Kredyty dla firm 2017 – co nowego?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

12 udostępnij na FB
Nowe oferty kredytów firmowych - na start dla nowych firm, obrotowych, ze wsparciem unijnym czy z sektora pozabankowego, dla firm i osób mających problem z uzyskaniem finansowania w banku.

Długo już nie pisałem na temat kredytów firmowych, więc dzisiaj czas najwyższy po nadrabiać zaległości i przedstawić aktualne oferty kredytów dla firm na rok 2017. Sprawdzę co pojawiło się pod tym kątem nowego, jak również zobaczę co zmieniło się w ramach tych ofert, które dostępne są na rynku, już przynajmniej od kilku dobrych lat.

Pisząc o kredytach dla firm, nie zabraknie więc w dzisiejszym zestawieniu zarówno kredytów dostępnych dla nowych firm na start, kredytów obrotowych, kredytów dostępnych całkowicie online jak również pożyczek dostępnych drogą pozabankową.

BIZnest – Kredyt w Ratach

Zacznę od nowości pochodzącej od Nest Banku, który wcześniej dał się poznać pod nazwą Biz Banku. Bank ma do zaoferowania kredyt dla przedsiębiorców z długim okresem spłaty. Do uzyskania kredytu dla firm w Nest Banku nie są wymagane dodatkowe zabezpieczenia majątkowe czy poręczyciele. Kredyt dla firm w Nest Banku, może zostać przeznaczony na dowolny cel. Wstępną decyzję kredytową uzyskamy w ciągu najbliższych kilku minut. Maksymalna kwota kredytu może wynosić nawet do 450 000 zł z okresem spłaty nawet do 144 miesięcy. Kredyt dostępny jest dla przedsiębiorców rozliczających się na KPiR, karcie podatkowej lub ryczałcie.

Kredyty dla firm 2017 – oferty kredytowe i dodatkowe finansowanie dla firm

kredyt dla firm nest bank

Open Finance – Kredyt na dowolny cel firmowy

Jak pewnie wiecie, Open Finance to firma doradcza która pomaga w uzyskaniu najlepszego finansowania we współpracy z poszczególnymi bankami. W ramach oferty firma umożliwia wnioskowanie o kredyt w wysokości nawet do 500 tyś złotych, bez dodatkowych zaświadczeń ZUS czy US, z ekspresową decyzją. Pozyskanie kredytu możliwe jest od pierwszego dnia działalności.

Idea Bank – kredyt z decyzją online

Oferta dla osób które chciałyby wstępne formalności związane z kredytem załatwić online. Pełne informacje o możliwości jego pozyskania, otrzymamy jeszcze przed wizytą w placówce. Oferta kredytowania może sięgać do 300 tyś zł a wstępna decyzja o przyznaniu kredytu, wydawana jest bez konieczności wizyty w oddziale banku. Nie wymagane jest przedstawianie zaświadczeń z ZUS i US. Do otrzymania kredytu wystarczy przedstawienie historii konta firmowego z ostatnich 6 miesięcy w postaci wyciągu PDF.

Idea Bank – Kredyt na Start

Drugą propozycją wśród ofert na kredyty dla firm 2017, o której chciałbym wspomnieć jest kredyt na start, czyli kredyt dla nowych firm, dostępny już od pierwszego dnia działalności w Idea Banku. Oznacza to że kredyt możemy uzyskać bez przedstawiania zaświadczeń o uzyskiwanych przychodach, a jedynie na podstawie przygotowanego biznes planu w wersji uproszczonej. Wstępny wniosek o kredyt na start możemy złożyć online, bez konieczności odwiedzania placówki banku.

Iwoca – limit kredytowy

Jedna z nowości która dostępna jest dla przedsiębiorców od jakiegoś czasu. Iwoca oferuje linie kredytową od 5000 zł do 150 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty do 12 miesięcy. Za pomocą dostępnego kalkulatora kredytowego, możemy obliczyć dokładne koszty kredytu, w zależności od tego jaką kwotą jesteśmy zainteresowani oraz z jakim okresem spłaty. Kredyt dostępny jest bez konieczności przedstawiania zaświadczeń z ZUS czy US. Mamy możliwość wyboru dowolnego okresu spłaty – szybkiego w ciągu 1 czy 2 miesięcy, jak również z większą ilością rat miesięcznych.

pozabankowy kredyt dla firm aasa

Aasa – pożyczka dla firm

Pierwsza i jedyna w tym zestawieniu firm z sektora pożyczek pozabankowych, która w tym konkretnym przypadku, posiada ofertę finansowania dla przedsiębiorstw. Dostępna kwota pożyczek wynosi do 10 000 zł z okresem spłaty od 8 do 24 miesięcy. Warto zaznaczyć że oferta skierowana jest również dla osób które dopiero rozpoczęły prowadzenie własnej działalności. Koszty pożyczek nie są specjalnie wygórowane jak na propozycję pozabankową. Dokładny koszt pożyczki możemy obliczyć sobie, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

Idea Bank – dotacja unijna

Na sam koniec naszego przeglądu Kredyty dla firm 2017. Co prawda nie jest to oferta kredytu, ale propozycja dla osób prowadzących firmę lub działalność gospodarczą, które byłyby zainteresowanie pozyskaniem dotacji z Unii Europejskiej. Bank zapewnia pełną pomocą doradców oraz konsultacje w sprawie dotacji. Podając wstępne informacje na temat województwa w którym działa nasza firma, cel na jaki zamierzamy pozyskać środki unijne oraz branże, możemy automatycznie poznać listę dostępnych aktualnie dotacji.

Czytaj również

12 Opinie
 1. No, dzisiaj to jest w czym wybierać i wszystko to na wyciągnięcie ręki, niektóre banki nawet same dzownią ofertą. Kiedyś prowadząc działalność, niestety nie było to takie proste. Przeważnie byli potrzebni żyranci, zabezpieczenia hipoteczne i Bóg wie co jeszcze. Cieszy więc fakt że w tym temacie mocno się poprawiło, szczególnie wśród biznesów rozpoczynających działalność. Tu już nie mówię tylko okredytach ale choćby o różnych programach wspierających start-upy a więc dotacje z urzędu pracy czy dotacje unijne które można pozyskać.

 2. W innych bankach też dostaniemy różne propozycje dla firm. Ja korzystam z usług BZ WBK i jestem bardzo zadowolony z obsługi klienta biznesowego. Bank jak widzi że jesteś lojalnym klientem, spłacasz terminowo zobwiązaniam nasz odpowiednie wpływy to jest Ci w stanie zaproponować dogodne warunki. Jedną z takich możliwości jest limit w koncie, który spłacasz wtedy kiedy możesz, więc nie ciążą na Tobie obowiązek spłaty miesięcznych rat. Oczywiście trzeba zapewnić odpwowiednie miesięczne wpływy ale ani tak prowadząc działność wpłaca się pieniądze na składki ZUS czy podatek do US a to też się wlicza.

  • Możesz dokładnie powiedzieć jak to wygląda dokładnie z tym limitem. Bierzesz np. 10 000 zł i w ciągu 12 miesięc musisz ten limit spłacić czy nie ma takiej konieczności, wystarczy że spłacasz tę kwotę minimalną i oczywiście zapewniasz stałe wpływy na konto?

   • Tak, co miesiąc musisz spłacić tylko określony procent od wykorzystanego aktualnie limitu (u mnie to 10%) a kwotę zadłużenia tzn. limitu spłacasz jak Ci pasuje. Nie ma chyba konieczności spłaty całej kwoty, jeśli będziesz dokonywała co miesiąc określony wpływ, ale limit przyznawany jest na 12 miesięcy i bank może go przedłużyć o kolejne 12 m-cy lub też nie. Jeśli by nie przedłużył to wtedy wiadomo – trzeba całość spłacić, jednak z doświadczenia wiem że jeśli spełniamy wszystkie warunki to ten limit jest przedłużany.

 3. Czy ktoś korzystał w firmowego limitu w koncie który ma u siebie Nest Bank – odnawialny kredyt dla przedsiębiorców?

 4. Wszystko ładnie i pięknie. Firma przynosi dochód… Fakturki się wystawia (okres 45dni) i po pewnym czasie udaje się do Idea banku gdyż ma atrakcyjną propozycję Faktoringu ukrytego… i co się okazuje? wniosek odrzucony na etapie weryfikacji a właściwie spojrzenia na nr PESEL. Więc jeśli jest się młodym przedsiębiorca z czystym BIK. Z udokumentowanym dochodem z 12 mies… i prowadzona działalnością od 3 mies. która przynosi zyski i tak jest się dyskryminowanym z racji na wiek. Dodam że z ciekawości sprawdziłam wszystkie instytucje udzielające kredyty, faktoringi i cokolwiek na start 🙂

 5. Wszystkie propozycje dobre, korzystałem z kilku ofert ale najgorsze możliwe banki jakie spotkałem na swojej drodze to te z grupy SGB (Spółdzielcza Grupa Bankowa). Jako osoba prowadząca działalność ma człowiek tam konto z kilka dobrych lat. A przez ten czas bank nie zaproponuje osobie prowadzącej firmie nawet limitu w koncie. Kiedy pytałem kiedyś o większy kredyt to chcieli tonę dokumentów i do tego jeszcze z 2 żyrantów. Banki które zatrzymały się gdzieś w latach 90-tych i tkwią w tych latach do chwili obecnej.

 6. Doradca kredyt Market 7 sierpnia 2017 at 02:37

  Dzień dobry,
  procedura ubiegania się o kredyt dla firm nie musi być czasochłonna i skomplikowana. Wiemy, że do tego przyzwyczaiły przedsiębiorców banki i różne instytucje pozabankowe, ale jako byli bankowcy chcemy to podejście zmienić! Wychodząc na przeciw oczekiwaniom przedsiębiorców Kredyt Market przygotował ofertę, dzięki której środki na rozwój firmy można pozyskać nie wychodząc z domu. Przedsiębiorców prowadzących swój biznes od 2 lat zapraszamy do skorzystania z pożyczki na rozwój firmy w Kredytmarket.com. Kwota, jaka oferujemy to od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 6 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 9,5% w skali roku, a prowizja jedynie 2,5%. Nie ma żadnych dodatkowych, ukrytych opłat ani ubezpieczeń. Cały proces jest elektroniczny, szybki i, co najważniejsze, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. W oparciu o dane podane w trakcie wypełniania wniosku, nasz algorytm wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu finalną decyzję z propozycją kwoty pożyczki dostajesz w ciągu 15 minut na maila. Po 2 dniach od zatwierdzenia warunków umowy otrzymasz środki na wskazane konto bankowe. Po dokładne wyliczenia zapraszamy do zakładki kalkulator na naszej stronie kredytmarket.com

 7. Jeśli komuś zależy nam na łatwym uzyskaniu kredytu dla firm, a jednocześnie zadowoli go kwota nie przekraczająca 10 000 zł to powinien spróbować w Aasa. Jako jedni z nielicznych, nie wymagają przesyłania dokumentów w postaci KPiR i innych podobnych.

 8. Pomagam w problemach z uzyskaniem kredytu dla firm:

  zaległości w ZUS i US

  wpisy KRD, ERIF i BIG

  niski dochód

  Strata na PIT

  kontakt: zaleglosc.w.zus.i.us@wp.pl

 9. 2017 a właściwie dużo się nie zmieniło. Nadal jedynym bankiem w którym można liczyć na pomoc w przypadku kredytu dla firmy jest Idea Bank. Poza tym szereg firm które udzielają pożyczki pozabankowe dla firm, ale tutaj to trzeba uważać i wybierać tylko spośród sprawdzonych ofert. Firma może zachęcić nas tym, że nie będzie od nas dużo wymagać, ale za to wykosi nas kosztami.

  • Masz rację, jak ktoś szuka takiego kredytu firmowego to na pewno go znajdzie. Więcej jest pożyczek pozabankowych i niektóre z nim mają całkiem korzystne warunki np. ja polecam sprawdzić ofertę dla firm Iwoca. Pogorszyła się sytuacja jeśli mowa o kredytach startowych dla nowych firm, które są udzielane przez banki. Można je nadal uzyskać, ale jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie kredytu.

Oceń:*