Kurs złotego się umacnia.

Co miało wpływ na stabilizacje polskiej waluty?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Poranne notowania na giełdzie walutowej podtrzymują dalszą stabilizację par związanych ze złotym. Jedyne wahania są widoczne w zestawieniu z funtem. Frank szwajcarski utrzymuje się na poziomie poniżej czterech złotych. Co spowodowało tak korzystne notowania?

Stabilizację przyniosły nieoficjalne doniesienia na temat brexitu. Mówi się, że podczas ostatniego posiedzenia zostały poczynione istotne postępy, dzięki którym prace nad porozumieniem są w fazie zaawansowanych negocjacji. Podpisanie umowy nie jest jeszcze pewne, ponieważ w brytyjskim parlamencie brakuje jednogłośnej decyzji. Możliwe, że brexit zostanie przełożony po raz trzeci. Brak kolejnych doniesień spowodował niewielki spadek wartości funta.

Dalsze negocjacje umowy handlowej między USA i Chinami nadal bez oczekiwanych rezultatów. Ekonomiści oczekują kolejnych danych dotyczących sprzedaży detalicznej w USA. Przypominamy, że ostatnie notowania sprzedaży były mocno poniżej oczekiwań.

Z pewnością ważnym czynnikiem wpływającym na ekonomię były wybory parlamentarne. Ich wynik nie był zaskoczeniem, dlatego nie spowodował wzrostu ryzyka wokół złotego. Inwestorzy mogą skupić się na wydarzeniach i perspektywach rynków globalnych.

Dalsze zmiany są zależne głównie od doniesień związanych z brexitem i umową handlową między USA a Chinami. Globalna gospodarka zwalnia, dlatego należy uważnie obserwować wskazania inflacyjne państw ze Strefy Euro oraz Wielkiej Brytanii.

Czytaj również

Oceń:*