Lidl Pay

- czyli prosta i wygodna płatność telefonem

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Jak pokazują statystyki, sklepy sieci Lidl należą do jednych z najchętniej wybieranych sklepów spośród sklepów wielkopowierzchniowych. Nie tak dawno, niemiecka sieć uruchomiła specjalną aplikację Lidl Plus. A teraz umożliwia dodatkowo płatność telefonem za pomocą opcji Lidl Pay.

Jakie udogodnienia przynosi Lidl Pay?

Chyba największa wygoda to fakt, że na zakupy do sklepów Lidla nie musimy już zabierać ze sobą portfela. Poradzimy sobie z opłaceniem zakupów również wtedy, gdy po prostu zapomnimy go zabrać z domu. Aby zapłacić za zakupy, wystarczy nam do tego celu w zupełności nasz telefon z zainstalowaną aplikacją Lidl Plus. Nie będzie konieczna instalacja żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczy jedynie wprowadzenie dodatkowych danych w ustawieniach aplikacji Lidl Plus.

Jak uruchomić Lidl Pay na telefonie?

Podstawową czynnością jest posiadanie aplikacji Lidl Plus w telefonie. Jeśli jeszcze jej nie posiadamy, powinniśmy ją sobie zainstalować, korzystając z takich sprawdzonych platform jak Google Play czy Appstore. Gdy nasza aplikacja będzie już aktywna, powinniśmy przejść do zakładki Mój Portfel a następnie Moje Karty. Tutaj wprowadzimy dane karty płatniczej, a więc karty z której będą pobierane opłaty za nasze zakupy w Lidlu.

Lidl Pay ustawienia

W pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o utworzenie 4-cyfrowego numeru PIN a następnie o podanie trzech najważniejszych danych dotyczących karty płatniczej, a więc numer karty, data ważności oraz kod CVC/CVV. Wszystkie te informacje znajdziemy na awersie i rewersie naszej karty płatniczej/debetowej/kredytowej. Wystarczy jeszcze włączyć opcję “Zapłać Lidl Pay”, którą znajdziemy tuż pod naszą Kartą Lidl Plus i gotowe. Od tego momentu możemy dokonywać płatności za zakupy w Lidlu, przykładając telefon do czytnika w kasie.

Czytaj również

Oceń: