Kredyt na Start w Idea Banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB

Wspominaliśmy już o kredycie dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności dostępnym w Biz Banku (dawnym FM Banku), przedstawiliśmy też limit kredytowy w koncie firmowym mBanku, pora więc przedstawić kolejny popularny produkt finansowy wśród nowych firm – kredyt na start w Idea Bank.

Jak możemy przeczytać w informacjach na temat tej oferty, kredyt na start to oferta przygotowana w głównej mierze dla tych firm które właśnie rozpoczęły działalność lub tych stawiających pierwsze kroki i mające pierwsze miesiące prowadzenia firmy za sobą. W obu przypadkach mogą one starać się o dodatkowe dofinansowanie w postaci kredytu na start a dodatkowo mają okazję skorzystać ze specjalnej promocji „Rok bez ZUS”.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej czyli prowadzenie własnej firmy jest praktycznie nie możliwe bez odłożonych środków finansowych. Koszty poniesiemy już przy samym zakładaniu firmy – mniejsze lub większe. Dlatego też dobrym rozwiązaniem dla nowych firm są tzw. kredyty na start dostępne w wybranych bankach. Jednym z takich banków jest właśnie Idea Bank. Kredyty udzielane są w postaci gotówkowej i możemy je przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą.

Dużym atutem oferty Idea Banku jest wysoki limit kredytu o który możemy wnioskować, wynoszący nawet do 350 000 zł. Ponadto w banku tym uzyskamy najdłuższy okres kredytowania wynoszący nawet do 120 miesięcy czyli aż 10 lat.

Kto może uzyskać kredyt na start w Idea Banku? Mogą to być zarówno osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, przedstawiciele zawodów zaufania publicznego jak również spółki prawa handlowego. Kredyt możemy być dostępny już od pierwszego dnia działalności firmy.

Na koniec warto przybliżyć dostępną obecnie promocję „Rok bez ZUS” dostępną w ramach kredytów na start. Otóż wszystkie z osób prowadzących jedno osobową działalność, którym udzielony zostanie kredyt mogą otrzymać dodatkowe środki. Bank przez pierwsze 12 miesięcy będzie pokrywać ich składki ZUS aż do kwoty 400 zł miesięcznie. Dzięki takiej możliwości nie będziemy musieli się martwić o jeden z najwyższych kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Czytaj również

3 Opinie
  1. Zdaje się że teraz już nie udzielają już tak łatwo kredytu dla start dla nowych firm. Aktualnie Idea Bank wymaga już dodatkowego zabezpieczenia kredytu np. w postaci nieruchomości, wtedy można od nich dostać jakiś większy kredyt na start.

  2. Na pewno osoby które prowadzę 1-osobową działalność znajdą w Idea Banku szereg ciekawych ofert na start. Najbardziej jednak doceniane są firmy, które prowadzą działalność przynajmniej od 12 miesięcy.

  3. Co raz trudniej uzyskać taki firmowy kredyt na start. Potrzebne jest albo dodatkowe zabezpieczenie na nieruchomości albo poręczyciel. Jedyna opcja pozyskania dodatkowej gotówki na starcie to właśnie taki limit w koncie firmowym. Można go uzyskać, ale trzeba mieć firmowe konto w Idea Banku.

Oceń:*