dokument możemy pobrać logując się na nasze konto bankowe, przechodząc do historii konta. W najlepszej sytuacji są osoby otrzymujące wynagrodzenie na konto założone w mBanku. W takim przypadku wystarczy w zasadzie jedynie wypełnić wniosek o kredyt a następnie zaakceptowanie umowy w serwisie transakcyjnym.

Jeszcze jednym ze sposobów na weryfikacje dochodów jest specjalna aplikacja którą udostępnia mBank. Po wcześniejszym udostępnieniu jej danych do naszego konta bankowego, aplikacja automatycznie sprawdzi naszą historię konta i prześle te dane do banku.

Maksymalna kwota kredytu jaka możliwa jest do do zaciągnięcia przez internet to 50 000 zł. Okres spłaty możemy sobie indywidualnie ustalić wprowadzając okres kredytowania i może on wynosić od 3 do 84 miesięcy. Koszt kredytu możemy poznać jeszcze przed podjęciem decyzji o jego zaciągnięciu za pomocą specjalnej symulacji wykonanej online.

Jaki jest koszt kredytu przez internet w mBanku? Przykładowo wprowadzając kwotę kredytu w wysokości 10 000 zł i okresu spłaty 24 miesięcy, otrzymaliśmy ratę miesięczną w wysokości 524,35 zł co daje do spłaty łączną kwotę w wysokości 12 584,4 zł. W podobny sposób możemy wykonać symulacji dla innych kwot kredytu i czas jego spłaty.

Czytaj również

3 Opinie
 1. (5/5)

  Nie korzystałem co prawda z kredytu przez internet, ale sam bank jak najbardziej mogę polecić. Mam tam konto osobiste niemal od momentu kiedy zaczęli udostępniać tego rodzaju rachunki drogą internetową. mBank był jednym z pierwszych obok Inteligo który zaoferował usługi bankowe online i przyznać trzeba że nadal ma bardzo dobre warunki dla swoich klientów.

  • (4/5)

   Ja korzystałam i faktycznie wszystkie formalności zostały dopełnione przez internet. Dzięki temu nie musiałam dodatkowo odwiedzać ich placówek, poza tym u mnie w mieście nawet nie ma ich placówki, zdaje się że są tylko w dużych miastach.

 2. (3/5)

  Ja mam ekonto w mBanku, ale nie dostałam od nich kredytu bo właśnie zweryfikowali mi konto i chyba stwierdzili po tym, że mam zbyt małe dochody 🙁 Trzeba spróbować gdzie indziej.

Oceń:*