Jak znaleźć korzystny kredyt?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Nawet, jeśli planujemy wziąć kredyt na stosunkowo niewielką kwotę, w większości przypadków poświęcamy chociaż chwilę, aby dobrać właściwą ofertę. W przypadku poważniejszych zobowiązań, takich jak chociażby kredyt hipoteczny czy konsolidacyjny, wyselekcjonowanie odpowiedniej oferty jest jeszcze bardziej kluczowe.

Różnica w kosztach między najlepszą a najgorszą propozycją dostępną w danej chwili może bowiem wynosić nawet kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych. Pojawia się jednak pewien problem, a mianowicie kwestia tego, jak i gdzie szukać, żeby znaleźć najkorzystniejszy kredyt. Jest kilka rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę – krok po kroku omówimy je w dalszej części tego materiału.

Korzystny kredyt, czyli jaki?

Zanim wymienimy najlepsze sposoby na wyszukiwanie atrakcyjnych kredytów, chcemy w pierwszej kolejności wskazać, na jakie aspekty powinno się podczas tego procesu zwracać uwagę. Opłacalność zobowiązania zależy przede wszystkim od takich kwestii, jak jego:

  • oprocentowanie
  • prowizja
  • opłaty dodatkowe.

Na ostateczny koszt kredytu wpływają również między innymi okres spłaty kredytu i jego kwota. Nie bez znaczenia jest także to, o jakim typie zobowiązania mowa. Przykładowo, w przypadku kredytów konsolidacyjnych istotne będzie dla wielu osób, jaki jest wymagany przez dany bank wkład własny. Z kolei jeśli chodzi o kredyty konsolidacyjne, to może być ważne, jakiego typu zobowiązania pozwala łączyć wybrana instytucja finansowa.

Jak widać, ustalenie, czy dany kredyt się opłaca, czy też nie, nie jest proste. Trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów i nie można pozwolić sobie na pomyłkę. Wykwalifikowanemu ekspertowi, takiemu jak https://habza.com.pl/, będzie znacznie łatwiej wyselekcjonować właściwy kredyt (i zajmie mu to mniej czasu) niż w przypadku, gdybyśmy próbowali robić to samodzielnie.

Gdzie szukać atrakcyjnego kredytu?

Ofert różnorodnych kredytów są dziesiątki, porównanie wszystkich z nich samodzielnie będzie więc bardzo czasochłonne (a do tego, jak już wspomniano, stosunkowo trudne). Mamy jednak kilka wartych uwagi alternatyw.

Pierwsza z nich to skorzystanie z dostępnych w Internecie porównywarek, które gromadzą w jednym miejscu najważniejsze informacje o ofertach wszystkich czołowych banków. Dzięki temu nie trzeba wchodzić po kolei na stronę internetową każdego z nich, a można szybko zweryfikować takie kwestie, jak RRSO, oprocentowanie nominalne czy prowizja.

Należy jednak pamiętać, że takie porównywarki nie są do końca wiarygodne. Nie wiadomo, jak często dana strona jest aktualizowana i czy rzeczywiście przedstawia poszczególne oferty obiektywnie. Nie ma tutaj również mowy o indywidualnym podejściu – każdy użytkownik ma dostęp tylko do tych samych podstawowych danych.

W większości przypadków lepszym wyjściem będzie więc zwrócenie się do już wspomnianych ekspertów, dostępnych tutaj: https://habza.com.pl/. Dokonają oni rzetelnej analizy potrzeb i wymagań klienta, a następnie na tej podstawie wybiorą najlepsze spośród dostępnych aktualnie ofert i dokładnie omówią ich kluczowe aspekty.

Czytaj również

Oceń: