Konto Rozsądne w Alior banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB
Konto Rozsądne w Alior banku umożliwia uzyskanie 3-procentowego zwrotu za zakupy spożywcze

W ostatnich latach sporą popularność zyskały konta osobiste z możliwością otrzymania określonego zwrotu za zakupy czy tankowane paliwo. Jednym z takich kont jest Konto Rozsądne umożliwiające otrzymanie zwrotu w wysokości 3% za zakupy w sklepach spożywczych.

Zacznijmy jednak może od opłat związanych z utrzymaniem konta. Konto Rozsądne może być dla nas bezpłatne a więc posiadać bezpłatne prowadzenie konta bez opłat miesięcznych, darmowe wypłaty z bankomatów zarówno w Polsce jak i zagranicą jak również przelewy internetowe za 0 zł.

Warunki uzyskania zwrotu – Te wszystkie opcje mogą być bezpłatne pod warunkiem że konto co miesiąc będzie zasilane wpływami z tytułu wynagrodzenia, stypendium czy renty. Jeśli takich wpływów nie będzie to opłata miesięczna za prowadzenie wyniesie nas 8 zł, opłata miesięczna za kartę płatniczą również wyniesie 8 zł a nie dość tego nie będziemy otrzymywać wspomnianego wcześniej zwrotu za zakupy.

3% zwrotu – Teraz może coś więcej o samym zwrocie i konkretnie za jakie zakupy możemy go otrzymać. 3-procentowy zwrot wydatków dokonanych za pomocą karty płatniczej lub za pośrednictwem iKasa otrzymamy za zakupy w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Nie dotyczy to jednak internetowych sklepów spożywczych.

Limit zwrotu – oczywiście wspomniany zwrot nie jest bez ograniczeń. Możemy otrzymać do 50 zł zwrotu miesięcznie i do 400 zł zwrotu rocznie. Od naliczonego zwrotu bank pobierze nam 19% podatku zryczałtowanego , odprowadzając go do Urzędu Skarbowego.

Jeśli będziemy zainteresowani przeniesieniem swojego konta do Alior banku wszystkie formalności z tym związane możemy załatwić bezpośrednio w Alior banku, bez konieczności odwiedzania swojego starego banku.

Czytaj również

Oceń:*