Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Kredyt na samochód używany przez internet

Nowa propozycja Inbanku to kredyt na samochód używany który możemy uzyskać całkowicie przez internet a kwota kredytu może sięgać do 50 000 zł.

Takiego produktu nie wprowadził chyba do tej pory żaden inny bank w Polsce. Inbank jako pierwszy w Polsce wprowadził kredyt na samochód używany dostępny całkowicie przez internet. Wszystkie formalności związane z kredytem przeznaczonym na zakup samochodu załatwiane są drogą internetową.

Inbank to nowy bank na naszym krajowym rynku finansowym. Każdy produkt który dostępny jest w ofercie tego banku dostępny jest przez internet. Nic więc dziwnego że nowa propozycja tego banku czyli kredyt samochodowy również dostępny jest online. O działalności Inbanku miałem okazję pisać już kilka słów więcej, przy okazji opisywania kredytu internetowego który dostępny jest w ich ofercie. Dzisiaj będę miał okazję sprawdzić kredyt samochodowy, który możemy przeznaczyć na zakup samochodu używanego.

Kredyt na samochód używany w Inbanku całkowicie online

Kredyt samochodowy który znajduje się w ofercie Inbanku to nie typowy kredyt na samochód, jaki znajdziemy również w innych bankach. Maksymalna kwota kredytu wynosi tutaj do 50 000 zł, więc skierowany on jest głównie do osób którym zależy na zakupie samochodu używanego. Co prawda znajdziemy na rynku samochody nowe, których wartość nie przekracza takiej kwoty, ale niestety wybór pod tym kątem nie będzie zbyt szeroki. Za to na rynku samochodów używanych jest już w czym wybierać. Zarówno jeśli interesuje nas kilkuletnie auto klasy średniej typu Peugeot czy Renualt. Jak również w przypadku zainteresowania zakupem nieco starszych samochodów klasy premium typu Audi czy BMW.

Maksymalny wiek samochodu – w przypadku kredytów samochodowym banki często wyznaczają maksymalny wiek jaki może mieć samochód np. może to być samochód maksymalnie 7 czy 8 -letni. W Inbanku nie ma takich ograniczeń, więc kredyt na samochód używany możemy uzyskać nawet na auto starsze niż 10 lat. Taka możliwość ucieszy na pewno te osoby które chcą zakupić auto z wyższej półki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ograniczony jest okres spłaty takiego kredytu i nie może on być dłuższy jak 60 miesięcy czyli 5 lat. Z dokładnym kosztem kredytu samochodowego będziemy mogli zapoznać się jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt.

Krok po kroku – bierzemy kredyt na samochód używany w Inbanku

W pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć samochód któego zakupem jesteśmy zainteresowani. Gdy już będziemy mieli na oku konkretne auto, to możemy złożyć wniosek o kredyt samochodowy za pośrednictwem strony internetowej Inbanku. W tym wniosku będziemy musieli wskazać jaką kwotą kredytu jesteśmy zainteresowani oraz w jakim okresie będziemy chcieli ten kredyt spłacić. Warto w tym miejscu zauważyć, że możemy złożyć wniosek o kredyt większy niż wartość pojazdu. Nadwyżkę kredytu będziemy mogli przeznaczyć na ubezpieczenie samochodu, zakup nowych opon czy dodatkowych części. Jeśli nasz wniosek o kredyt zostanie zaakceptowany, pełna kwota kredytu zostanie przelana na nasz rachunek bankowy.

Kupno samochodu – gdy już będziemy w posiadaniu gotówki, będziemy mogli w tym miejscu sfinalizować transakcje. Po załatwieniu wszystkich wymaganych formalności, kolejnym krokiem będzie wysłanie do Inbanku wymaganych dokumentów. Wśród nich będzie kopia faktury VAT potwierdzająca zakup pojazdu lub kopia umowy sprzedaży pojazdu wraz z kopią dowodu opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Będziemy musieli pamiętać o tym, że te dokumenty powinny zostać dostarczone do Inbanku w terminie 30 dni od zawarcia umowy kredytu. Jeśli tego nie dopełnimy, prowizja od udzielonego kredytu ulegnie zwiększeniu o 4 punkty procentowe.

Dostarczenie wspomnianych dokumentów do banku to w zasadzie koniec formalności związanych z kredytem. Pozostaje nam już nic innego jak cieszyć się zakupionym pojazdem oraz terminowo spłacać raty kredytu.

1 komentarz

  1. Ciekawa oferta, tym bardziej że w grę wchodzą również samochody starsze niż np. 10 lat. Jak ktoś szuka jakieś fajnej sportowej fury typu Audi RS4/RS6, Corvette C5/C6, Toyota Supra, BMW M5, nie wspominając już o klasykach z lat 60/70 typu Dodge Challenger, Mustang czy Pontiac Firebird to jest to świetna opcja. Te samochody są co prawda stare, ale mało nie kosztują, a z takim kredytem można już coś pomyśleć. Do tej pory banki raczej nie chciały udzielać kredytów samochodowych na takie starsze auta.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*