Karty kredytowe DB

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W ofercie Deutsche banku znajdziemy trzy karty kredytowe a mianowicie Silver, Gold oraz Platinum, które wydawane są z bogatymi pakietami bezpieczeństwa takimi jak Bezpieczna Karta, Bezpieczna podróż czy Assistance.

To jaką kartę wybierzemy zależy od nas, choć po części również od banku a konkretnie naszych miesięcznych dochodów. Karty kredytowe Gold czy Platinum są wydawane głównie klientom posiadającym stosunkowo wysokie dochody, przekraczające średnią krajową.

Rabaty i 56 bez odsetek – karty kredytowe DB dają nam możliwość korzystania z 56-dniowego okresu bez odsetkowego dla transakcji bezgotówkowych a więc dotyczy to tych zakupów za które zapłacimy kartą. Ponadto posiadanie jednej z trzech kart umożliwia nam otrzymywanie atrakcyjnych zniżek i promocji w ramach Strefy Rabatów. Rabaty te mogą wynosić od 5% do nawet 60% w sklepach, placówkach, restauracjach i firmach na terenie całej Polski. Mogą to więc być zniżki na przeloty samolotem, rabat na kolację w restauracji czy pobyt w hotelu czy za zakupy w sklepach odzieżowych. Wszystkie punkty w których możemy korzystać z rabatów zamieszczone są na stronie Strefa Rabatów.

Pakiety bezpieczeństwa – karta kredytowa Platinum posiada szereg bezpłatnych pakietów bezpieczeństwa jak Bezpieczna Podróż, Bezpieczna Karta, Assistance Domowy, Assistance Medyczny, Assistance Prawny, Assistance Auto VIP, Concierge oraz Prioruty Pass. W przypadku pozostałych dwóch kart Gold oraz Silver są one częściowo bezpłatne lub dostępne za dodatkową opłatą.

Od czego chronią nas wspomniane pakiety? Przykładowo w ramach bezpiecznej karty otrzymujemy ubezpieczenie na wypadek kradzieży karty lub jej nie uprawnianego użycia przez inne osoby. Karta jest również ubezpieczona na wypadek kradzieży gotówki którą już wypłaciliśmy lub też w przypadku gdy uszkodzeniu uległ towar który zakupiliśmy za pośrednictwem karty.

Bezpieczna podróż przyda się głównie osobom często podróżującym zagranicą a ubezpieczenie obejmuje w tym wypadku leczenie chorób, utratę bagażu czy NNW/OC.

Limity na kartach kredytowych Silver, Gold oraz Platinum uzależnione są głównie od posiadanych dochodów i na ich podstawie przyznawany limit na kartach. Dla karty Silver może on wynosić od 2000 do 20 000 zł, dla karty Gold limit kredytu od 5000 do 50 000 zł, w przypadku najbardziej prestiżowej karty Platinum limit może wynosić nawet do do 200 000 zł.

Czytaj również

Oceń:*